Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Czechia

Jdi na stránku 1, 2  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Politika
jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK

Czechia

Zasláno: po 18. duben 2016 20:25
Tak co si myslíte o novém anglickém krátkém názvu České republiky?

Mně osobně se to slovo Czechia moc nelíbí, ale když jsem viděl ty jiné návrhy, tak mi to přijde jako daleko nejlepší varianta. Navíc je asi i lepší mít takovéhle krátké "standardní" pojmenování než pořád psát a říkat dlouhatánské Czech Republic, takže s Czechií v zásadě souhlasím.

Jinak ta má nelibost může být prostě jen o zvyku, protože když jsem si pročítal různé diskuse na Redditu, tak se tam objevovaly mnohé příspěvky občanů jiných zemí, že u nich se jednoslovně už jmenujeme Chequia, Čekija apod. a přitom mi to v těch jiných jazycích vůbec nezní špatně.

Objevily se i různé poznámky, že si amíci budou plést Czechia a Chechnya... K tomu jen: No a co? Blbci si to byli schopní splést i doteď, když jsme byli Czech Republic, což vůbec jako Chechnya nezní. [čekia] / [čečnya] mimochodem taky nezní až tak podobně.
A blbci si pletou i Slovakia / Slovenia nebo Austria / Australia a taky to není problém. Ne, že by kvůli tomu na nás odpálili atomovky... (No i když je fakt, že teď s tím Trumpem...)
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9089
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 18. duben 2016 21:20
To je nějakej zastírací manévr pro čapí hnízdo, nebo co, ta čechija? Very Happy Ne, osobně s tím žádnej problém nemám... vždyť i v Němčině to je Tschechien... to jen Angličtina pro to neměla výraz... Stejně u oficiálních věcí se bude dál používat Czech Republic... jinak s tou čečnou máš pravdu... on když je někdo debil, tak si bude plést i Arménii a Ameriku... Laughing
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Anonymní (0)





0,- VK
Zasláno: čt 21. duben 2016 23:38
Oni to v angličtině čtou jako čečia Smile

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9089
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 28. květen 2016 10:51
Každopádně Czechia byla nejlepší z navrhovaných variant... Czechlands se mi zdá divné a Bohemia jsou jen Čechy...
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: ne 5. červen 2016 21:25
Na mě Czechlands působí jako by to bylo Czech lands. České země... To už bychom se mohli v angličtině rovnou pojmenovat Samo'sEmpire. Laughing
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9089
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 5. červen 2016 23:23
hehe...
Youtube Video
Přehrát video na YouTube
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: st 7. září 2016 08:24
No, Czechlands na mě teda působí lépe než Czechia.
No, nevíte jak s tím názvem vůbec dopadlo? Přijde mi, že se o tom úplně přestalo mluvit..

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9089
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 7. září 2016 09:46
Jsme Čechija... jako stejně nevím, co se řeší... třeba v ruštině se to tak říká normálně... Чехиа... [čechia]... mám to napsané i ve vízu, takže to bude asi oficiální název... a v němčině je to Tschcechien... čechien... čož je jen poněmčená varianta toho samého... a pokud si dobře pamatuju, tak v turečtině to byla taky poturčená verze čechije... Jen v angličtině se to moc nepoužívalo... A nemluví se už o tom, protože odpůrcům asi už došlo, že oficiálně jsme stejně Czech republic a tohle je jen takový "neoficiální" krátký název... ale jako podle mě je Czech Republic stejně hezčí, tak doufám, že se bude používat pořád hlavně tohle... ale jako kdyby bylo na mě, tak bych náš stát pojmenoval United Republic of Moravia, Silesia and Bohemia... Very Happy Very Happy Very Happy (Morava by byla samozřejmě první... Very Happy )
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 7. září 2016 10:23
Ona je Czechia oficiální, ale máš to jako s Německem. Tam taky můžeš říct Německo nebo Spolková republika Německo, obojí je správně, obojí se může použít, ale to druhý dá víc práce Smile
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9089
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 7. září 2016 10:37
jj, proto jsem to napsal do uvozovek... Smile
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Politika
Strana 1 z 2




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna