Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Benzín, benzín a zase ten benzín

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
weitless (-3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 594

10 075,- VK

Benzín, benzín a zase ten benzín

Zasláno: po 5. září 2005 08:22
Díky hurikánu Katrina, který minulý týden udeřil na jihovýchodě USA, a který poničil některé ropné rafinerie, stoupá cena benzínu k hranici 35,- Kč/litr. Vláda už uvažuje o snížení spotřební daně, aby tuto situaci českým řidičům odlehčila.

http://www.vysemnesmite.cz/benzin_benzin_a_zase_ten_benzin/clanek-c23/

TaS (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 171
Bydliště: Ostrava nebo Beskydy
10 025,- VK
Zasláno: po 5. září 2005 08:35
Za všechno zas můžou jen ženské (Katka).

Ale vážně. Asi s tíkm nic neuděláme. Leda začít šetřit a jezdit MHD, místo autem. Nebo autem na plyn, ale i tan asi pujde nahoru.

mina (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 460
Bydliště: Brno
10 000,- VK
Zasláno: po 5. září 2005 10:18
Zabavit amíkům jejich ropný monopol, aby když jim někdo šlápne zase na bebínko tak aby nestrašili se zvedáním ropy.
on les aura!

Orpheus (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 72
Bydliště: Bratislava(SK)
10 025,- VK
Zasláno: po 5. září 2005 13:46
Ale mne furt nejde do hlavy, preco u nas zvysuju cenu benzinu, ked v neakej amerike znici refinerie.. Sak Europa nema s dovodom ropy z USA nic spolocneho.. To by skor mali zvysovat cenu v amerike, ako tu u nas! Brick Wall

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: po 5. září 2005 13:49
Orpheus napsal:
Ale mne furt nejde do hlavy, preco u nas zvysuju cenu benzinu, ked v neakej amerike znici refinerie.. Sak Europa nema s dovodom ropy z USA nic spolocneho.. To by skor mali zvysovat cenu v amerike, ako tu u nas! Brick Wall


politika, příteli, prachy a politika... Brick Wall To je trošku vyšší logika, tu nepochopím ani já... Embarassed d'oh!
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

otesánek (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 344
Bydliště: Plzeň
10 000,- VK
Zasláno: po 5. září 2005 14:02
Orpheus napsal:
Ale mne furt nejde do hlavy, preco u nas zvysuju cenu benzinu, ked v neakej amerike znici refinerie.. Sak Europa nema s dovodom ropy z USA nic spolocneho.. To by skor mali zvysovat cenu v amerike, ako tu u nas! Brick Wall

Příteli velmi jednoduché V Americe jsou momentálně mimo provoz vrty které zásovovaly třetinu jejich produkce pohonných hmot. Takže se tam ta ropa musí dovézt. Tím se ale zvýšila poptávka po ropě na světovém trhu a ztenčily se vytěžené zásoby. Cenu ropy za barel určuje OPEG Sdružení zemí těžících ropu. Pokud chceš jejich produkt jako výhradního dodavatele a produkt momentálně není na skladě musíš za něj zaplatit víc jinak ho nedostaneš.
Existuje i opačný extrém pokud by se ropy vytěžilo nadbytek bude cena za barel klesat aby ji vůbec prodaly.
Nikdo není tak chytrý aby věděl všechno. Jedině dohromady víme víc. A nejvíc prý víme u piva.

Whitek (+3)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 8
11 170,- VK
Zasláno: po 5. září 2005 14:37
At zije alternativni pohony ala LPG, zemni plyn, elektrina, vodikovy pohon atd... Jen se porad musim ptat, proc se nedava na jejich(hlevne vodik. + el.) vyzkum vice penez a proc si porad ztencujeme zasoby tak vyborneho uhlovodiku, ktery je nenahraditelny(resp. velmi draho a pracne) pri vyrobe plastu, nekterych leku, barev atd atd...
d'oh!

No asi jak rika Ricky:
RickY napsal:
politika, příteli, prachy a politika... Brick Wall To je trošku vyšší logika, tu nepochopím ani já... ! Embarassed d'oh!

Norton (+8)
VIP Chlapík
Chlapík


Příspěvky: 1000
Bydliště: Brno
10 895,- VK
Zasláno: po 5. září 2005 14:52
Mě docela nakrkli v sobotu...jedu si na nákup a říkám si,že jak se budu vracet,tak vezmu plnou nádrž ještě "levného" benzínu...a ejhle jak se vracím všechny benzinky po cestě zavřené...tak jsem u jedné zastavil a šel se zeptat co se jako děje.A oni,že už zdražují a že mám přijet tak za půl hoďky.Po cestě tam stál ještě litr 29,90 po cestě zpět už 33,90 ,to mě fakt dostalo.

dubas (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 155
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí
10 050,- VK
Zasláno: po 5. září 2005 19:06
za chvilku bude levnejsi jezdit na vodik sice stim este experimentuje ale uz to funguje Mr. Green
ale ta technologije je zatim prilis draha Sad

cena ropy od roku 1947-2004 v $/barrel

Obrázek
ObrázekObrázek
Příspěvek upravil 1× dubas, naposledy po 5. září 2005 19:17.

weitless (-3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 594

10 075,- VK
Zasláno: po 5. září 2005 19:10
Všechno je to o lobby ropných společností.

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
Strana 1 z 4




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna