Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Devatero řemesel, desátá bída. Co si neudělám, to nemám.

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Kutilství
p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 26. červen 2017 08:31
Francouzské okno bych bral jako normální okno... takže myslím, že stavební povolení není třeba, navíc když ho dokonce budeš měnit za stejné a nezmění se vzhled...

Stavební zákon jasně popisuje, kdy je povolení potřeba. Jedná-li se o udržovací práce nebo stavební úpravy (určitých typů), povolení nepotřebujete.
Výměna oken – typické udržovací práce
Výměna oken je typický příklad udržovací práce. Práce udržovací jsou definovány ve Stavebním zákoně, § 103, odst 1., písmeno e. V tomto paragrafu je uvedeno, že pro udržovací práce, jejichž provedení nemůže negativně ovlivnit zdraví osob, požární bezpečnost, stabilitu, vzhled stavby, životní prostředí nebo bezpečnost při užívání a nejde o udržovací práce na stavbě, která je kulturní památkou, není nutné vyřizovat povolení ani ohlášení. Pro výměnu oken stavební povolení tedy většinou není vyžadováno.
Kdy je potřeba stavební povolení
Pokud nedojde výměnou oken k výrazné změně původního vzhledu budovy, pak není stavební povolení od stavebního úřadu teoreticky potřeba nikdy. To znamená, pokud budete vyměňovat okno, které zůstane svým členěním a svou barvou naprosto stejné jako původní, tak stačí maximálně podat ohlášení. A v případě podání ohlášení nemusíte čekat na povolení.
Stavební povolení je potřeba zajistit tehdy, když se bude měnit výrazně barva a členění oken, které změní vzhled fasády domu. Určitě doporučujeme nahlásit výměnu oken svému bytovému družstvu, je-li byt družstevní.
zdroj: http://www.revitalizace.com/rekonstrukce-bytu/vymena-oken-a-stavebni-povoleni/
 
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 26. červen 2017 09:59
Jo, takový texty jsem taky našel, ale není mi z toho jasný, jestli teda dávat to ohlášení nebo ani to ne (v jednom odstavci je, že se nemusí podávat, o kus dál zas že pokud to bude stejně vypadat, tak podat maximálně ohlášení...). A jestli to taky řešit s nějakým správcem... Na tom bylo nejlepší, že někde psali, že správcovi hlásit a použít k tomu příslušný formulář. Ale žádný formulář jsem nikde nenašel... A kromě toho ani nevím, kdo je správce.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 26. červen 2017 10:23
Jako řeknu to takhle.. když jsme měnili dřevěná okna za úplně stejná plastová, tak jsme to nikde nehlásili (a ta firma co nám to dělala taky asi ne) a ani jsme nežádali o stavební povolení...
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 7. září 2017 22:05
Hele, čím vymalovat? Co je dobrý výrobce barev? Znám Primalex, HET, ale co je lepší? V obchodě jsem viděl ještě nějaký Remal, který mě zaujal tím, že měl barvu podle mých představ s tím, že stačí naředit 1:4 s bílou. Jenže nevím, jestli ta barva pak za rok neopadá nebo nějak nevybledne...
Nějaké zkušenosti?
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: čt 7. září 2017 23:42
Kdysi davno jsem maloval primalexem, v chomutovskem byte jsem (nechaval) maloval HETem s barvou, a tady v novem jsem maloval HET bilym - Klasik to byl tusim.
Jestli to opada, to zalezi spis na podkladu, jestli to nepoznas od oka nebo nevis kolik tam toho je, tak si to muzes zkusit nejdriv, na kousku, jestli to opuchne a bude mit tendence odpadavat. Asi zadna z tech znacek nebude nejak vyrazne horsi, ja jsem volil HET kvuli posledni dobre zkusenosti.

V byte jsem mel jen jednu stenu kterou jsem musel seskrabat, protoze to nedrzelo. Ale to byla jedina puvodni zed, ostatni prosly nejakym zpusobem rekonstrukci, takze tam byla 1-2 vrstvy max. Akorat tim ze jsem maloval na bilo, a predtim ti meli vsude silene barvy, syte a vyrazne, tak jsem musel delat tri vrstvy.
Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: pá 8. září 2017 11:37
No jo, co jsem googlil, tak ten Remal je na tom asi podobně jako Primalex, tak to snad nebude nějaká hrůza.
Teď už jenom sehnat někoho, kdo mi to vymaluje. Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: pá 8. září 2017 13:07
Ja tech 100m2 maloval tri dny.. byl jsem pak otrhanej jak boruvka, jak nejsem zvyklej na nejaky vetsi namahani Mr. Green
Obrázek

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 12. září 2017 21:38
A člověk by si řekl, že stačí kliknout plechovkou barvy a celá plocha se vybarví sama... Think
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 19. září 2017 14:37
No já věřím tomu, že když si k tomu koupím štětec, váleček a tyhle věci, že to nějak půjde... Ne jak ty ostatní věci, co v bytě dělám, i když na to nemám nářadí. Mr. Green

Třeba včera jsem vyřezával díru do sádrokartonovýho podhledu a bez pilky to šlo dost blbě.
Vyřezával jsem to kapesním nožíkem a pomocí téhle věci na zavěšení sádroše, co tam zedník nechal válet.

Nakonec se podařilo, akorát jsem z toho byl vyřízenej, jako bych tam ten podhled instaloval. A ještě jsem měl celej ksicht bílej (od tý sádry). Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: út 19. září 2017 14:54
Mr. Green jo tak pan je linej si koupit aspon lamaci nuz, a kvuli tomu nema pak energii na to hrat auticka Mr. Green
Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Kutilství
Strana 22 z 26




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna