Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Amerika

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Ostatní boxovací pytle
hanni (+17)
VIP Suchý moderátor


Příspěvky: 1500
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
10 550,- VK
Zasláno: so 6. srpen 2005 09:45
trodas napsal:
Nezavid. Snadna odpovedna otazku proc. Protize vnutili celemu svetu dolar jako platitlo, tim padem dolar neni nicim vazany/kryty zlatem (zrusil Nixon v 1971) a tim padem Amici tisknou bezcenne papirky a dostavaji za ne sluzby a zbozi.
Neni pak problem mit takovou zivotni uroven, jako maji, kdyz je takova poptavka po jejich mene a obchoduje se zani na celem svete - kde se asi ty dolary vzaly? Kdo je vytiskl a kam se hodnoty za ne prestahovaly, hmmm?
Netreba ekonomickeho vzdelani, je to snad jesne, ne?

A poslednich 10 let (predtim to bylo o neco mene, ale tendence je stoupajici) si jeste navic USA pujcuje od svetove banky denne 2 miliarty (DVE MILIARDY DENNE) dolaru...
Neni divu, ze Wolfovitz (krajni neokonzervatisticky extremista) zpusobil takovy poprask pri jeho dosazeni na sefa Svetove Banky... Neutral

Pokud si CR bude denne pujcovat 2 miliardy dolaru (bez toho, aby platila byt uroky ci vubec zvazovala, ze by se neco melo nekdy vracet...) tak si take muzeme cesty dlazdit zlatem, nemyslis? Wink

A ted prijde ta spravna sranda - myslis, ze USA se chystaji nekdy ty penize vratit? Question ... Co te nema! Laughing V roce 1933 zrusily (proste - zrusili!) statni dluh v ohromne vysi, protoze byla hospodarska krize a bude treba zachovat co nejvice zivotni uroven obcanu, takze svete - mas smulu. Tvi obcane muzou treba chcipnout, hlavne ze Amici na tom nebudou tak nejhure... Shame on You
V roce 1971 Nixon postavil mimo zakon nutnost vykoupeni dolaru zlatem (klasicke kryti meny, jenz ma kazdy stat - krome USA) - a tim elegamtne neprimo zrusil zahranicni dluh USA a povinnost udrzovat mnozstvi dolaru v obehu v rovnovaze s mnozstvim zlata v Fort Knox v USA. Od te doby jsou dolary jen bezcennymi zelenymi papirky, krytymi jen poptavkou po nich - pokud poptavka poklesne, viz nedavno, tak proto tak stremlave pada dolar dolu - protoze nema zadnou realnou hodnotu.

Uplne staci kdyz se ropa zadne prodavat na Eura (ted bude EU vlastne v pozici Ameriky, pokud to dokaze...) a USA budou vyrizene. Nikdo nebude chtit dolar, a Amici nemaji nic, co by zbytek sveta chtel ci neumel si vyrobit sam - vetsina vyrobnich tovaren je v Cine, Indii a tak.
Saddam zacal v 2001 prodavat ropu za Eura.
2003 jaro - USA napadaji a obsazuji Irak a obnovuji projdej ropy za dolary.


Uff,clovece...tak toto som teda nevedel a iba pozeram s otvorenou drzkou...netusil som,ze existuje stat,ktoreho mena nie je kryta zlatom,alebo inou ceninou Shocked
Ako tak pozeram,Amerika je nieco viac,ako ostatny svet a robi si,co sa jej zachce..zrusit si statny dlh...kde to zijeme???? Brick Wall Brick Wall Brick Wall

Kazdopadne dik za info,zase som o nieco mudrejsi Wink

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: so 6. srpen 2005 10:43
Eh a já měl dojem, že nás ve škole učili, že ani naše bankovky už dávno nejsou kryty zlatem tzv. zlatý standard... Think Ale možná se mýlím... Liar
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

hanni (+17)
VIP Suchý moderátor


Příspěvky: 1500
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
10 550,- VK
Zasláno: so 6. srpen 2005 12:29
Kryte zlaton nie su,ale aspon inou ceninou...proste niecim kryte a nie iba zdrap papiera

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: so 6. srpen 2005 12:45
http://www.cnb.cz/faq_o3.php
Co sem se dočetl, tak krytí zlatem zrušila většina států ve 30. letech min. století...
Takže trodasovo evidentně nezaujaté tvrzení :
citace:
...V roce 1971 Nixon postavil mimo zakon nutnost vykoupeni dolaru zlatem (klasicke kryti meny, jenz ma kazdy stat - krome USA)...
zdá se mi býti poněkud zavádějící. Ale u trodase sme si už (teda aspoň někteří) zvykli na tenhle styl Wink
Veselé Vánoce!

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: ne 7. srpen 2005 19:22
hanni napsal:
Kryte zlaton nie su,ale aspon inou ceninou...proste niecim kryte a nie iba zdrap papiera


e e, hanni mýlíš se, Shame on You naše bankovky nejsou kryty ničím, jsou to ve skutečnosti státovky - peníze s nuceným oběhem jejichž hodnotu garantuje stát... Wink studuji ekonomii, takže snad o tom něco vím, ale i já se mohu mýlit... Think
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

hanni (+17)
VIP Suchý moderátor


Příspěvky: 1500
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
10 550,- VK
Zasláno: ne 7. srpen 2005 21:03
Aha...mno,ja viem o ekonomike prd...takze som doteraz zil v omyle...aj to sa stava... Wink

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: ne 7. srpen 2005 21:23
hanni napsal:
Aha...mno,ja viem o ekonomike prd...takze som doteraz zil v omyle...aj to sa stava... Wink


To nic, hanni, já taky nevím spoustu věcí... Wink Každý žijeme se spoustou omylů a většinu z nich ani nikdy nikdo neuvede na pravou míru... Anxious Já jsem rád, že jsem mohl uplatnit své čerstvě nabyté znalosti... Mr. Green
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

reichsfuhrer (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 235
Bydliště: tam kde zrovna neprší
10 000,- VK

"záruka svobody"

Zasláno: po 17. říjen 2005 17:37
čus taki ste slišeli o pochodu neonacistů v Toledu?
http://www.novinky.cz/zahranicni/67487-pochod-neonacistu-v-ohiu-vyvolal-nepokoje.html
A USA sou prý záruka demokracie! Shocked Mad Chrání neonacisty a povoluje jim pochody.A ještě k tomu když sou oblečení v uniformách SA včetně hakenkreuzu! Brick Wall Tohle bych nepovolil.
Evil or Very Mad Ale zase na druhou stranu-aspoň podle toho co sem viděl v televizi-se nácci chovali klidně a jediný kdo tam dělal bordel byli černý, proti jejichž výtržnostem vůči bílím protestovali-klidně Exclamation . Tak nevím kam ta amerika spěje a sem zvědavej čeho se od ní eště dočkáme.
Co vy si o tomhle myslíte?

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 17. říjen 2005 17:49
Já vim kam amerika spěje.... a celej svět tam stáhne s sebou Confused Surprised
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

endroo (0)
Myš
Myš


Příspěvky: 14

10 000,- VK
Zasláno: so 29. červenec 2006 00:05
Amerika za nic nemůže, to jen ti někteří lidi, co tam žijí. drtivá většina z nich jsou totální vymaštění namyšlení omezení imbecilové a dementi...ale najdou se vyjímky potvrzující pravidlo. Very Happy
www.myeye.ic.cz

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Ostatní boxovací pytle
Strana 4 z 6




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna