Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Czechtek - zase policejní stát?!

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Ostatní boxovací pytle
trodas (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 120
Bydliště: Prerov
10 000,- VK
Zasláno: po 29. srpen 2005 23:20
Ty fotky nejsou z Czechteku a zverejnili je nasi fasiste, aby zdiskreditovali podporu pro Czechtek ucastniky Wink

Nechapu, jak je sem muzete vubec postovat... Embarassed Rolling Eyes
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
...just keep folding, just keep folding... Smile my config

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: po 29. srpen 2005 23:20
Pominu teď neadekvátnost zásahu. Všimli jste si jak to policie po taktické stránce naprosto nezvládla?
Při prvním útoku je technaři obcházeli a kdyby to byly "těžší kalibry", jako např. ty na MMF, tak by policajtům pěkně zatopili (už takhle toho měli plný zuby).
Podruhý si policisté troufli až pod pláštíkem tmy.
Taktika stejná jako před 40 lety - masakr v uličce. Už jim tam chyběli jenom OT, aby jim kryly boky.
Při takových policejních akcích v zahraničí je běžné, že část policistů drží pozice a na zákrok nastupuje druhá odpočatá část. Nic takového v ČR.

Ono je totiž jednoduší vyhodit 30 miliónů za zmlácení děcek, ale aby příslušníci použili ty peníze na výcvik např. s britskou policií, na vyměnu zkušeností, to už by se asi museli naučit i anglicky. Zmlácení děcek je jednoduší.

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: po 29. srpen 2005 23:56
Dneska jsem viděl zpravodajství ze zásahu policistů na fotbale Hradec - Pardubice. Přiznávám, že jen jednostranné a nic víc o tom nevím, ale řekl bych, že v tomto případě policie v pohodě zvládla selektivně zasáhnout proti konkrétním osobám, co se místo na fotbal přijely poprat a dělaly bordel. Nikoho nesvalili na zem a nemlátili do něho čtyři.
Copak to takhle nejde vždycky?
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: út 30. srpen 2005 22:45
Rozdíl je uhlídat pár desítek až stovek fotbalových fanoušků (rváčů) na malém prostoru a zkoordinovat činnost cca třiceti policistů (můj hrubý odhad) a naproti tomu zasáhnout na rozlehlé louce s 1200 policisty proti pětitisícům technařů. V tomto případě se to dá opravdu jen těžko zvládnout. Zvlášť když chybí zkušenosti. Na fotbale zasahují policisté, kteří se dobře znají, ale na CT zasahovali policisté z celé republiky. Na tak velkou akci by to vyžadovalo minimálně čtrnáct dní slaďovacího cvičení. To by stálo podstatně víc, než jen těch 30M. Další věc je, že byste museli těch 1200 lidí po celou dobu permanentně blokovat ze služeb. K tomu by vláda opět musela nasadit armádu, jako posilu PČR. Další peníze.
Pokud byste chtěli stejnou plochu dobít vojensky, tak na to stačí cca stovka vojáků. Pokud chcete provést spořádaný zásah PČR, potřebujete na tuto plochu minimálně 3-4000 lidí se silnými nervy.
Každopádně velitel zásahu svou roli nezvládl. Z jakého důvodu, to nechám na posouzení vyšetřovací komise.
Ten argument o mlácení dětí bych určitě nepoužil. Je zajímavé, jak někdo mluví o tom, že jsou to lidé z kanceláří, fabrik či vysokých škol, kteří si vyrazili na víkend zařádit a pak ti samí mluví o dětech. Ach jo.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: út 30. srpen 2005 22:55
2 bugi: nechceš snad říct, že na tom CzechTeku bylo 5000 chuligánů, proti kterým bylo potřeba zakročit...
Měl jsem na mysli, že tam měli vyhmátnout potížisty a odvézt si je... Stejně jako na tom fotbale a ostatní jen odkázat na pronajaté pozemky...
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: út 30. srpen 2005 23:02
Já nemluvil vůbec o hodných a zlých. Prostě jsem jen mluvil o technařích, popřípadě fanoušcích (rváčích) a policistech. O oprávněnosti zásahu jsem toho naspal už dost.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: út 30. srpen 2005 23:14
Ok, "děti" beru zpět.

mysak1982 (0)
Myš
Myš


Příspěvky: 3

10 000,- VK
Zasláno: st 31. srpen 2005 02:28
Norton napsal:
Mě pořád nejde do hlavy,proč organizátoři tají místo konání akce a proč to raději nezorganizují,tak jako se organizují spousty jiných např. rockových koncertů?Pronajmout místo,ohradit ho,ohlásit akci,vybrat vstupné z kterého by se zaplatil pozdější úklid,zajistit hygienické potřeby (rozuměj mobilní záchody)...a další potřebné věci.Copak je to tak složité?Osobně zákrok policie schvaluju,ikdyž nepopírám že některé pochybení se tam vyskynout mohly.



Zcela souhlasím s tímto názorem, akce typu Čektek by měly plánovány oficiálně dopředu - hlavně upřesněno místo konání jak již bylo uvedeno výše např. u rockových koncertů, aby se předešlo nechvalným zákrokům (i když s nimi docela souhlasím). Toť pro dnešek zatím vše.

trodas (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 120
Bydliště: Prerov
10 000,- VK
Zasláno: so 7. leden 2006 12:26
Me stale vice znepokojuje (i po te dobe) celkova neustavnost a protipravnost zasahu. Korunu tomu nasadilo trestni stihani cloveka, jenz se dotazoval, jestli velitel zasahu neni nahodou byvaly prislusnik STB. Neznam kriklavejsi priklad poslapavani lidskych prav a demokracie.

Kdyz nic, tak demokracie znamena pravo rikat lidem, co se jim nelibi.

A co si myslet o tomhle?!
http://www.novinky.cz/domaci/73951

citace:
Senát si zprávu o policejním zákroku při CzechTeku vyžádal už v srpnu. Zpráva, kterou vládě a Poslanecké sněmovně předložil ministr Bublan, ale senátory neuspokojila. Senátoři proto Paroubka vyzvali, aby jim do konce loňského roku požadovaný dokument předložil.

Místo odpovědi se ale dočkali jen dopisů, v nichž premiér a ministr vnitra sdělují, že se od nich Senát k CzechTeku již nic dalšího nedoví.
¨

Aha. My budeme mlatit koho se nam zlibi a vy budete drzet hubu? Surprised Shocked
Kde to zijeme?!
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
...just keep folding, just keep folding... Smile my config

lukenet (+16)
plastová kytara
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 3072
Bydliště: Kousek od krrttka
15 825,- VK
Zasláno: so 7. leden 2006 12:39
to quab: A kolik je tobě? Zažil jsi vůbec režim že to tak znáš? Brick Wall
http://www.stephenking.com/darktower/ | http://www.darktowercompendium.com/ | http://www.thedarktower.net/
Obrázek
Stop using stupid userbars... Start using smart userbars... Mr. Green

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Ostatní boxovací pytle
Strana 11 z 11




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna