Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Dům nebo byt?

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Co se jinam nehodí

Pořídili byste si radši dům (novostavbu) nebo byt?

Hlasování není časově omezeno.
Dům:
87% 87% [ 7 ]
Byt:
12% 12% [ 1 ]
Celkem hlasů : 8 / Hlasujících: 8
pecanz (+21)
Hodný chuligán
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Věk: 33 let
Příspěvky: 6656

132 719,- VK
Zasláno: út 22. červenec 2008 18:28
tak postavit se dá cokoliv.. Mr. Green no já vidím jedniou výhodu v bydlení v kralikárně.. že je to většinou ve městě nebo hodně blízko takže se dá snadno a rychle kamkoliv dostat.. Smile

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: út 22. červenec 2008 18:28
supr bejvak je v atomovem kritu pod sexshopem Very Happy
Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: so 2. srpen 2008 11:50
U nájemního bytu pozor na deregulace, nebo běžné zvyšování nájmů, které vás může během pár let překvapit.
U bytu v OV vás zase určitě může zaskočit v dnešní době hodně aktuální fond oprav, do kterýho musíte povinně (ostatní vás přehlasují) cpát docela slušný peníze, pokud se chystá výměna balkónů, repase výtahu, zateplení apod.
U domu, kromě energií a relativně směšné daně z nemovitostí platíte jenom to, co sami rozhodnete. Pokud chcete bydlet hezky, jde to do peněz. Pokud jenom přespávat, nic levnějšího asi není.
Jinak u domu to není jen o penězích, ale je s ním i hromada práce - sekání zahrady, péče o stromky a okrasné rostliny, bazén (snížit PH, zýšit PH, přidat Chlór, ubrat Chlór, vločkovač, čistit filtr atd.), pořád něco natírat apod.
A můj názor? Dům se zahradou vhodné velikosti. Rozhodně ne domeček v satelitu s pětimetrovou zahrádkou a sousedním domkem 2 metry daleko a určitě ne byt.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

inana (+21)
Lola Croft
VIP Ženská
Ženská


Příspěvky: 2172
Bydliště: Mšeno
27 334,- VK
Zasláno: so 2. srpen 2008 14:41
Tak já bydlela v domku s dvorem a velkou zahradou. Ano - v domečku musíš platit energie, topivo a třeba věci a zahradu. Zase ale vylezeš jen tak a dáš si ranní kávu nebo oběd "skoro" v přírodě. A že směšnou daň - no to bych neřekla - letos se daně z nemovitostí zvyšovaly - zákon dovoluje až 5x od původní částky - a není o zrovna veselé. Je pravda, že musíš počítat s tím, že se ti rozbije střecha, topení, vodovod...a musíš mít peníze na opravu. Pak jsem bydlela v nájemním bytě, platila nájem, ale měla všechno až pod nos - tedy třeba topení ( v domě jsme topili uhlím v ústředním topení, takže zatápět, vynášet popel...a tak - to už dnes není, te tď máš jiný zdroj, nebo jsou automatické kotle, které naplníš jednou za 3 dny a ony pracují samy...), takže jsem v bytovce přišla domů a nemusela nic děla, když nechtěla. Pravda - když bylo potřeba něco opravit, musel se jít člověk dohadovat. Teď bydlím ve svém koupeném bytě,máme společenství vlastníků, platím nájem, energie a poměrně dost do fondu oprav. Zase je fakt, že jsme vloni vyměnili okna, zateplili a letos budeme mít nové stoupačky, byt se stále zhodnocuje a v podstatě má 4x větší hodnotu, než za jakou cenu jsem ho koupila. Nemusím topit a tak, ale taky poměrně dost platím, víc než v nájmu. Jo a bydlím v zeleni, kolem domu máme trávník, kytičky, keře - o ty se všichni staráme, takže ročně se do toho taky dá dost peněz. Pravda je, že mi někdy chybí domek, kde si teoreticky můžeš dělat, co chceš, pokud to není řadovka jedna vedle druhé a sousedi ti koukají do talíře - to jsou jen bytovky vedle sebe, tam bych skončit nechtěla...No a když chci mít klid na zahradě, tak jdu k rodičům, ti bydlí kousek a tam si relaxuju.
Takže - co je lepší, byt nebo domek? Pro mě jak kdy. Někdy přijdu z práce a nemám chuť cokoliv dělat - pak je dobrý byt. Jindy ráda domeček, kde bych se posadila na zahrádku a...
Každý z nás je anděl s jedním křídlem.
Abychom mohli létat,
musíme se obejmout.

Bonfire (+12)
VIP Redaktor


Příspěvky: 707
Bydliště: Tam kde ty ne
23 755,- VK
Zasláno: so 2. srpen 2008 15:11
pokud si clovek udela bezudrzbovou zahradu pak staci jenom sekat travu a 2x-3x rocne beznou udrzbu, ta dan z nemovitosti je minimum.
ja jsem byl 13 let v byte, ted 7 let v rodinnem domku a je mi to vlastne jedno, zahrada ma vyhody i nevyhody (mame velkou zahradu 1500m2, sekat to, starat se o vsechny stromky, kere, zivy plot je docela zahul)

par lidi co znam taky takhle bylo a chtelo za kazdou cenu do bytu kvuli mensim starostem ale lety je to prestalo bavit a zase si zacali hledat bydleni v RD..

pro me by byl idealni maly RD s bezudrzbovou zahradou tak jak jsem psal Smile
sice velke pocatecni naklady ale clovek to ma (ve spouste pripadu) do konce zivota
♫ co krok, punk rock ♫
HTC Touch HD / Acer Aspire 1406XC / Suzuki Swift GTi / 20cm dlouhé péro

!! SAMOVOLNĚ VZNĚTLIVÝ !!


Muj svist jezdi za:
Obrázek

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: po 4. srpen 2008 11:29
Roky jsem bydlel v řadovce se zahradou. Dost dobrý a stýská se mi. Když jedu k rodičům, tak relaxuji. Pak jsem bydlel v bytech. Je pravda že topení je bez problémů, ale když opravují kotelnu apod. tak je problém. Pak jsme měli byt blízko u lesa a přírody, topení vlastním kotlem a byla pohoda. Nyní jsem v nájmu malého bytu. výhoda že je to snadné na údržbu, ale malé pro více jak jednoho člověka a nebo dva zamilované. Zda domek či byt je relativní. Záleží kolik je času a chuťe dělat. Cenově asi na stejno, ale zase bydlet v centru taky není špatné. Mám klid větší něž Inana skoro na vesnici. tam zvoní ráno zvony a soused farmář věčně něco dělá.
No a domek bez zahrady taky je a znám jich mnóóóho. Wink
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Makavelina (+32)
ZeleNina
VIP Ženská
Ženská


Narozen: 18.3.1985 (39 let)
Příspěvky: 8134
Bydliště: Prahahahaha
62 365,- VK
Zasláno: po 4. srpen 2008 11:43
Já bydlela v bytě celý život, většinou v bytových domcích s málo byty, jednou v paneláku (už nikdy víc!!!), když jsem u tety která má krásnej domek na vesnici, tak zááávidim a nechce se mi nikdy domů, fakt je že je na baráku mega práce, ale když to člověka baví a má na to prachy tak je to super. Tam co jsme se teď přestěhovali, tak to je něco jako kompromis mezi bytem a domkem, máme pro sebe půlku vrchního patra domu, cca 90m2 + balkonek 3x3m, jen dvoje sousedi, kteří jsou v pohodě, klídeček, takovej "vesnickej kousek města," ale časem bysme stejně asi chtěli vlastní domek..
Hey, hey apple!

Obrázek

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (50 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: po 4. srpen 2008 13:01
jedině domek. náklady na PROVOZ jsou daleko nižší než u bytu
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 13. duben 2017 22:44
Minulý týden jsme lovili letterbox ve Varech kousek za Globusem. Říkali jsme si, že je to docela pěkný místo, klídek a do Varů kousek. A pak jsme tam našli jeden dům, který nám připadal naprosto nevkusný, ale byl na prodej. No a teď jsem ho našel na netu. Co na něj říkáte? Nemáme do něj nakonec za tu cenu jít? Mr. Green


Prodej rodinného domu 440 m², 44 999 999 Kč

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

 

https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/jenisov-pod-rohem-k-rohu/1679016284#img=0&fullscreen=false
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: čt 13. duben 2017 23:15
tam bydlel Ozzy?
Veselé Vánoce!

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Co se jinam nehodí
Strana 2 z 5




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna