Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Eternity II - puzzle za litr o 2mega

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Ostatní záliby
P. (0)
Anonymní




0,- VK
Zasláno: út 7. srpen 2007 11:38
To Iva: Do první chyby znamená, že jedeš od prvního políčka k šestnáctému, pak další a další řádky. Pokud narazíš na pole, které nelze vyplnit, vracíš se zpět. 239 kostek do první chyby znamená, že jsem na předposledním poli předposledního řádku nenašel nepoužitou kostku, která by šla položit a pasovala. Jelikož ale v reálu se hodnotí i neúplné řešení, minimálně by šla položit kostka, která je v rohu a případně další, zvedlo by se tak alespoň toto skore, i když stávající algoritmus na tyto body nehledí a snaží se vyřešit puzzle jako celek kompletně.

Fireman (0)
Anonymní




0,- VK

Nene

Zasláno: út 7. srpen 2007 13:03
Nene pocet pro 2x2 kosticky je 256 * 255 * 254 *253 *4. To jsou ale teoreticka reseni a budou obsahovat i obrazove otocena reseni a reseni nepasujici k sobe. Pocet skutecnych obrazove otocenych reseni co k sobe pasuji je kolem 4 milionu (po tom co sem odecetl treba kostky s nespravne otocenou 139 a nebo se 139 na nespravnem miste)

Xenos (0)
Anonymní




0,- VK
Zasláno: út 7. srpen 2007 13:12
To P.: Nicméně včerejším cca osmihodinovým testováním určitých zákonitostí se mi podařilo upravit stávající algoritmus tak, že v první sekundě vyřadil všechny možnosti, které jsem bruteforce technikou testoval týden a tato výhoda se bude projevovat i dále v pozdějších fázích výpočtu.

To zní zajímavě, jak velké procento možností se tím eliminuje ? Já se spíš snažím moc ten algoritmus nekomplikovat aby umísťování kostiček bylo rychle. Teď jedu asi 7M/sec.

Anonymní (0)





0,- VK
Zasláno: út 7. srpen 2007 14:51
Fireman: přesně, pro ty 2x2 kostky to souhlasí, nicméně vidím v tvé úvaze jednu nedotaženou myšlenku .. otočené kostky lze buď eliminovat, nebo nechat. Pokud je eliminuješ, musíš pak při výpočtu relativně složitě otáčet celou kostku a tím se pak výpočet zpomaluje. Pokud je neodstraníš, tak se sice algoritmus zrychlí, ale zase je víc kostek, se kterými se kalkuluje. Je na každém čemu dá přednost.

Xenos: nedokážu vůbec odhadnout, je to podobně, jako bych po tobě chtěl info kolik procent vlastně analyzuješ oproti teoretickým možnostem. Spočítat to určitě půjde, ale nenapadá mě jak. Už jen fakt, že jsem přeskočil během pár kroků výpočet za týden, mě ubezpečuje v tom, že ten čas se šetřit bude.

Anonymní (0)





0,- VK
Zasláno: út 7. srpen 2007 14:55
Hra, za kterou člověk získá 2 melouny, které pak investuje do blázince, protože než to psotaví, tak se z toho zblázní...

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 7. srpen 2007 14:58
Anonym: já si to nepořídil, ale z těch keců, co tu ostatní vedou bych do toho blázince určitě šel Mr. Green Proto přečtu vždycky jenom 2 slova z každýho topicu a když je tam něco s matikou nebo podobně, tak zavíram Mr. Green
Tohle je imho fakt jeden z nejblbějších/nejíkváčtějších topiců zde. Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: út 7. srpen 2007 15:31
Ja se spis divim, kolik lidi, kteri nejsou vubec registrovany se dozvedeli o tomhle foru ci o tomhle topicu

P. (0)
Anonymní




0,- VK
Zasláno: út 7. srpen 2007 16:44
Pojďme na živě, tady nás nemají rádi Laughing Not Talking

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 7. srpen 2007 16:47
Nepřátelé jsou zde, taste banány Laughing
Sakra, zas jsem rozjel OT a to si řikam šéfík Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

hanni (+17)
VIP Suchý moderátor


Příspěvky: 1500
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
10 550,- VK
Zasláno: út 7. srpen 2007 19:01
jenda.69 napsal:
Anonym: já si to nepořídil, ale z těch keců, co tu ostatní vedou bych do toho blázince určitě šel Mr. Green Proto přečtu vždycky jenom 2 slova z každýho topicu a když je tam něco s matikou nebo podobně, tak zavíram Mr. Green


Napodobne Mr. Green
Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Ostatní záliby
Strana 11 z 12




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna