Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Autonehody

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Auta

Kdo největším vyníkem na vysoké nehodovosti?

Hlasování není časově omezeno.
Bezohlední řidiči:
67% 67% [ 23 ]
Nezkušení řidiči:
20% 20% [ 7 ]
Politici, kteří dopustili, že je tak vysoký provoz (není mýtné apod):
5% 5% [ 2 ]
Někdo jiný:
5% 5% [ 2 ]
Celkem hlasů : 34 / Hlasujících: 34
romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK

Autonehody

Zasláno: út 26. červenec 2005 18:20
Zažili jste nějakou ošklivou nehodu? Proč si myslíte, že jich vlastně je tolik?
V televizi nás pořád masírují, že řidiči jezdí rychle a bezohledně, ale řekl bych, že 4 z 5 autonehod se stanou spíš kvůli nepozornosti, únavě řidiče (hlavně kamiony a autobusy) nebo nezvládnutím řízení nezkušeným řidičem. Z toho usuzuju, že je to spíš dobou ve které žijeme a náprava tohoto stavu asi nebude zdaleka jen na řidičích. Vyšší pokuty a odebírání řidičáků nic nevyřeší. Odebrání řidičáku za trestné body dřív potká někoho, kdo jezdí hodně - takže vlastně zkušeného řidiče, který tak nebezpečný, jako děda co vyrazil "do města za vnoučaty" nebude.
Napřiklad by mě zajímalo, co dneska učí řidiče v autoškolách. Co já měl za drezúru na trenažéru a autocvičišti a pak i v provozu, tak bych tak blbě jak jezdí dnešní začátečníci jezdit rozhodně nemohl... Rolling Eyes
Co vy na to pánové?

EDIT: přidal jsem anketu...
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

mina (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 460
Bydliště: Brno
10 000,- VK
Zasláno: út 26. červenec 2005 18:47
potřeboval bych zaškrtnout dvě možnosti Very Happy myslím že ty za to můžou nejvíc
on les aura!

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: út 26. červenec 2005 18:56
Jeden z nich za to musí moct o trošku víc... Wink Pro dvě možnosti se tu hlasovat nedá... Shame on You
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: út 26. červenec 2005 18:58
Můžu mluvit jen ze své zkušenosti (6 let na vojenské autoškole). Já sám jsem neučil, ale člověk vidí, že jo. První tři roky měli žáci opravdu co dělat, aby to zvládli. Šprtali od rána do večera. Pořád jezdili (trnažér, cvičiště, město) a když odcházeli, tak se dalo říct, že se něco naučili. Pak přišel nový zákon a s ním nové testy. Byli jsme jediná autoškola v republice, která v prvním termínu (určitě si pamatujete, jak proti testům protestovali učitelé z autoškol etc.) měla úspěšnost 98%. Pak ale přišel nějaký zvrat a úroveň výcviku začala klesat. V posledních kurzech jsem se až divil, jak můžou někoho pustit za volant.
Je spousta nehod, které zaviní začátečníci, ale je taky spousta nehod, které zaviní zkušení řidiči, kteří si myslí, že to zvládnou. Poslední dobou se tak objevují frajírci, kteří jezdí bez papírů a zabíjí lidi kolem sebe. Ovšem častou příčinou nehod jsou taky naše slavné silnice.
Osobně neřídím, protože to neumím. Jezdím na kole a snažím se ostatním nepřekážet. Ale když zastavím na křižovatce a vedle mě si stoupne auto, to mám chuť řidiče minimálně profackat.
P.S.: V anketě mi chybí možnost -> Za všechno může romulus Mr. Green
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

mina (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 460
Bydliště: Brno
10 000,- VK
Zasláno: út 26. červenec 2005 19:04
No před rokem jsem dělal autoškolu a měl jsem pocit, že jsem se za ty jízdy akorát naučil bát profesionálních řidičů a různých bezohledných >>letců-kosmonautů<< kteří jak vidí autoškola na autě tak se předvádí.
Asi by se mělo jezdit bez těch cedulí na autě, stejně by v tom provozu nikdo nepoznal, že se jedná o AŠ, stejně si na silnici dělá každý co chce. Twisted Evil
Navíc mi příjde že těch 15jízd je tak akorát na to naučit se trochu pravidla a udržet se na silnici, nedozvěděl jsem se vůbec nic o ovládání auta v extrémních situacích(prudký brždění, smyk). Taky sem měl pocit, že závěrečný zkoušky jsou spíš o tom jakou má komisař náladu.
A co vy jaký máte pocity na silnicích? Question
on les aura!

lion (+13)
pán zvěrstev
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1745
Bydliště: 49°5'51.1"N 16°22'38.8"E 210m
13 320,- VK
Zasláno: st 27. červenec 2005 00:02
Zcela bez debat je hlavním viníkem bezohlednost řidičů.
U řidičů kamiónů neznamená nic plná čára a klidně vám na dálnici vlítnou z pomalýho pruhu před čumák.
Když jedu podle předpisů, za chvilku mi na prdeli visí nějakej blbec v oktávce a při nejbližší možné (často i nemožné) příležitosti předjíždí. Omezení rychlosti tady prostě neplatí. A všechno je to povahou. V poslední době se mi do řízení ani nechce. Právě kvůli absolutnímu nerespektování jakýchkoliv předpisů většinou řidičů. Na Slovensku je to ještě horší. Pravý opak je Rakousko. Nedávno jsem se odtud vrátil z dovolené a můžu zodpovědně prohlásit, že rakušáci jsou v autě ohleduplní a předpisy dodržují. Také jízda tam je balzám na nervy. Ale jen co přejedu hranice... Škoda mluvit.
Policajti by měli vylézt ze svých kanceláří a kontrolovat a kontrolovat. Nejsem jejich příznivce, ale u nás to holt asi jinak nejde, musíme nad sebou cítit nějaký bič, abychom dostali rozum d'oh! Brick Wall

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: st 27. červenec 2005 09:12
2 Lion: Nebudu Ti vyvracet, že jsou u nás řidiči nechutně bezohlední. To je naprostá pravda, ale stejně si myslím, že víc nehod způsobí nepozornost či dokonce neznalost.
Najezdím ročně několik desítek tisíc kilometrů a mockrát jsem už zabránil pohotovou reakcí nehodě (tím se nechci chlubit), když mi někdo nedal přednost či podobně a to obvykle z nepozornosti, ne úmyslně.
A pokud jde o kamiony, tak ty Ti do pruhu vědou když dobře ví, že to dokážeš ubrzdit, třeba naštvanej, ale dokážeš. Nehody kamiony způsobují většinou proto, že řidiči jsou přetažení řídí celé hodiny a dny a pak buď usnou nebo udělají nějakou kravinu protože už jsou nepozorní. I pokud nezvládnou ve větší rychlosti řízení, tak bych to taky nedával za vinu jen jim. Mám kamaráda co už mnoho let jezdí s kamionem a říkal mi jak to chodí - "Jestli ten kamion nebude zítra v osum v Mnichově, tak je to Tvoje poslední práce u mně!".
Silnice jsou hrozné, jsou hrozně přeplněné a lidi jsou vystresovaní. V takovém prostředí je těžké jezdit slušně a pozorně. Ale uznávám, že to taky jde.
Pořád tvrdím, že politici a policie svou práci dělají špatně. Nerozumí tomu a nechtějí se poradit s odborníky (psychology, odborníky na dopravu apod.) a jejich výsledky tomu nasvědčují.
Pěkným příkladem je přednost chodců na přechodech. Odborníci ji tehdy zpochybňovali a statistiky to nyní potvrzují. Dělá to jen větší zmatek. Od chodců člověk nemůže chtít, aby dokázali posoudit, jestli vejdou na přechod před auto, které snadno stihne zabrzdit, nebo to nestihne. Řidičům po zavedení například chyběla osvěta. Stal jsem se svědkem ošklivě vypadající situace:
Na dvou proudové silnici v jednom pruhu stála řada aut na červenou, druhý byl volný. V obou pruzích přijížděly auta. V jednom já a dojel jsem tu řadu, která končila u přechodu, přes který právě šel mladší můž. V druhém pruhu si řidič myslel, že jsem zastavil v řadě, jel dál a malém ho přejel. Vůbec ho nenapadlo, že zastavuju i kvůli přechodu. Nejde o bezohlednost, prostě tak nepřemýšlel. Proto říkám, že řidiči hlavně jezdit neumí a proto dochází k nejhorším nehodám.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: st 27. červenec 2005 09:28
S těma přechodama kecáš. Tady v Západních Čechách byli řidiči naučení dávat přednost už před tímto zákonem. Prostě to okoukali od Němců u kterých je to hodně dlouho. Někdy jsou tady tím řidiči až moc ohleduplní. Už se mi několikrát stalo, že stojím u přechodu (aniž bych chtěl přejít) a auto zastaví. Taky je tady ještě pořád zvykem řidiči poděkovat. Toho jsem si všiml, že směrem na východ je situace čím dál tím horší. Dost mě to mrzí, protože se sám pořád pokládám za Moraváka (Slezana). Vždycky, když přijedu k tchýni do Moravské Třebové, tak se zhrozím, co se tam děje na silnicích. A že by přibylo nehod na přechodech? Stačí se podívat na statistiky. Tendence je klesající.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

lion (+13)
pán zvěrstev
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1745
Bydliště: 49°5'51.1"N 16°22'38.8"E 210m
13 320,- VK
Zasláno: st 27. červenec 2005 09:40
romulus napsal:
"Jestli ten kamion nebude zítra v osum v Mnichově, tak je to Tvoje poslední práce u mně!".


No, tohle je hrozný. Bohužel, u žádných odborů nemají zastání. Majitel si sedí doma u počítače a na mapě přes GPS sleduje pohyb svých aut a běda, jak se mu něco nelíbí. Je mi jasný, že to řidiči nemají lehký. Ale nic to nemění na faktu, že kamiony a náklaďáky jsou jedni z nejčastějších viníků dopravních nehod.
Raději nebudu jmenovat opilé autobusáky nebo nedávno "řidiče" Tatry, který měl 3 promile v krvi a u hranic zabil půl německý rodiny jedoucí na dovolenou.

Mladí a nezkušení, to je druhá kapitola. Co se taky v autoškole naučí, když za 14 dní můžou mít řidičák? Tyhle rychlokvašky jsou hodně nebezečný.

A co dobrovolní dárci orgánů - motorkáři? Jezdí jako prasata, ale zabíjí většinou jen sebe. Jejich volba. Když jsem byl mladší, jezdil jsem rád na motorce. Teď už raději sedím v relativně bezpečnější plechový krabičce na čtyřech kolech.

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: st 27. červenec 2005 09:59
Bugi napsal:
S těma přechodama kecáš. Tady v Západních Čechách byli řidiči naučení dávat přednost už před tímto zákonem. Prostě to okoukali od Němců u kterých je to hodně dlouho. Někdy jsou tady tím řidiči až moc ohleduplní. Už se mi několikrát stalo, že stojím u přechodu (aniž bych chtěl přejít) a auto zastaví. Taky je tady ještě pořád zvykem řidiči poděkovat. Toho jsem si všiml, že směrem na východ je situace čím dál tím horší. Dost mě to mrzí, protože se sám pořád pokládám za Moraváka (Slezana). Vždycky, když přijedu k tchýni do Moravské Třebové, tak se zhrozím, co se tam děje na silnicích. A že by přibylo nehod na přechodech? Stačí se podívat na statistiky. Tendence je klesající.
S přechodama nekecám - západní Čechy nejsou všechno. Pouvažuj, jestli stáním u přechodu, aniž bys chtěl přejít neděláš něco špatně... A nehod na přechodech myslím začalo ubývat až v poslední době, ale zatím nikoliv pod úroveň, která byla před zavedením zmiňovaného předpisu.
Ještě jsem si vzpoměl na další hloupost přednosti na přechodech. Přednost neplatí před tramvají, ale chodec, který nemá řidičák předpisy se neučil tohle často neví! Viděl jsem několikrát zběsile zvonící a brzdící tramvaj, jak málem někoho přejede... Rolling Eyes Auta chodce pustí a ten si s klidem frčí přes celý přechod tramvaj netramvaj.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Auta
Strana 1 z 8




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna