Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

ČSSD jde do evropských voleb s obehranou, ale ověřenou písni

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: so 23. květen 2009 07:35
Je to radost tu diskutovat. tak dlouho jsem se nezasmal.
To ze napisu ze bych po nekom hodil nejradeji dlazebni kostku neznamena ze byh ji opravdu hodil. Vyhodim jen jeho hlasovaci listek do zachodu a dam hlas nekomu jinemu. Vejce nebo rajce v pohode. To je primerene vyjadreni nazoru a on ma nakadeno tolik ze si koupi nove kvadro a nakrade si na dalsi. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
CSSD mozna byvala protikomunisticka strana, to mas pravdu, ale v soucanosti jiz neni. Co bolo to bolo. On ani komunismus v podstate nebyl spatny jen ho lidi zmrvili. Proste jiz to jsou rudokozci tak to proste vyvoj zaridil, spise jedno prasatko s pihou. Zeman patril jeste k te "stare" garde.
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: so 23. květen 2009 08:26
quab: otázku, jestli bude Paroubkova ČSSD jiná, jsem směřoval k jeho rétorice - spoustu věcí, které dává za vinu dosavadní vládě bych směřoval na předchozí vlády, ke kterým se Paroubek nehlásí. Jistě, on v nich nebyl, ale jeho ČSSD ano.

Co řekl v poslední době Klaus o ODS je z velké míry osobní. Klaus je podle mě výborný ekonom, ale s vlastní osobností má občas potíže.

Na předrevoluční nebo dokonce předválečnou ČSSD bych se dneska neodvolával a myslím, že se ke své tradici (naštěstí!) ani ta dnešní nezkouší hlásit. Znám pána, co má něco přes 70 let a na stará kolena z ČSSD vystoupil právě kvůli současnému vedení strany. Před válkou byla právě ČSSD silně levicová strana, za komunismu to byl tolerovaný "trucklub" lidí, co nechtěli do KSČ, ale nechtěli si dělat moc problémy. Dnešní ČSSD nenavazuje ani na jedno. Na lidi, kteří mají nějaké ideály se nabalila spousta vykuků, kteří v ČSSD vidí menší konkurenci své dravosti, než např. právě v ODS, takže i v ČSSD jsou hodně podobní lidé. Řadoví členové ČSSD to cítí, ale kdo by zařízl slepici, která snáší zlatá vejce - tito lidé ČSSD na první pohled pomáhají, jenže za jak dlouho se objeví další Gross, Kraus, nebo někdo podobný? Ráth a Hašek jsou dobří kandidáti.

A poplatky ve zdravotnictví přece neměly jediný efekt v podobě vybraných 3 miliard. Navíc to měla být marginální část celé reformy zdravotnictví. ČSSD žádnou reformu už neudělá, protože lid si to nežádá. Jestli vyhrají předčasné volby, jsem na jejich řešení opravdu zvědavý. Myslím, že nás bude stát dost peněz, ale na rozdíl od jiných antiparoubkovců si nemyslím, že nás čeká Maďarsko. Myslím, že to přežijeme líp.

Ad zákoník práce. Potřebuje velké změny. Vztahy mezi zaměstnanci a zaměstnavateli potřebují řešit. Snad nikdy nebyly tak vyhrocené, jak dnes a je to podle mě zastaralostí ZP. Dnešní doba potřebuje dynamičtější zaměstnanost než dříve, kdy se člověk pro "svůj" podnik vyučil a za nějakých 40 let mu ve stejném podniku udělali oslavu při odchodu do důchodu. Firma musí mít možnost propustit zaměstnance, kteří si dobře neplní pracovní povinnosti, nebo pro které prostě nemá práci. Za jakých podmínek to bude, aby dopady na zaměstnance nebyly tvrdé zbytečně, je už druhá věc. O co snadněji zaměstnavatel zaměstnance propustí, o to snadněji jinde najde novou práci, pokud o ni bude opravdu stát. Nesouhlasíš? A dokud ji nenajde, zaslouží si podporu v nezaměstnanosti, ale za takových podmínek, aby si novou práci hledal aktivně. Být na podpoře se nesmí vyplácet. Stát by za své peníze měl od nezaměstnaných chtít nějakou "práci" a ne je nechat sedět doma, nebo chodit do práce na černo.
O odborech ani nemluvím... Hand

Edit: ještě jedna důležitá věc. Proč ani ČSSD neprosazuje zákony na redukci klientelismu? Lid si to žádá, stát to potřebuje a dobře by se to prodávalo voličům. Jenže pak by ani ti hodní politici ČSSD neměli proč v politice být a ani by v ní být nemohli, protože by nedodrželi nepsané dohody s kruhy, které je podporují ve volbách.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: so 23. květen 2009 10:22
Já se Paroubka nezastávám, tvrdím že je to vůl a v čele strany nemá co pohledávat. Také znám lidi co kvůli němu ze strany vystoupili, ale znám i člověka který byl v předválečné sociální demokracii a po únoru si to šel odpracovat do lágru. Ten člověk by nikdy nezůstal ve straně, o které by si myslel, že je komunistická, nebo k tomu směřuje. Proto mě vytáčejí výkřiky o komančích a podobně. Taky bych mohl vykřikovat, že ODS je bandou neonacistů, což Topolánek několika výroky dokázal. Dovede si někdo představit, co by se stalo, kdyby Paroubek řekl něco třeba o znárodňování? Ještě ten den by ho lynčovali.

Poplatky měli jenom ten efekt, že si zdravotníci namastili kapsy. Prodej léků se zvedl o 9%. Skutečná reforma by zavedla poplatky, které by prospěly zdravotnictví, a tedy by se do něj vrátily. Jednoduchým zavedením čipových průkazů pojištěnce se zamezí zneužívání péče a léků, poplatky od ekonomicky aktivních lidí pak budou vybírány proti stvrzence a pomůžou systému.

Zákoník práce potřebuje skutečně velké změny. Ale nemůže být možné kohokoli kdykoli vyhodit. Pokud vím, když nemáš pro zaměstnance práci, můžeš ho propustit i teď, nevím jak to ale funguje v praxi.

Mám kamaráda, co vyšel vysokou. Už ¾ roku nemůže sehnat práci (v krajském městě). Do Prahy se z rodinných důvodů stěhovat nemůže, takže mu nezbývá, než pracovat za pár drobných načerno v podřadné práci. Podporu samozřejmě nedostane, protože nemá odpracováno. Domluví se dvěma jazyky, má několik odborných kurzů, které dělal při škole, a ho odmítají i ze středoškolských míst. Podle tebe by mu měl pracák napařit ještě veřejně prospěšné práce, aby se neválel doma?

Zákony proti klientelismu: ještě jsem nečetl předvolební program, možná to v něm už bude.
Obrázek

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: so 23. květen 2009 13:04
Konecne jsi napsal neco kde jsem te zacal trosku chapat. Ty nehajis CSSD soucasnosti, ale jeho princip. To ze nemas rad Paroubka je pro mne nove a trosku sokujici. Jenze prave tenhle blb dela CSSD image, tak se nediv reakcim. Netvrdim ze vse maji spatne, ale ne nejlepsi, totez plati i o ODS a ostatnich stranach. Bid nemam komance rad, tak parkrat navrhli neco zajimaveho a dobreho a jen ze to jsou komunisti tak to zavrhli. vadi mi to ze je dulezite KDO to rika, nez CO rika. A to ze prasatko svrhlo vladu v dobe predsednictvi EU je opravdu velezrada. Proste chce byt u korita co nejdrive a meli by ho zavrit.
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: so 23. květen 2009 19:36
2 quab: no vida, zase naše názory trošku přiblížili smíru... Smile

To že, ČSSD nehlásá řešení klientelismu (a nástroje, které ho mohou pomoci řešit známé jsou), ale až 50% zdanění lidí s platem nad 100 000,- mě utvrzuje v tom, že i oni se těší, až budou zpět u korupčního koryta, od kterého je odřízly minulé parlamentní volby. Zdanění těch pár lidí s vysokými platy přinese státní kase zlomek toho, co by ušetřily transparentní státní zakázky a přidělování dotací a jen hraje na city závistivým čecháčkům. Pokud někdo vysoké příjmy přizná, vesměs k nim přišel víceméně legálně, tak nevím, proč ho trestat vysokou daní. Pokud někdo krade a podvádí, má to řešit policie a ne berňák.

Ad. Tvůj kamarád. Souhlasím, že pro člověka s VŠ veřejné práce nejsou to pravé. Jsou ale další alternativy "nesezení doma". Mohl by zkusit využít své vzdělání a dělat nějaké služby (překlady apod.) na ŽL. Nebo pokračovat v nějakém vzdělávání. To, že se člověk navštěvuje nějaký kurz, nebo školení, třeba i autoškolu, bych klidně považoval za činnost, která by opravňovala k čerpání podpory. Absolventi hledající aktivně práci by podle mě podporu měli také dostat, alespoň v nějaké výší.

Nahrál jsi mi na školné, které už jsme tady taky asi řešili. Proč musí být školství dostupné zdarma pro každého? Jenom proto, že to tak doteď bylo? Chudý student by mohl dostat stipendium podmíněné výsledky a kdo i to zaplatí (nebo aspoň připlatí) sám, ať klidně propadá. Ale vysoké školy jsou zadarmo plné i flákačů,kteří tam jsou jenom proto, že se jim ještě nechce jít makat. Neučí se, propadají a snižují kvalitu a prestiž vzdělání pro ty, kteří o něho mají opravdu zájem.

A proč by zaměstnavatel nemohl kohokoliv kdykoliv vyhodit? Jen pro, že to dřív nešlo, tak by to teď bylo nespravedlivé? Zaměstnavatel nikoho nevyhodí jenom tak, aby mu uškodil. Pokud pro někoho má práci a on pracuje dobře, rád si ho nechá. Tohle nějak nechápu. Výpovědní lhůta, nebo odstupné ve výši platu za stejnou lhůtu samozřejmě, ale proč hledat nějaké důvody, zvlášť když by stejně byly jen zástupné?

Jinak abych to shrnul, tak jestli se do voleb neobjeví přijatelná alternativa, která má šanci se dostat do parlamentu, volím zase ODS. Při volbě mezi "arogantními" podvodníky a populistickými podvodníky mám celkem jasno. S tím, že politici ODS jsou arogantnější než ostatní navíc nesouhlasím. Rath je guru arogance a Paroubek, Sobotka nebo Hašek jsou taky arogantní tím, co říkají, i když si líp hlídají slovník.
Zasláno: so 23. květen 2009 20:17
No, ráno jsem psal, že Rath je dobrý kandidát na pěknýho klientelistu a už je to tady. Před volbama docela odvážný...

http://zpravy.idnes.cz/rathuv-kraj-stavi-jidelnu-neexistujici-skole-foc-/domaci.asp?c=A090523_154435_domaci_top
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: so 23. květen 2009 20:41
ČSSD navrhuje:
Výrazně zpřísnit postih korupce mezi veřejnými činiteli všech stupňů.
Přehodnotit imunitu členů zákonodárného sboru.
Zřídit Radu vlády pro boj s korupcí vedenou předsedou vlády. Zkvalitnit stávající a přijímat novou legislativu, zejména uvést do praxe zákon o střetu zájmů, novelizovat zákon o zadávání veřejných zakázek, nově upravit majetková přiznání vysokých úředníků, a další normy.
Doplnit právní řád o institut testu integrity činitelů ve veřejné správě, aplikovat princip korunního svědka a zavést trestněprávní odpovědnost právnických osob.
Mnohem šířeji využívat externí nezávislé kontroly a audity k ověřování souladu postupu činitelů veřejné správy s právními předpisy.
Posílit vzájemnou spolupráci vlády a parlamentu, např. zřízením kontrolního výboru sněmovny zabývajícího se touto problematikou.
Zavést a mnohem důrazněji dohlížet na dodržování etických kodexů na všech úřadech státní správy a samosprávy.
Rozšířit spolupráci s neziskovým sektorem při prevenci a potírání projevů korupce ve společnosti.


Jen jsem si rozkliknul jejich stránky.
http://www.cssd.cz/nas-program/volebni-program/volebni-program-7-3.html

Ohledně daní a progresivního zdanění jsem zde již psal, takže jenom v kostce: bohatství každého vzniká v interakci s okolím. Za své jmění tedy vděčí svému okolí. Ve všech státech na západ od nás je zcela přirozené, že lidé s vyššími příjmy platí větší daně.

Další vzdělávání je jistě dobrá věc, ale když máš pár korun v kapse a když nepracuješ, tak běháš po pohovorech, není jaksi na pořadu dne. Ještě by podle tebe měl být zadlužený několika statisíci, které by teď měl začít splácet. To by bylo naprosto likvidační.

Když jsem studoval vysokou, nebylo to zase tak dávno, tak flákači skončili nejpozději po druhém semestru. Kvalitu školy nedělají studenti, ale vyučující. To se zavedením školného nezmění.

Proč by nemohl zaměstnavatel kohokoli vyhodit? Protože už nežijeme v Dickensovském kapitalismu, kde musí zaměstnanec makat 18 hod/denně, jinak ho vyhodí. Právo nebýt vyhozen bez důvodu, je jedeno ze základních lidských práv, které vydobyli naši předkové, a toho bohdá nebude, abychom se ho vzdali.
Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: ne 24. květen 2009 10:20
ČSSD v programu píše, že navrhuje, ale zatím pro to nic nedělá. O poplatky ve zdravotnictví se bije jako lev už v opozici. A na krajích se zatím moc nepředvedli, viz. např. Rathových 60 mil. pro obec, kde bydlí. Think Prostě tomu nevěřím. Je to jeden z bodů typu "navrhli jsme, ale neprošlo to", stejně jako omezení poslanecké imunity apod.

Lidé s většími příjmy logicky platí větší daně i bez progresivního zdanění prostým větším součinem sazby daně a vyššího daňového základu. Velká progrese pak vzniká už odpočitatelnými položkami, které si člověk s vyššími příjmy už nemá čím příliš zvýšit. Progresivní daň je jen prvek na ukojení závisti a není k ničemu potřeba. ČSSD varovala, že rovná daň způsobí nenahraditelné výpadky příjmů státního rozpočtu. Nevšiml jsem si:
http://www.finance.cz/ekonomika/statni-rozpocet/prijmy-a-vydaje/
Čím to je? Lafferova křivka logicky funguje i v ČR.

Pokud jde o absolventy škol, zastávám názor, že mají dostat nějaké úlevy, ať se jim líp začíná, ale jsou mladí, zdraví, tak není potřeba, aby je někdo vodil za ruku a problémy řešil za ně. Stát nemůže za každého všechno řešit. Za prvé to nikdy nebude umět dobře a za druhé je to určitá cesta zpět k nesvobodě. Určitá míra solidarity být musí, ale rovni si všichni už nikdy být nemůžeme, i když se takovou naději snaží levicové strany v lidech vyvolat.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 27. květen 2009 01:09
Che che! Smile
Obrázek
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: st 27. květen 2009 08:48
Ti rusáci jsou sakra rychlíci. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Chování "ochranky" a i toho blba je dosti hnusné a arogantní. Prostě nevěří že ho lidi nemají rádi. Měla by se ČSSD zamyslet a vyměnit velení. Opravdu jim dělá ostudu.
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
Strana 19 z 21




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna