Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Chytrá domácnost

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4 [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika

Co říkáte na chytré asistenty?

Hlasování není časově omezeno.
Super, to chci!:
0% 0% [ 0 ]
Je to k ničemu!:
0% 0% [ 0 ]
Nesmysl. Platit za štěnici, co vše co řeknete pošle někam na internet?!:
100% 100% [ 1 ]
Celkem hlasů : 1 / Hlasujících: 1
p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 19. květen 2021 20:00
Jak složitý? Prostě řekneš "OK Google, turn on vacuum cleaner" a nebo "OK Google, turn off light in bedroom"... daleko rychlejší jak hledat telefon, pouštět aplikaci, klikat na ikonku spotřebiče atd...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 19. květen 2021 20:49
Ne, ne tenhle asistent, tenhle asistent. I na toho googlího to jde napojit, to je WIP, ale nějak na to nebyl čas/prostor/peníze. Very Happy
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 19. květen 2021 22:12
Jo aha... to vypadá dobře... Smile
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: ne 25. prosinec 2022 15:06
https://smartmania.cz/na-internet-unikly-fotky-ktere-poridil-vysavac-roomba-maji-se-uzivatele-obavat/

To je proč jsem si pořídil vysavač bez kamer, jen s lidarem...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: ne 22. leden 2023 20:49
ja som si kupil vysavač za 60€ z bazoša , dve hodiny šlapal a skapal skener Very HappyVery Happy , ale naštastie čínska mašina xiaomi tak som zohnal na aliku motorček za 6€ a už fičíííííí Smile
Obrázek

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 24. leden 2023 12:29
Tak to je super, že se dají náhradní díly takhle objednat. To mě když se pokazila myčka (noname výrobce asi z Číny, byla v bytě od předchozího obyvatele), tak jsem přišel na to, že je KO deska, kde byl jen (asi) mikrokontrolér (zakáplý černou hmotou), pár kondenzátorů a rezistorů, nějaké ty LEDky a tlačítka a jinak nic moc. Tu desku jsem našel na jen Amazonu a chtěli za to 100 liber + poštovné z Anglie...

Tak jsem si radši přidal ještě jednou tolik a koupil si novou myčku, protože ani nevím proč to zhořelo, taky by se mohlo stát, že tam dám novou desku a ta zase zhoří, protože je tam třeba vadný zdroj...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: po 20. únor 2023 20:23
Kamarád mi říkal, že má různé chytré senzory na oxid uhličitý, na prašnost a já nevím na co ještě a že podle toho větrá a také se mu podle toho sama zapíná čistička vzduchu. Máte někdo něco takového, nebo je to nesmysl?
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 29. srpen 2023 09:57
Mám tu otázku na zdejší zdatné elektrotechniky.

Mám postarší Roombu 500. Před měsícem dvěma jsem ji měnil starou zdechlou neoriginální NiMh baterku za novou neoriginální. Protože jsem už nechtěl dostávat paměťový efekt, šáhl jsem po LiIon baterce. Mám tu relativně malý prostor, tak by se jela nabíjet po 15-20 minutách, což by pro NiMh nebylo ideální.

Nicméně nyní Roomba blbne a vypadá to podobně jako paměťový efekt, který by u LiIon neměl hrozit. Plně nabitá baterka (nebo aspoň se tak tváří - zeleně svítící dioda) a vysavač s ním zdechne po 2-5 minutách. Pak chvíli dioda svítí oranžová/případně oranžově bliká a nakonec se vypne. Po dalším zapnutí tlačítka buďto svítí oranžově a vypne se nebo se zeleně rozsvítí a pár vteřin nebo minut zase uklízí a pak se vypne.

S odcházejíc NiMh baterkou s paměťovým efektem dělal něco podobného, ale obvykle dioda byla červená a ještě vysavač anglicky zahlásil, že je baterka vybitá. Plus šel několikrát ještě zapnout a proces opakovat.

Jak poznat, že je to baterkou nebo pokaženou elektronikou uvnitř? Přeci jen už má svůj věk.
Zatím ho zkouším komplet vybít, ale jde to ztuha, že zformátuju baterku nabitím na 100%.

Vyzkoušel jsem zinternetu proces vyndání baterky, odpojení základny a restart pomocí tlačitka. Nepomohlo. Avšak baterka, ačkoliv už dlouho nebyla v nabíečce tak trochu divně páchne, jako mírně usmažené nabíjecí AA baterie. To by asi neměla.

Vím, že nabíjecí LiIon baterie AA/AAA/C/D mají nižší napětí než ty nenabíjecí. Tady by mohlo být něco podobného a baterka je příliš měkká a dodává malá napětí. Ale to nevysvětluje ten pach.

Jestli nezabere vybití, budu asi muset z Alzy objednat novou NiMh baterku a zkusit to s ní. Jestli problémy budou pokračovat, není to baterkou.

Nebo je ještě jiný způsob?

Díky, pipo

Nikdo jiný to tu asi nečte. Experimenty s Roombou mi berou čas na psaní na VSN Magor
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 29. srpen 2023 12:07
Elephant napsal:
Mám tu otázku na zdejší zdatné elektrotechniky.

Nejsem sice žádný zdatný elektrotechnik (to je spíš Jenda, ne? Very Happy ) ale pokusím se.

citace:
Mám postarší Roombu 500. Před měsícem dvěma jsem ji měnil starou zdechlou neoriginální NiMh baterku za novou neoriginální. Protože jsem už nechtěl dostávat paměťový efekt, šáhl jsem po LiIon baterce. Mám tu relativně malý prostor, tak by se jela nabíjet po 15-20 minutách, což by pro NiMh nebylo ideální.

Ta baterka může být vadná. A nebo stará. Koupil jsem kdysi originální baterku do Samsung Galaxy Note 4 a ta ač nevybalená z originálního obalu byla na tom ještě hůře než ta, kterou jsem chtěl nahradit. Datum výroby ale měla asi před 7 lety, nebo tak něco. Stejnou zkušenost jsem měl s baterkou do notebooku Asus. Jak stará je ta nová beterka?

citace:
Nicméně nyní Roomba blbne a vypadá to podobně jako paměťový efekt, který by u LiIon neměl hrozit. Plně nabitá baterka (nebo aspoň se tak tváří - zeleně svítící dioda) a vysavač s ním zdechne po 2-5 minutách. Pak chvíli dioda svítí oranžová/případně oranžově bliká a nakonec se vypne. Po dalším zapnutí tlačítka buďto svítí oranžově a vypne se nebo se zeleně rozsvítí a pár vteřin nebo minut zase uklízí a pak se vypne.
S odcházejíc NiMh baterkou s paměťovým efektem dělal něco podobného, ale obvykle dioda byla červená a ještě vysavač anglicky zahlásil, že je baterka vybitá. Plus šel několikrát ještě zapnout a proces opakovat.

Li-ionky paměťový efekt nemají, jen jejich kapacita s časem klesá... (velmi se těším na to až všichni budeme mít elektromobily a zjistím, že mi auto už neujede 800 km, ale jen 80 km Mad )


citace:
Jak poznat, že je to baterkou nebo pokaženou elektronikou uvnitř? Přeci jen už má svůj věk.
Zatím ho zkouším komplet vybít, ale jde to ztuha, že zformátuju baterku nabitím na 100%.

Kdyby byla pokažená elektronika, tak to podle mě nebude fungovat vůbec... Li-ionky se neformátují.

citace:
Vyzkoušel jsem zinternetu proces vyndání baterky, odpojení základny a restart pomocí tlačitka. Nepomohlo. Avšak baterka, ačkoliv už dlouho nebyla v nabíečce tak trochu divně páchne, jako mírně usmažené nabíjecí AA baterie. To by asi neměla.

Jestli se z ní začne kouřit, tak utíkej Anxious Abys nedopadl takhle:
Youtube Video
Přehrát video na YouTube


citace:
Vím, že nabíjecí LiIon baterie AA/AAA/C/D mají nižší napětí než ty nenabíjecí. Tady by mohlo být něco podobného a baterka je příliš měkká a dodává malá napětí. Ale to nevysvětluje ten pach.

Li-ion články mají 3,7 V. To si asi pleteš s Ni-Cd a Ni-MH, ty mají 1,2 V oproti 1,5 V u zinkouhlíkových nebo alkalických. Každopádně mluvím o 1 článku, pokud jich je víc do série, tak to jsou násobky, běžně třeba 12 V nebo 24 V, u Lionek třeba 14,8 V atd.


citace:
Jestli nezabere vybití, budu asi muset z Alzy objednat novou NiMh baterku a zkusit to s ní. Jestli problémy budou pokračovat, není to baterkou.
Nebo je ještě jiný způsob?

Jiný způsob mě nenapadá... Think

citace:
Díky, pipo
Nikdo jiný to tu asi nečte.

Laughing
citace:
Experimenty s Roombou mi berou čas na psaní na VSN Magor

takže za tak malým počtem postů na VSN je vzpoura strojů? Think
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 29. srpen 2023 12:14
Rozhodně Dance
NoArtist / NoName

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 4 z 4




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna