Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Bariéry pro vozíčkáře a "berlaře"

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK

Bariéry pro vozíčkáře a "berlaře"

Zasláno: čt 4. prosinec 2008 23:45
Už jste si někdy zkusili, jaké je to žít na vozíku? Svět není tak bezbariérový, jak se může zdát. Podělte se i o Vaše zkušenosti a zážitky.

Arrow http://www.vysemnesmite.cz/zivot_kriplika/clanek-c341/

Autor: jenda^^


Minule jsme se mohli dozvědět, jak je na tom vozíčkář v menším městě s každodenními starostmi. Dnes se dozvíte, jak na tom jsou pohybově omezení lidé v pražském metru.

Arrow http://www.vysemnesmite.cz/bariery_v_metru/clanek-c342/

Autorka: Varda
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)
Příspěvek upravil 2× jenda^^, naposledy po 12. leden 2009 23:58.

Varda (+19)
Lady Elisabeth
VIP Ženská
Ženská


Věk: 53 let
Příspěvky: 1332
Bydliště: Praha
36 535,- VK
Zasláno: pá 5. prosinec 2008 05:48
Z vlastní zkušenosti mám ve vzpomínkách pouze jeden zážitek. Potrhala jsem si v 15ti letech vazy na kotníku a protože noha byla oteklá, tak mi dali v noci v nemocnici na noc jen sádrové dlahy a řekli, že si mám ráno dojít k nám na polikliniku, aby mi dodělali kompletní sádru. Bez berlí s poznámkou, že na tu nohu nesmím šlapat mne vyšoupli ven. Tatínek mne napůl donesl k taxíku. (už tenkrát jsem byla pěkná baculka)
Ráno se řešilo co dál. Maminka oběhla sídliště - taxiky nikde, telefon naši neměli, auto už teprv ne. Maminka tedy rozhodla, že těch blbých 500 metrů k poliklinice doskáču po jedné noze. Maminka, která je na rozdíl ode mne drobounká a štíhlounká mne statečně podpírala. Po 100 metrech jsme byly obě na konci sil. Začalo sněžit. Ten rok to byl první sníh. Maminka mne opřela o zeď a vrhla se před první kolemjedoucí auto a vypadala tak zoufale, že nás překvapený řidič celkem ochotně naložil a dovezl těch zbylých 400 metrů k poliklinice. Tímto mu po letech děkuji.
V 10:00 jsem měla sádru dodělanou, koukala se z okna čekárny na náš dům a v uších mi znělo, že sanitka bude volná cca v 17:00 odpoledne. Maminka šla koupit rohlík k obědu. Ve 14:00 se přihnal taťka, který utekl z práce dřív. Obhlédl situaci. U vrátnice našel 3 vozíky na kterých se přepravují pacienti do sanitky. Zeptal se jestli si ho může na 10 minut půjčit, naložil mne a za 5 minut jsem byla doma. Výtah do 6.patra naštěstí neselhal Když tatínek po 10ti minutách vozík vracel, tak vrátnou málem kleplo, když zjistila, že s ním byl mimo budovu a děsně mu vynydala, ale já byla doma v teple a bylo mi fajn, že mám skvělé rodiče. Smile
Z pohledu mé profese se se zoufalci s vozíky setkávám denně, ale teď musím do práce, takže další příspěvek večer, bo zítra ráno. Slibuji Wink
Varda Elisabeth

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6465
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: pá 5. prosinec 2008 12:30
tohle nam prinasi sam zivot ,. snad si nekdo uvedomi ze muze bit i hure Mad
Obrázek

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: pá 5. prosinec 2008 17:26
Pořád mně udivuje kde Varda přicházií k takovýmhle zkušenostem, kdyby si Vardo z těch psaní tady udělala nějaký film, tak to bude trhák desetiletí Wink


Jinak jsem si myslel, že ten sedák do vany vypadá jinak Mr. Green

BunGee (+16)
Komeťák rakeťák
VIP Kořeň
Kořeň


Příspěvky: 4034
Bydliště: Brno
71 265,- VK
Zasláno: pá 5. prosinec 2008 21:30
nezavidim to nikomu
Lidé o mně říkají, že jsem flegmatik. Ale víte co? Mně je to jedno.

Obrázek


Obrázek

krrttek (+24)
vynálezce vybrátoru
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 5344

25 450,- VK
Zasláno: pá 5. prosinec 2008 21:42
jednou jsem na vozíku seděl a okamžitě jsem se převrátil, protože jsem popojel dopředu a rychle trhnul dozadu Very Happy nikomu to nezávidím, dnešní svět zrovna moc bezbariérový není...

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: pá 5. prosinec 2008 23:12
Kámoš si to křešlo tuhle půjčil a blbnul na tom a taky se rozsekal, páč prudce zabral do předu a křeslo se mu převrátilo na záda. Smile
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Varda (+19)
Lady Elisabeth
VIP Ženská
Ženská


Věk: 53 let
Příspěvky: 1332
Bydliště: Praha
36 535,- VK
Zasláno: pá 5. prosinec 2008 23:23
2 moucha - ty zkušenosti jsou nasbírané věkem - jsem prostě taková ta ukecaná stařena co pořád vypráví a vypráví a vypráví historky z mládí. A všichni posluchači už mají chuť jí utlouct.....
Ale zítra si přivstanu a hodím sem i historky ze stáří (poslední půlrok)
Varda Elisabeth

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: pá 5. prosinec 2008 23:27
Varda: jsem zvědavej, co napíšeš. Vadilo by, kdybych to případně přidal do článku (samozřejmě bych Tě přidal do autorů)?
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Varda (+19)
Lady Elisabeth
VIP Ženská
Ženská


Věk: 53 let
Příspěvky: 1332
Bydliště: Praha
36 535,- VK
Zasláno: pá 5. prosinec 2008 23:41
OK můžeš - dám si tedy záležet, takže dobrou noc. Jdu se na to vyspat a musím otevřít na noc okno aby mne přiletěla líbnout nějaká psací múza Smile
Varda Elisabeth

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
Strana 1 z 3




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna