Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Arduino

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 30. leden 2013 12:15
Nic novýho nemám... zatím jsem si s tím jen hrál a zkoušel co to umí... Smile
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Patrik (0)
Anonymní




0,- VK

Arduino

Zasláno: út 13. leden 2015 09:04
Ahojte já mám od arduina skoro všechno od základní deska až po výstupní zařízení a jsem nad míru spokojen vše nakupuji na internetu a nemužu si stežovat ani na přístup prodávajících ani na kvalitu samotných produktů.

Pokud u nás chcete inzerovat, ozvěte se nám. Určitě se nějak dohodneme! Odkaz na kontakty najdete na hlavní stránce v horní nabídce.; Odkaz změněn; jenda^^

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: pá 22. leden 2016 09:36
Dotaz... jak se mám vyznat v Arduinech? Fungovalo by mi tím jejich IDE, kdybych vzal třeba tohle?
Leonardo Pro Micro ATmega32U4. To se dá napájet z microUSB jako RPi nebo musím jít na ty piny?

Říkal jsem si, že bych k tomu pak mohl připíchnout Wifi ESP8266 a třeba teploměr DS18S20 a mohl si to posílat přes LAN třeba do RPi a podobně.

//tak tady píšou, že to jde i z USB... Akorát, že ten wifi modul je na 3,3 V a žere hodně proudu, takže se nedá napájet přímo z pinů Arduina i kdybych vzal jeho 3,3V verzi. Confused
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: pá 22. leden 2016 21:31
mám něco podobnýho (viz foto na minulých stránkách) a funguje to naprosto normálně jako arduino nano... ale u toho mého psali, že to je 100% arduino kompatibilní... to moje má i 3, 3V pin, ze kterého napájím i bluetooth modul... Smile u toho tvého ale žádná nožička s nápisem 3.3V není... :-/ Jinak Arduino jde normálně napájet z USB Raspberry Pi a normálně spolu můžou přes něj komunikovat... Smile viz např:
http://blog.oscarliang.net/connect-raspberry-pi-and-arduino-usb-cable/ Smile
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: pá 22. leden 2016 21:50
Já jsem na to pak koukal a našel jsem i takový, jako máš ty (levnější než to, co jsem posílal) a toho jsou prý dvě verze 5V/16MHz a 3,3V/8MHz...
Ale taky jsem asi za dolar našel destičku s několika převodníky 5V->3,3V, tak to asi bude lepší ta 5V verze, když většina těch modulů, co na eBayi vídám je na 5 V. Teda aspoň podle toho, že RPi má 3,3 a moc jsem věci nenašel... Smile
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: st 17. únor 2016 17:54
Přišlo mi Arduino, hurá!

Akorát mi do něj nejde nic nahrát. Think
Jen to dlouho přemejšlí a pak vyplivne 10x tohle:
kód:
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0x5a


//hm, něco je blbě... převodník usb/serial se mi povedlo zprovoznit, ale nahrávat nejde... asi blbej ten hlavní čip...
Zasláno: pá 19. únor 2016 18:21
Yaay, Arduino žije!
Při pokusech o oživení jsem nejdřív omylem vyzkratoval a odpálil LEDku L/D13, takže místo ní jsem si musel připojit improvizovanou vlastní.
Pak jsem taky odpájel a překlemoval dva SMD odpory u převodníku USB/Serial, ale to taky moc nepomohlo...
A nakonec mi došlo, že by to vlastně mohlo jít připojit bez převodníku napřímo na kontakty Raspberry Pi...

Tadá, povedlo se nahrát, už mi tam běží testovací program na blikání diodou. Mr. Green

Obrázek

Podařilo se mi sehnat nějaký mod, díky kterýmu Arduino IDE automaticky pošle zkompilovaný program do Raspberry a nahraje do Arduina, takže aspoň tak... Mám v plánu pokusit se k Arduinu přidělat tu wifi, takže USB nebude pro funkci nakonec vůbec potřeba.
Zasláno: so 20. únor 2016 17:05
Problém vyřešen, sice nevím proč, ale je to tak...
Dneska se podle všeho do ATmega nahrává bootloader Optiboot, protože je lepší a modernější, tak jsem ho tam nahrával přes RPi a Arduino přes USB nefungovalo...
Dnes jsem tam zkusil nacpat nějaký ten starší ATmegaBOOT a světe, div se, Arduino najednou jde nahrávat přes USB!

Takže jsem včera to uploadování do Raspberry a flashování z Raspberry přes SSH řešil úplně zbytečně. Laughing A taky jsem zbytečně odpájel dva odpory a vyhodil do vzduchu LEDku... Embarassed

Ale nakonec jsem zjistil... Víte, jaký bylo úplně nejjednodušší řešení? Vybrat v Arduino IDE jako desku ne Arduino Nano, které mám, ale Arduino/Genuino Uno, protože to optiboot používá, takže se s tou volbou dá nahrávat i do mýho Nano. d'oh!
O tom neví ani ten číňan, co to mi to prodal (sám mi psal, že mám vybrat NANO).
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 23. únor 2016 00:02
když vidím, co jsi s tím dělal, tak se divím, že to ještě funguje... Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 23. únor 2016 00:29
Dneska jsem to málem odpálil. Teda zakouřilo se mi z desky na řízení krokovýho motorku. Mr. Green
Ale nevím proč, zapojený jsem to měl dobře a všechno funguje. Very Happy

//Mimochodem:
Visual Studio 2015 Comunity: https://www.visualstudio.com/post-download-vs?sku=community&clcid=0x409
Rozšíření pro Arduino: https://visualstudiogallery.msdn.microsoft.com/069a905d-387d-4415-bc37-665a5ac9caba
Nejvíc nejlepší!
Akorát tedy ta instalačka zabírá několik GB. Very Happy Ale Visual Studio je na programování výborný.
Obrázek
Mnohem lepší než Arduino IDE. Ale lepší než Arduino IDE je snad cokoliv, kromě poznámkovýho bloku. Laughing

Jinak tady rozšíření pro Sublime Text. Taky docela příjemný, i když oproti Arduino IDE ne tak velký pokrok. Smile
https://github.com/Robot-Will/Stino
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 2 z 3




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna