Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Další samostudium, jazyky a podobně - jak na to?

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Další vzdělávání
roken (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 65

11 507,- VK

Další samostudium, jazyky a podobně - jak na to?

Zasláno: čt 21. srpen 2014 12:28
"Další samostudium, jazyky a podobně - jak na to?"

Mám slabou paměť na slovíčka, nedokážu se naučit cizí jazyk.

Tak jak na to?

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 21. srpen 2014 21:14
Tyjo, samostudium úplně od začátku, to je asi pěkně těžká věc.
Osobně mi dost pomohlo, že jsem se učil angličtinu ve škole. Tam byl ale problém s tím, že s nějakým praktickým využitím to tam bylo na štíru, furt se akorát probíralo, co je v učebnicích a většina třídy nezvládala ani to...
Ale ten základ ze školy celkem stačí na to, aby člověk začal sledovat filmy s titulkama a tak nějak mu ta angličtina vlezla do hlavy, pak už není problém sledovat nějaká jednodušší videa na youtubu, kde jsou k tomu třeba i anglické titulky, nebo mít na twitteru anglicky píšící lidi, člověk se tak nějak průběžně naučí si ta slovíčka nepřekládat, ale prostě je chápat z kontextu apod. - To je myslím ta hlavní věc. Naučit se ROZUMĚT, co to anglické slovo znamená a ne nosit si v hlavě tabulku "auto-car, kolo-bicycle, slovník-dictionary".
Teď jsem skončil ale na tom, že většině věcí v angličtině bez problémů rozumím, jenže neumím mluvit...
To se asi nedá jinak, než se bavit s cizincema, ideálně jít do ciziny...

Naučit se angličtinu pasivně tím, že "se hodím do vody" a budu chodit na Reddit, YouTube apod. je docela bez problémů, jsou tam zajímavý věci, který v češtině prostě neexistují, takže je k tomu i motivace... Ale jak si nacvičit tu aktivní angličtinu "z domova", když není s kým? Smile
Jedině si najít nějakýho obskurního koníčka, k tomu fórum s ne moc rozsáhlou komunitou, která člověka přijme mezi sebe... Tak to udělala Makavelina s tím jejím otravným paleo. A jak jí to teď píše anglicky, že je paleo awesome and she got some herbs for dinner. Smile

// Ciwe, to je dlouhej příspěvek. Vsadím se, že ani nedává smysl... no nic, číst to po sobě nebudu. Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Wojcek (+20)
Emsí_Dabljůsí
VIP Kořeň
Kořeň


Věk: 34 let
Příspěvky: 4529
Bydliště: Kroměříž
132 412,- VK
Zasláno: so 20. září 2014 13:36
Můžu jedině potvrdit. Byl jsem celé 3 měsíce v anglii a denně mluvil s angličanama v práci. Škola jako žádná jiná.
(_)_)\\\\\\\\\\\\\\\Mr. Green

tomam (+1)
Bažant
Bažant


Narozen: 14.3.1989 (35 let)
Příspěvky: 45

12 150,- VK
Zasláno: so 15. srpen 2015 09:39
Nevím, to samostudium mi přijde jako začarovaný kruh.

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: st 3. leden 2018 23:43
Osvědčuje se mi Memrise a Duolingo. Škoda, že offline jsou jen v premium verzi. V metru potom nefungují Sad
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 15. leden 2020 18:19
Kurva, to Duolingo je hardcore, takový těžký úkoly Laughing d'oh!

Obrázek
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 15. leden 2020 21:16
Wojcek napsal:
Můžu jedině potvrdit. Byl jsem celé 3 měsíce v anglii a denně mluvil s angličanama v práci. Škola jako žádná jiná.

Jo, to je škola jako žádná jiná, to se naučíš "je to špatně, udělej to znovu" asi padesáti novými způsoby Very Happy Magor


Ne, dělám si srandu, každopádně pro to aby se člověk naučil mluvit je to super. Podobná věc pro ty, co nechcou nebo nemůžou nikam do zahraničí na dlouhou dobu, je pak taky sledovat filmy a seriály v původním znění. To sice nenaučí tolik mluvit, ale rozšíří to slovní zásobu... Ze začátku pomůže sledovat je anglicky s anglickými titulkami, pak už nepotřebujete ani titulky... Smile Pamatuju, jak jsem takhle vždycky sledoval Stargate Atlantis, když vyšel nový díl, ale ještě nevyšly české titulky a já se nemohl dočkat, tak jsem si sehnal anglické a skoukl to hned.. Smile A ještě víc ze začátku, když jsem byl dítě hodně pomohlo hrát počítačové hry... dokonce pamatuju, jak jsem hrával Medieval 2: Total war v němčině... dodnes třeba vím, že třeba Waffenstillstand je příměří a Heiliges Römisches Reich je Svatá říše Římská (národa Německého), za kterou jsem hrával (pak jsem to dohrál i za Byzanc a ještě za Timúrovskou říši Slinták Magor ) Dneska bych to ale asi už v němčině nedal... Anxious

Duolingo, které tu ukázal Jenda, používá má drahá polovička. Akorát tam myslím není čeština (jako první jazyk), ale co, takhle se člověk učí dva jazyky zároveň... Very Happy Magor
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Wojcek (+20)
Emsí_Dabljůsí
VIP Kořeň
Kořeň


Věk: 34 let
Příspěvky: 4529
Bydliště: Kroměříž
132 412,- VK
Zasláno: čt 16. leden 2020 23:12
Nakonec jsem v té Anglii strávil 2 roky a jako číšník se naučíš fakt dost. Vyřizování na úřadech a v bance jako bonus 😀
Duolingo jsem zkoušel, učit se z angličtiny italsky, ale připadalo mi, že se tam objevovala slova, která mě to předtím nenaučilo atp. toš jsem to vzdal.
(_)_)\\\\\\\\\\\\\\\Mr. Green

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 16. leden 2020 23:47
Hehe... jo, žít v zahraničí je nejlepší škola. Navíc, když si tam člověk najde kamarády, se kterýma chodí do hospody či sportovat, tak se naučí ještě víc... Smile
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Další vzdělávání
Strana 1 z 1




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna