Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Brexit

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Politika

Brexit?

Hlasování není časově omezeno.
Remain:
33% 33% [ 2 ]
Leave:
33% 33% [ 2 ]
I don't give a fuck:
33% 33% [ 2 ]
Celkem hlasů : 6 / Hlasujících: 6
jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK

Brexit

Zasláno: čt 23. červen 2016 10:17
Už je asi pozdě na tohle téma, když se dneska hlasuje, co? Mr. Green

Co myslíte, má Spojené království vystoupit z EU? Nemá? Nebo vám to je jedno?
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 23. červen 2016 10:44
Už jsem se o tom před pár dny vyjadřoval na G+... tak se vyjádřím i tady. Podle mě, pokud by z EU odešla Velká Británie, tak se EU do 10 let rozpadne úplně... a ač EU moc nemusím, tak si myslím, že by to bylo špatně, protože by to vrhlo Evropu do recese a malé státy, jako Česko by na to doplatily nejhůře... Pořád doufám, že se EU konečně probere - to, že se vůbec nějaké referendum koná a že v něm je pro odchod z EU podle průzkumů cca polovina obyvatelstva je na pováženou a EU by to měla vzít jako preventivní facku...
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: pá 24. červen 2016 08:23
Tak vyhrálo Leave. Jako v tom referendu, které je pro britskou vládu nezávazné.

Ale teda upřímně, když vidím tyhle hlasování o dvou možnostech, který skončí rozdílem o pár procent (jako tohle, nebo u nás volba prezidenta), tak si říkám, jestli by se neměla udělat nějaká "deadzone" třeba 45-55 %, při které by se... já nevím, něco stalo. Třeba že bychom byli na 5 let úplně bez prezidenta nebo by británie musela přijmout všechny uprchlíky... Víte, něco, co by lidi donutilo si vybrat pořádně a nedopadalo to tak půl na půl. Laughing

(Upřímně, když jsem viděl naše prezidentský kandidáty, tak bych naopak v takovou možnost doufal Mr. Green )
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: pá 24. červen 2016 08:55
Jinak co jsem zapomněl napsat nahoře je to, že očekávám i rozpad Velké Británie - osamostatnění Skotska a sjednocení Irska... Docela se divím, že tohle víc nezaznělo v předvolebních kampaních...
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407424-britanie-kvuli-odchodu-z-eu-muze-ztratit-skotsko-i-severni-irsko.html
(nehledě na takový Gibraltar, což je sice bezvýznamné území, ale strategicky důležité... )
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407458-spanelsko-chce-po-brexitu-svou-vlajku-nad-gibraltarem.html
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: so 25. červen 2016 11:35
Já Brexitu fandil od začátku, ta organizace (EU) se změnila v úplně něco jiného, než měla být původně a státy západní Evropy na to doplácí nejvíc. Ani bych se nedivil, kdyby další *exit byl v Nizozemí.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 25. červen 2016 20:19
takže nejen LivArt má radost...
Obrázek
 
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: ne 26. červen 2016 08:49
By mě teda zajímalo, když ani Švýcarsko není v EU, jestli z toho má Rusko taky radost. Řekl bych, že ne Wink
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 26. červen 2016 09:51
Švýcarsko je malá bezvýznamná země, co zbohatla na 2. světové válce a na zlatě, co si tam uložili židé, které pak Hitler zplynoval a ty ci nezplynoval, tak těm ho odmítlo vrátit... nevím proč každý vytahuje Švýcarsko... proč nevytáhne třeba Ukrajinu... a nebo třeba Irsko... ještě před 20 lety zaostalá země pasáčků ovcí (srovnatelná s ukrajinou nebo rumunskem) a dnes se hlavně díky penězům co do něj nalila EU počítá mezi vyspělé státy...

Navíc Švýcarsko hezky ukazuje, že pokud chcete být v Evropě, tak se EU musíte prostě podřidit... pokud chcete obchodovat s EU, tak stejně musíte dodržovat normy na to jak mají být okurky zahnuté a podobně... Dokud byla Británie v EU, tak do toho mohla mluvit a mírnit Německou horlivost... Pokud bychom vystoupili my, tak by to pro nás bylo ještě horší.. většina firem tu je ovládána Německem a většina obchodu probíhá s Německem... Jinak další věc - hlavním tématem propagandy zastánců brexitu bylo zastavení migrantů... migranti se neptají na kvóty pro migranty, neptají se, jestli jim dáte azyl... prostě přijdou a jsou tam nelegálně... Migranty by se dalo zastavit úplným uzavřením hranic, které v kampani také několikrát zaznělo... ale to znamená omezení pohybu lidí a hlavně zboží... ale vždyť to je ta hlavní výhoda, kterou nám EU poskytuje... vždyť i to Švýcarsko je v Schenghenu...

jako moc nechápu, proč se radovat... Angličané ani Češi tím prostě nic nezískají...
no, i když dvě věci možná jo...
zaprvé mnoho firem zvažuje přesun své centrály pro EU jinam... teď je na nás, abychom je přilákali do ČR... polohu pro to máme výhodnou...
http://mobil.idnes.cz/brexit-samsung-stehuje-centralu-do4-/mob_samsung.aspx?c=A160624_145456_mob_samsung_oma
zadruhé - az se v tom Velká Británie pořádně vymáchá a rozpadne se, tak to možná zbaví iluzí všechny zastánce odchodu z ostatních zemí i z Česka...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: ne 26. červen 2016 11:12
Ale neřekl jsi ani jeden důvod, v čem je EU důležitá, protože jak volný obchod (za kterým BTW stojí právě VB), tak volný pohyb není výsledek EU, ale jiných smluv. To jen ukazuje na to, jak je EU zbytečná, což jsi mimochodem řekl taky.

A většina opravdu velkých firem má řízení pro takzvaný region EMEA (Europa, Middle East, Africa), tam je úplně jedno, jestli nějaká krajina v EU je nebo není. A třeba Google má centrály pro Evropu rovnou 2 (Irsko a Polsko), Samsung (který je teď tak strašně propírán na idnesu) má regionální zastoupení v každé zemi zvlášť a pak celý EMEA region, podobně jako třeba Acer. Tam EU prakticky nehraje roli, jde jen o adresu sídla.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 27. červen 2016 09:29
mě se zdá, že ty jsi neřekl ani jeden důvod v čem je špatná a proč odejít... Very Happy Co Británie získá, když odejde? Nějakou imaginární svobodu? Uprchlíků se nezbaví a většinu nařízení EU bude muset dodržovat taky (pokud bude chtít na volný trh atd) ale nebude mít do nich co mluvit (a že o tom jako jeden ze tří největších států mluvila hodně)... a že to jsou jiné dohody? jsou, ale pokud chcete být jejich součástí, tak musíte dodržovat pravidla napsaná EU...
včera byl v televizi Zeman a ten o tom mluvil až podivuhodně střízlivě... že je to tzv. lose-lose situace, protože tím každÿ jen ztratí...
https://www.novinky.cz/domaci/407581-skotsko-se-odtrhne-brexit-oslabi-eu-i-britanii-rekl-zeman.html
a s těmi centrálami nevím, nevím... ono to má každá firma jinak a některé mají opravdu centrály jen pro EU... a pak fakt nedává smysl mít ji v nějaké okrajové zemi mimo EU...
Navíc Samsung není jediný viz třeba:
https://www.novinky.cz/ekonomika/407519-nejistota-v-londynskem-city-budou-se-tisice-bankeru-stehovat.html
citace:
pravidla Evropské unie, umožňují bankám a dalším finančním firmám poskytovat služby z jedné unijní země zákazníkům ve zbývajících 27, aniž by tam musely otvírat pobočky.

takže to, co jsi psal v tomhle případě neplatí...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Politika
Strana 1 z 8




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna