Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Chytrá domácnost

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika

Co říkáte na chytré asistenty?

Hlasování není časově omezeno.
Super, to chci!:
0% 0% [ 0 ]
Je to k ničemu!:
0% 0% [ 0 ]
Nesmysl. Platit za štěnici, co vše co řeknete pošle někam na internet?!:
100% 100% [ 1 ]
Celkem hlasů : 1 / Hlasujících: 1
p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK

Chytrá domácnost

Zasláno: po 21. říjen 2019 10:26
Vím, že tu někteří máte chytré žárovky, chytré zásuvky nebo další chytré věci. Jako je to fajn, ale hledat telefon a spouštět aplikaci kvůli zhasnutí žárovky mi přijde jako stejná práce jako vstát a jít zhasnout ručně. Navíc různí výrobci mají různé aplikace takže když by člověk měl víc věcí, tak by v tom měl časem akorát bordel... Přemýšlel jsem nad různými těmi chytrými asistenty jako Google Home nebo Amazon Alexa. Povídat si s nimi člověka časem omrzí, ale zaujala mě možnost ovládat tím i chytrou domácnost. Protože říct "Hey Google turn off lights at living room" je méně práce než nahánět nějakou aplikaci v telefonu (a v budoucnu to snad půjde česky, takže to bude ještě méně práce Very Happy ) Co si o těchto "chytrých asistentech" myslíte? A co různé chytré spotřebiče? Máte nějaké nebo nějaké chcete? Smile
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 22. říjen 2019 12:42
Chytrý reproduktor fakt ne. Pořád online, pořád poslouchá a nahrávky posílá kdoví kam. Tak výkonný hardware není, aby rozpoznával hlas lokálně a opět lokálně odpovídal. Krok toho stále neumí česky.

Co se týče chytré domácnosti, tak mám hloupý panelák a necítím potřebu rozsvěcet na dálku. Možná nějakou kameru, ale zase ta bezpečnost a cenově dostupná řešení nejsou s dobrým obrazem.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: út 22. říjen 2019 23:13
Já mám chytrou ženu, to stačí Mr. Green
Veselé Vánoce!

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 23. říjen 2019 09:06
Elephant: Tak samozřejmě, že se to vše zpracovává na serverech Googlu (u Google home/asistenta) respektive na serverech jiných společností u konkurenčních asistentů... Ale zase na druhou stranu myslím že daleko důvěrnější věci na mě už Google dávno má - od historie mé polohy po výpisy z bankovního účtu, co mi chodí na Gmail, který používám jako hlavní osobní e-mail... Vzhledem k tomu, že mu věřím s Gmailem, tak proč bych mu nevěřil i s tímhle...

Busch: No chytrou ženu mám taky, ale nevim co by mi řekla kdybych po ní chtěl tyhle věci jako zhasínání světel Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: pá 1. listopad 2019 01:46
hafni... Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Veselé Vánoce!

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 4. prosinec 2019 10:26
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Tak, mám ho doma... Magor
Zatím ho hlavně používám jako rádio. Co jsem zkoušel, tak dokáže přehrávat spotify (i když mám jen free účet), Google play music (dá se naimportovat svá hudba v mp3 a člověk taky nemusí nic platit) a nebo internetová rádia (třeba přes TuneIn) - bohužel je nemožné přehrát cokoliv s českým názvem. U Spotify stejně říkám jen "play me some music" a ono to začne přehrávat co člověk poslouchává, respektive to začne přehrávat to co člověk má pauznuté na jiném zařízení. U Google Play music si člověk zase může vytvořit playlisty a ty si pojmenovat anglicky... Fajn je taky že člověk se může dozvědět co je za písničku přes příkaz "what are you playing" S TuneIn si ještě budu muset trochu pohrát. Je tam obrovské množství českých rádií a je blbé že jdou spouštět akorát ty co mají anglický název (Rock Max nebo Beat si pustím, s českým rozhlasem si neškrtnu). Pak je taky fajn, že se Google home dá používat jako chromecast a dokáže streamovat hudbu z chrome z jakékoliv stránky a z aplikací co podporují chromecast Smile Přemýšlel jsem nad tím že bych si koupil chromecast aby se přes to daly pouštět i videa, ale když jsem se dozvěděl, že Xiaomi Mi Box, který plánuju koupit, by se měl umět chovat jako chromecast tak na to kašlu...

A další funkce?
párkrát jsem využil i where is my phone (prozvonění telefonu připojeného k účtu). A občas používám i funkce jako budík nebo minutka... Asi bych si měl přečíst něco jako seznam podporovaných příkazů, většinou zkouším a buď řekne I am afraid I can´t do that, nebo se povede... Občas až koukám, jak je ta umělá inteligence chytrá...

Zatím mám Google Home v kuchyni, kde je to super, že člověk i když má špinavé ruce, tak může cokoliv ovládat a nic si nezapatle.. Smile
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: pá 6. prosinec 2019 09:18
Momentálně mám Google Home mini umístěný v kuchyni na ledničce - a chtělo by to nějaký stojánek.
Vytisknu si tenhle, ten je cool: Slinták Magor

Obrázek
https://www.thingiverse.com/thing:3267115
Jen doufám, že kolegové už nespotřebovali všechen černý filament... Anxious

P.S. pro milovníky kočiček Very Happy
Obrázek
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: pá 6. prosinec 2019 10:20
K čemu potřebuješ černý filament na tisk bílýho stojánku? Anxious

Včera jsem v ikee koukal, že trochu rozšířili tu svojí sérii Trådfri. Mají tam teď navíc dálkové ovládaný rolety a plno různých wifi reproduktorů, co jsou hezký ale děsně drahý. A od minule jsem přibyla cedulka, že to jde ovládat přes Alexu, Google nebo Siri. Think
A dokonce mají teď vypínač, co není totálně hnusnej a ovládá se fakt tlačítkem a ne nějakým pochybným akcelerometrem. Laughing (A kdyby nebyl zaoblenej, tak skvěle pasuje do těch vypínačových rámečků od Schneideru Laughing )
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: pá 6. prosinec 2019 13:46
Aby to bylo černý a ladilo to s tělem mého Google home mini, který mám v černe barvě... a protoze černá je prostě hezčí než bílá... Magor jako vždy bych to mohl natřít barvou, ale to není ono...

Jinak na ty rolety jsem koukal... kdesi jsem našel nějaky seznam kompatibilního hardwaru a koukal jsem že toho IKEA dělá obrovské množství Smile

Každopádně rolety jsou už velká stavební úprava... Nejdřiv vyzkouším žárovky a tak... Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: pá 3. leden 2020 12:41
Tak, mám novej budík... Mr. Green V černé je to opravdu hezčí... Slinták

Obrázek

//koukám, že v telefonu to mám správně, ale tady ta fotka je otočená... Kdoví jak to Samsung fotí... možná to ukládá jak to vyplivne senzor a jen někam do EXIFu kde je směr dolů a telefon si to přebere a PC ne...

btw. nejlevnější chytré žárovky s wifi mají asi na CZC (bohužel jen bílé, bez měnění barvy) hned jsem si jednu objednal a vzkouším ji... Kdybych nelpěl na wifi, ale stačilo by mi ubastlit si na jendův způsob ovládání přes raspberry pi nebo arduino, tak bych mohl mít i levnější i barevnou a dokonce s víc lumenama, akorát nevím jak bych to narouboval na ten google home... Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 1 z 4




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna