Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Čaj

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Jídlo, pití
p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 13. únor 2020 14:13
V Rusku je čajová kultura, ne kávová, takže se čaji nevyhnete. V česku, pokud si dáte v hospodě, tak na vás většinou hledí, proč si jako nedáte pivo jako normální lidi Very Happy , ale tady je to normálka, většinou tu mají i velký výběr...

Tři čaje, které rozhodně doporučuju:

Čaj Masala - Indický kořeněný čaj - má šedou barvu a pije se s mlékem, kromě čaje obsahuje kardamon, zázvor, skořici, hřebíček a pepř. Sladí se medem. V ČR to mají často pod názvem Yogi čaj (to je ale obchodní jméno konkrétního výrobku). Vaříme si ho sami, ale v ČR bývá občas problém sehnat celý kardamon, v Rusku to mají všude. Každopádně v čajovnách v ČR se dají koupit hotové směsi (přímo značkového Yogi čaje)

Ivan čaj - to vlastně není skutečný čaj, ale jiná rostlina - Vrbovka úzkolistá. V Rusku to roste všude. Člověk si to může nasbírat sám. Chutná to skoro jako čaj (trochu s chutí jak když máte odvar z měsíčku lékařského), je to bez kofeinu. Ve zdravých výživách to mají i v ČR, naposledy jsem to viděl myslím i v DM drogerii (protože to prej léčí úplně všechno Very Happy ), v Rusku mají v každém supermarketu hned několik značek a a i různé několik příchutě (s čajem, jinými bylinami jako máta nebo mateřídouška, či s různým ovocem)

Rakytníkový čaj - a to ne nějaký pytlíkový z obchodu, ale ten z opravdového čerstvého nebo mraženého rakytníku. Rakytníku říkají sibiřský ananas (ale nevěřte tomu, je to propaganda, další jméno prozradí proč - řííkají mu i citrón severu - sice vzdáleně chutná jak ananas, ale je kyselý jak citrón, samotný se tedy nedá moc jíst, tak se z něj dělají hlavně čaje, marmelády atd.). Nikde na českém internetu jsem nenašel recept, podle kterého to děláme my (což je podle toho, jak to dělají v ruských hospodách). Rozmačkaný rakytník (nebo lépe mixérem rozmixovaný na pyré) přelijeme vodou (nevaříme, abychom nerozložili vitamíny), můžeme přidat celou skořici a hřebíček (to tak nedělají všude, ale je to lepší) a osladíme medem. Můžeme to scedit, nebo pít i s těmi rozmačkanými plody. V sezóně se v Rusku dá koupit rakytník čerstvý, jinak mají v každém supermarketu mražený. Čerstvý jsem viděl i v ČR v Kauflandu, ale byl celkem drahý... Lepší řešení je pokud máte zahradu koupit si rakytník jako keř (vlastně dva - je to dvoudomá rostlina), roste to jako blázen a je na tom spousta bobulí (a to jsme to sázeli asi před 2 rokama Smile
Zasláno: pá 14. únor 2020 21:57
Ještě obrázek - takhle vypadá rakytníkový čaj Smile Obrázek
Má barvu jak pomerančový džus Smile
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: so 15. únor 2020 01:56
Já už delší dobu ujíždím na tomhle černým čaji. Je to černý jako kafe, chutná to hůř a bez cukru to nejde pít. Very Happy
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 15. únor 2020 02:39
Jop, Puer je hodně silný čaj. Tak silný, že někdo po něm třeba nemůže usnout...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: so 15. únor 2020 14:11
A doufám, že ho piješ s plnotučným mlékem Shame on You
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: so 15. únor 2020 22:13
Teď bych si dal čaj. Snad i s mlékem. Jen jsem si vzal pouze pytel polévek 😃
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 15. únor 2020 22:32
Paštiky máš? Think A ponožky v sandálech? Think
Nebo máš jen čínské polévky a vysočinu? Think
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: so 15. únor 2020 22:36
Ne. A se sandály bych tu někoho chtělo vidět. Mrzne až praští 😂 Mám tu jen čínské polévky, jednu Maggi a pikantní polské klobásky.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: so 15. únor 2020 22:37
A vlastně jednu rýži Uncle Ben's Green
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: so 15. únor 2020 22:38
Jsi jel do Brna?
Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Jídlo, pití
Strana 19 z 21




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna