Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Auto z anglie

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Auta
tomam (+1)
Bažant
Bažant


Narozen: 14.3.1989 (35 let)
Příspěvky: 45

12 150,- VK

Auto z anglie

Zasláno: st 27. leden 2016 14:24
Čau lidi,
jaký je váš názor na dovezení auta z Anglie.

Uvažuji takhle:
- Chci si tam koupit fabii nebo octavii první generace, která bude v nadprůměrném stavu.
- Tyhle auta jsou u nás předražené a v Anglii se dají koupit mnohem levněji.
- Co já vím, tak bych u nich musel vyměnit světla a zrcátka, abych to mohl u nás přihlásit, což se dá u prvních generací těchto aut udělat ještě poměrně levně. U druhé generace octavie by to už bylo dražší.

Nevýhody:
- Jasně volant na pravé straně.
- Myslím, že to tam musím mít přihlášené min. 165 dní, což mi díky jejich dražším pojistkám také zvýší celkovou sumu.

Známý to takhle udělal peugeotem 307 a myslím, že i ten se mu tady docela oplatilo dotáhnout. Jasně je to ale francouz plný elektriky a tak do toho musí vrážet. Proto se mi libí ta fabie anebo octavie.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 27. leden 2016 14:38
Já nevím... Kolik takový starý vrak jako Octavia I stojí? 30 tisíc? Kolik by se takovou akcí ušetřilo? Kolik by to stálo práce?
Nebylo by výhodnější pořídit u nás něco, co není kchůl ochcáfka, ale je to lacinější a má volant na správné straně?
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

tomam (+1)
Bažant
Bažant


Narozen: 14.3.1989 (35 let)
Příspěvky: 45

12 150,- VK
Zasláno: st 27. leden 2016 14:49
Tak za 30 tisíc bych si u nás Octavii určitě nekupoval. Chtěl bych určitě ročník, který je po faceliftu. V anglii se za tyhle peníze už dá normální octavie koupit, ale u nás bych to tipoval tak na 50-60 tisíc za takový normální kousek, což jsou peníze za které tam člověk koupí Octavii RS anebo fabku RS. A s těmahle autíčkama bych se už docela dokázal pobavit... Smile

Necituj příspěvek nad svým; jenda^^

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7115
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: čt 28. leden 2016 13:06
Nápad hezký, neobvyklý, ALE, počítej se mnou:
- tam stojí oktávka 30t, tady 50-60t
- tam musíš zaplatit pojistku na půl roku a jako tam nikdy nehlášený řidič asi dostaneš plnou pálku - na půlku roku odhaduji aspoň 5t
- auto sem musíš převézt - buďto někým v náklaďáku/lodi, kde ti ho můžou zničit, min. poškrábat lak a bývá ve zvyku, že ti za auto při přepravě neručí, nebo si ho převezeš sám - z Anglie, to je 1000 km, počítej s aspoň 60 litry benzínu v průměru za 1,2-1,3€/l
- nezapomeň na dálniční poplatky ve Francii (cca 20€) a běžence v Calais
- pak ho tady musíš přihlásit do evidence, to taky něco stojí
- pozor, aby mělo správnou homologaci, plnění ekologických norem i podle CZ předpisů, jinak by tě mohl potkat i ekologický poplatek při přihlášení
- pak jsi psal, že budeš měnit světla a zrcátka...

Sečteno, podtrženo, hodně střízlivým odhadem se dostávám k nákladům aspoň na 45t. Chápu, lepší než 50t-60t. Jako bonus dostaneš volant na pravé straně, což není zrovna praktické a možná kvůli tomu s tebou nebude chtít nikdo jezdit.
NoArtist / NoName

tomam (+1)
Bažant
Bažant


Narozen: 14.3.1989 (35 let)
Příspěvky: 45

12 150,- VK
Zasláno: so 30. leden 2016 11:05
Taky jsem se dostal na podobnou částku. A nevím, jestli se mi to kvůli ušetření 1/4 pořizovací ceny oplatí.
Možná stojí za zvážení spíš dražší kousky jako jsou ty RS anebo Laurin&Klement. Třeba ty RS se u nás skoro neprodávají a mají fakt vysokou cenu. Teď jsem viděl fabii RS (rok 2005) za 130 000 Kč. V Anglii se dá koupit za 60 000 plus náklady spojené z dovozem. I kdyby mě to vyšlo na 80 000, tak bych pořád ušetřil 40-50 000, což by byla už možná 1/3 celkových nákladu na pořízení a to už podle mě stojí za zvážení.
Jasně ten volant na opačné straně je divný, ale dá své zvyknout.
PS: Kdybych měl RSko, tak to by se mnou určitě nechtěl nikdo jezdit a kvůli volantu na opačné straně by to nebylo... Very Happy

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7115
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: so 30. leden 2016 12:24
K volantu na opačné straně - zkus si půjčit auto s volantem na opačné straně a projet se s ním tady, jak ti to půjde Wink

Jinak do těch nákladů jsem ještě zapomněl připočítat cestu do Anglie - aspoň 2.000.
NoArtist / NoName

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: so 30. leden 2016 13:56
Smysl to určitě nedává u obyčejnýho auta, akorát zbytečná otrava navíc. Fabii nebo Octu koupíš i v DE relativně pěknou za pár korun a dostat to sem je mnohem, mnohem snažší.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

tomam (+1)
Bažant
Bažant


Narozen: 14.3.1989 (35 let)
Příspěvky: 45

12 150,- VK
Zasláno: so 30. leden 2016 17:33
Elephant napsal:
K volantu na opačné straně - zkus si půjčit auto s volantem na opačné straně a projet se s ním tady, jak ti to půjde Wink

Jinak do těch nákladů jsem ještě zapomněl připočítat cestu do Anglie - aspoň 2.000.


Jo to jsem řídil Octavii a peugeota. Kromě komických situací, kdy si chce člověk sednout za volant a namísto toho si sedne ke spolujezdci a naopak, tak to má svá specifika hlavně u předjíždění, kdy na rovince je to spíš nevýhoda a v pravotočivých zatáčkách výhoda, protože můžeš vykouknout z druhé strany, jestli něco nejede v protisměru a pak na rovince vypálit.

Jasně kvůli 10-15 tis. se to neoplatí, ale jak jsem říkal, kdyby člověk ušetřil 40-50 tis.

Ale jinak jen tak uvažuji, nejsem úplně rozhodnutý a jen se ptám na názor ostatních. Navíc kdyby s tím měl někdo zkušenost, tak by mne to zajímalo.

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Auta
Strana 1 z 1




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna