Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Dělení velkého HDD na několik menších

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika

Je to k něčemu

Hlasování není časově omezeno.
Ano:
62% 62% [ 5 ]
Ne:
25% 25% [ 2 ]
Věc názoru:
12% 12% [ 1 ]
Celkem hlasů : 8 / Hlasujících: 8
Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK

Dělení velkého HDD na několik menších

Zasláno: st 12. březen 2008 16:01
Jsem si koupil nový HDD o velikosti 250GB
Měl jsem dva menší a nyní budu mít jen jeden. Někdo mi říká že je lepší ho rozdělit na dva, jeden menší na který se dá systém a na druhý ostatní dat. Prý kvůli tomu že když bude nutná přeinstalace, tak nebudu muset zálohovat data co tam mám uložena. Zatím mám čas než to budu dělat a rád bych znal názor více lidí. Jo a případně poradit jak se to dělení dělá. Zatím jsem nenašel nikoho kdo by to uměl, ptal jsem se jen toho kdo mi bude dělat novou instalaci Laughing Laughing Laughing .

A co říkáte tomu disku? Dobrá koupě?
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((
Příspěvek upravil 1× Beat, naposledy st 12. březen 2008 16:21.

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: st 12. březen 2008 16:05
je to pravda, je to lepsi kvuli reinstalu.. da se to delit pri instalaci windows nebo po tom (lepsi je ta prvni varianta, pokud teprve probehne instalace), kliknes pravym na tento pocitac, das spravovat, a tam je spravce disku, tam si muzes dat kolik oddilu chces
Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 12. březen 2008 16:13
Beat: taky bych byl pro rozdělení... Tak nějak by sis mohl rozvrhnout třeba že 10GB systém, 100GB filmy, 50GB muzika 90GB ostatní věci jako programy...
I když zase to je už moc složitý.

Jak píše jirka, dělá se to při instalaci Windows. Na začátku vybíráš, kam se budou instalovat a tam si to můžeš rozdělit, naformátovat, zkrátka jak potřebuješ. Dělení po instalaci nebo nějakým zaplnění bych nedoporučoval, protože tam myslim docela hrozí ztráta dat...

Jinak krom tý přeinstalace je to dobrý, že pokud se ten disk nějak rozbije, tak je větší šance, že zachráníš data z oddílů, kterým se nic nestalo... Wink
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: st 12. březen 2008 16:20
Děkuji za rady. Víte jaký jsem "odborník" na počítače a ptal jsem se sice jen dvou lidí, ale bylo to přesně 50/50 a vím že mi tady na VSN byly uděleny dobré rady.
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: st 12. březen 2008 16:22
S WD jsem nikdy nemel problemy, uz nekolik let mam 120GB disk, ktery ted sice nepouzivam, ale funguje Smile Ted sem koupil druhej extrerni disk od WG a taky nemam vytku Smile
Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 12. březen 2008 16:24
Tak od WD byl ten disk, co mi asi po 5 letech používání odešel... Whistle
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: st 12. březen 2008 16:34
mno ja mam dva disky WD jeden staručky 10GB a ten ide stale .,,.a kupil som si pred rokom 160GB disk a tyzden dozadu zapinam PC a ze chyba cteni disku ,., neslo spustit ani len intalacia windowsu bo niekde bola chyba ,.,.a ten disk som mal na 100GB a 60GB rozdeleny a na kazdom operacny system ., pre pripadne poskodenie jedneho systemu ,.aby som mohol sputit ten druhy a chybu opravit ,.,. ale nieco sa mi asik po drcnyti do PC poskodilo .,.,ale data tam su . i ked to co bolo zamknute uz nieje zamknute ,.., zahada ,.,.

rozhodne je to lepsie rozdelit si disk ,.
Obrázek

krrttek (+24)
vynálezce vybrátoru
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 5344

25 450,- VK
Zasláno: st 12. březen 2008 17:43
Beat: ano, rozdělit...na C mám systém a programy, na D filmy, hudbu a hlavně zálohu pomocí Norton Ghost. Nainstaluj windowsy, potřebné programy (adobe reader, winrar, ovladače apod.) a pomocí toho nebo jíného programu zazálohuj na D....když tě budou windowsy štvát, jednoduše spustíš program a celé C se naformátuje a přehraje winy, takže to bude jako na začátku....a zvládneš to i ty Wink

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: st 12. březen 2008 17:46
Dva disky jsou dobrá věc, ale ne virtuálně na jednom HDD. Nic to neřeší a jenom přibudou problémy s tím, že na jednom disku je místa málo na druhém ještě je a pak člověk přehazuje soubory tam a zpátky a celé dělení ztrácí logiku.
Zasláno: st 12. březen 2008 17:48
2 krtek: záloha čerstvě nainstalovaných win s ovladači a základním softwarem pro net (prohlížeč, antivir, firewall, ICQ) se vejde na DVD, což mi přijde praktičtější
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 1 z 3




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna