Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Arduino

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 29. únor 2016 21:42
Jé, funguje to.
Přišel wifi modul (ta svítící destička)...
Tak teď s tím ještě vymyslet něco užitečnýho Think
A pak taky pořešit, že Arudino je na 5 V a destička na 3,3 V... (zatím to převádím konvertorem - ta červená destička, do který vedou mraky drátů)
A asi by to chtělo nějaký skladnější napájení než ATX zdroj. Mr. Green (ta velká plechená krabice ... Magor )

Obrázek

Ale podle všeho ta wifi věcička jde programovat stejně jako arduino a zvládne fungovat i sama o sobě. Shocked Musím vyzkoušet.
Zasláno: st 2. březen 2016 22:08
Už v tom trochu začíná být chaos. Laughing

Obrázek

Ale je to dobrý! Ten wifi modul ESP8266 dokáže fungovat úplně samostatně bez Arduina a programuje se stejně jako Arduino. Dají se do něj nahrát soubory, naprogramovat server... Půl odpoledne jsem s tím cvičil a už můžu přes web ovládat bezdrátové zásuvky úplně stejně, jako jsem to doteď měl v Raspberry... Applause
Narozdíl od Arduina ale nemá USB, naštěstí se dá právě arduino použít jako převodník z USB Smile
Zasláno: po 7. listopad 2016 22:36
Je to dobrý, po víc než půl roce jsem to esp8266 konečně nějak stabilně zprovoznil. Pro správnou funkčnost bylo třeba udělat dvě věci: nacpat hned za zdroj 470 uF kondenzátor, těsně před esp dát 100 nF kondenzátor... No a když to nefungovalo furt, tak pomohlo to správně zapojit. Laughing
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 24. prosinec 2017 01:54
Znáte Arduboy? Herní konzole postavená na Arduinu... Přemýšlím, že si nějakou takovou postavím... stačí jen arduino, displej a pár spínačů.. Smile
Youtube Video
Přehrát video na YouTube


Jinak Jendo, co zrovna bastlíš ty? Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6465
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: pá 29. prosinec 2017 00:24
júú , v práci mámhodne času tak se do toho asi pustím taky , ňákej atmel nebo arduino nebo raspeberry
Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: pá 18. leden 2019 14:13
Hmm, sestavil jsem z číňanovo součástek breadbord, co Arduinem měří teplotu a vlhkost (DHT22), teplotu a tlak (BMP280) a jakože CO2 (MQ-135) a zapisuje to na paměťovku, a nechal jsem to běžet od 12 do 12 v ložnici. Hlavně teda kvůli tomu CO2, jestli tam bude vidět, že je vydejcháno, protože když se občas v noci budím, mám pocit, že je tam hrozně těžkej vzduch.

No tak nevim, kromě tlaku je tam v noci vidět na všech čarách, kdy jsem na chvilku otevíral okno, ale to CO2 to měří na prd. Kromě toho, že ty hodnoty lítají podle toho, jak se do toho drcne (hrozně to závisí na stabilním napájení), tak mi taky přijde divný, že bych zas ten čerstvej vzduch během půl hodiny vydejchal a pak už bylo vydejcháno furt stejně.

Ale zajímavý je, jak je ve 21:00 dole na modrý vlhkosti vidět, jak se ve vedlejší místnosti za zavřenýma dveřma hodinu větralo.

Obrázek

No, další pokusy s meteostanicí (až přijde Nokia displej) už asi budu dělat bez toho MQ-135. Smile
Zasláno: čt 31. leden 2019 22:03
Hurá, přišel displej z Nokie, tak jsem zase trochu pohnul se svojí meteostanicí. Mám uvítací obrazovku a tlačítkem přepínám mezi různýma zobrazeníma.
Už skoro zbývá jen vymyslet co s napájením a nějak to dostat do nějaký krabičky. Laughing

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: so 9. únor 2019 08:41
Hezky Thumb up!

Něco takovýho bych potřeboval domů, čínská meteostanice je na odchodu, ale jsem na to moc línej Very Happy
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: pá 8. březen 2019 21:56
Je pátek, tak jsou určitě všichni někde v hospodě. To já ne, mně dorazil z číny prázdný Atmega328p, tak jsem laboroval se svým čínským Arduino Nano a nakonec se mi toho podařilo nahrát bootloader a posléze i celý sketch od mojí "meteostanice" A funguje to úplně samo! Very Happy
Jen se ukázalo, že to nějak nechce jet na 2 tužkové baterky. Mám na ně zrovna takovou hezkou krabičku. Asi budu muset zkusit flashnout ještě nižší frekvenci, jestli to nepomůže. A nebo sehnat kastlík na 3 baterky. Zatím mám vytažený držák baterek ze svítilny. Mr. Green

Obrázek

Krabička a pájivý pole jsou na cestě Shhh
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 3 z 3




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna