Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Arduino

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK

Arduino

Zasláno: čt 22. červenec 2010 08:07
Arduino je takovej vývojovej kit s mikroprocesorem a možností to rozšiřovat o přídavný karty (shieldy) třeba s ethernetem nebo ovladačem na krokový motorky...
Případně na to taky jdou připojit LEDky, tlačítka, apod...

Obrázek

Podle toho, co jsem o tom četl, je to docela podobný tomu, co nás učili ve škole na automatizaci - programování PIC nebo PLC. Tohle se ale programuje v nějakým jazyce "jako C".

Slouží to hlavně k tomu vyzkoušet si naprogramovat přímo kus HW. Možná i nějaký jednoduchý užitečný věci s tím udělat půjdou (jako třeba teploměr, co ukazuje teplotu na webu), ale zas asi nic moc převratnýho.
Zkrátka je to hračka pro ty, kteří by se chtěli vrtat v HW hlouběji, ale neví, kde začít, nebo když si někdo chce zablbnout a tak...

Na Rootu o programování pro Arduino vychází seriál:
http://www.root.cz/clanky/arduino-s-jednocipem-na-internet/

Sehnat se to dá třeba na www.czechduino.cz

Mně se to docela líbí. To samostatný Arduino je za 700,- což je docela dobrá cena, ale třeba ten ethernetovej shield je za tisícovku, takže to nakonec taky nejlevnější nebude...
Ale stejně mě to docela láká, i když mi něco říká, že by se na to po týdnu stejně už jen prášilo na poličce.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 22. červenec 2010 08:33
heh, něco podobnýho jsme taky dělali teď na vysoké.. Smile

i když ty karty stály asi desetkrát víc.. Smile cena tadytoho je hodně hezká... mě by teda lákalo to, že si tam můžeš dát krokový motory a vlastně cokoliv s tím ovládat.. Smile
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: čt 22. červenec 2010 08:37
s tímhle jsme tvořili ještě s kámošem asi před půl rokem, postavil na tom celej řídící systém pro robota Smile
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 22. červenec 2010 09:18
pipa: To je fakt. Tím by se vlastně dal ovládat ten motor z HDD nebo DVD romky... Sakra, poslední dny mám nějakou rozhazovačnou... Laughing d'oh!
Škoda, že nemám příležitost si s tím pohrát nějak nezávazně, abych zjistil, jestli by mě to nějak víc bavilo...
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 10. listopad 2012 23:56
hehe, po dvou letech jsem se konečně naučil pořádně programovat v LabVIEW (v ničem jiným neumím Mr. Green)... Ve škole používáme různý měřící hardware, ale doma nic takového nemám - už mě nebavilo simulovat si všechno virtuálně, ale chtěl bych dělat se skutečným hardwarem, tak jsem si vzpomněl na Arduino, o kterém jsem nedávno zjistil, že se dá programovat i v LV... Už jej mám objednáno, nainstalovaný Arduino toolkit do LV a těším se až mi přijde a začnou pokusy... Slinták Samozřejmě mám objednané i různé senzory a relátka atd... a dokonce i bluetooth modul... Slinták
Zasláno: po 3. prosinec 2012 23:10
Dneska mi konečně přišlo! Razz Obrázek
To tu fakt nikdo nemá Arduino? Ani fph, ten je takovej bastlič... Very Happy
Už umím blikat diodou.. Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: po 3. prosinec 2012 23:13
Už ne, kámoš ho nějakou dobu měl. S tím se dalo dělat věcí... Mr. Green
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 3. prosinec 2012 23:14
Mně se to líbí stejně jako Raspberry PI, ale nemyslím, že bych to měl kupovat, protože se znám a vím, že bych s tím týden blbnul a pak bych to zahodil do kouta a už by se na to jen prášilo...
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Fph (+6)
VIP Řízek
Řízek


Věk: 28 let
Příspěvky: 1318

120 996,- VK
Zasláno: út 4. prosinec 2012 19:16
pekne Slinták Slinták prajem vela uspechov Wink
ja nemam, ja zapajam veci do kontaktneho pola Very Happy teraz tam mam atmegu 8 Very Happy
Zasláno: po 28. leden 2013 23:05
Tak ako p!p@, pokrocil si? Mas nieco nove? Smile

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 1 z 3




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna