Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Devatero řemesel, desátá bída. Co si neudělám, to nemám.

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Kutilství
jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 4. prosinec 2018 23:35
Hanka si dává sítko, aby odpad neucpávaly vlasy a asi to vcelku funguje a nebo mi nehlásí, že se odpad ucpal a nalila do toho HG. Laughing

V podnájmu sítko nešlo a taky se nám to ucpávalo. Jestli je to vlasama, tak zvon na chvilku pomůže, ale na kratší dobu než čistič odpadu. Je otázka, jestli instalatér s něčím pomůže. Zvětšit spád nebo průměr odpadní trubky asi beztak moc nepůjde. Think
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 5. prosinec 2018 07:33
No, vyzkoušej koupit zvon, a když nepomůže ani on, tak poslední šance je to prošťouchnout takovou mnohametrovou pružinou...
Obrázek
Dá se to normálně koupit, případně instalatér ji určitě mít bude... v domě rodičů se takhle taky ucpávaly odpady, jelikož tam měly trubky moc malý spád a museli jsme to takhle čistit někdy i jednou za půl roku... vyřešeno to bylo až překopáním odpadního potrubí...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: st 5. prosinec 2018 10:29
Zkusím zvon.. Ale nejsou to vlasy, zdá se mi, že ta vana má prostě malý odtokový spád a vytekl nám tam nějaký bordel odjinud..

Update:
Zvon nepomohl, po domluvě s majitelem bytu přijde instalatér a na jeho náklady se pokusí sjednat náprava..

Ale nemyslím si, že to bez rekonstrukce té skoronové vany pomůže. Koukal jsem dnes pod ní a ta odpadní roura vede po rovině, aby se na konci směrem vzhůru napojila do té společné stoupačky.. To už chápu, proč to nechce normálně odtékat i když je potrubí čisté..

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 6. prosinec 2018 10:46
Ve sklepě byla tma a nebyla tam elektrika. Co si neudělám, to nemám. Laughing
Napadlo mě, že bych mohl zrecyklovat starou baterku z auta, kterou jsem líný odvézt do sběrnýho dvora. Tak jsem nakoupil pár kabelů, patic a žárovek GU6,3; v práci vzal z krabice věcí, které zbyly z různých zakázek, nějaké svorky a koncáky... a osvětlení jsem si udělal Very Happy



Kroutiho spojů na baterce si nevšímejte; na eshopu, kde jsem bral materiál, měli jenom hrozně drahý a velký krokodýlky. Embarassed
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 6. prosinec 2018 11:27
Zásadní otázka: jak dlouho to dokáže svítit a jak to nabíjíš? Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 6. prosinec 2018 12:02
Tak baterka má 12 V a 43 Ah, to je 516 Wh. Jedna žárovka má 5 W, žárovky jsou ve dvou sklepech dohromady 3, takže 15 W. 516/15 je asi 34 hodin. Takže s nějakýma ztrátama by to 20 hodin mohlo dát. Do sklepa se chodí dejme tomu na 10 minut jednou za týden. To je 9 hodin ročně, takže 2 roky to na nabití snad vydrží. A pak se baterka vezme a nabije se autonabíječkou. Laughing
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: út 12. únor 2019 23:33
potřebuju vymyslet jednoduchy čidlo nizke hladiny v nadržce na vodu u kavovaru.
Nemužu ji provrtat a dat tam z boku nějaky plovakovy spinač, z venku neni prostor(je tam plechova šachta)
Takže něco dovnitř, ale ideálně něco z čeho se nebude uvolňovat rakovina Mr. Green
Veselé Vánoce!

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 12. únor 2019 23:42
Jestli to chceš bezdotykově, tak co vyzkoušet nějaký ultrazvukový čidlo? Popřípadě my tekutý dusík v sedmilitrové láhvi měříme pomocí tenzometrických vah z e-baye... Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: čt 14. únor 2019 00:01
Nechci nějakou zhovadilost typu ultrazvukovy cislo pripojeny na arduino s konektivtou na NB-IoT se sledováním na webu Mr. Green

spíš styl čidlo-baterka-LEDka, když hladina klesne,tak se LEDka rozsvítí.
Veselé Vánoce!

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 23. leden 2020 21:46
Odešla mi v lampičce u počítače žárovka G9 a já mám jen náhradní E27. Přece tu nebudu po tmě nebo si svítit jasným centrálním světlem.

Stačilo utrhnout z odešlé LEDky patici, nastražit kontakty na potřebná místa a ta edisonka tam pak docela pasuje. Laughing

Obrázek
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Kutilství
Strana 25 z 26




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna