Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Instalace Red Hat

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Norton (+8)
VIP Chlapík
Chlapík


Příspěvky: 1000
Bydliště: Brno
10 895,- VK

Instalace Red Hat

Zasláno: út 8. listopad 2005 00:32
Má tu někdo zkušenosti s instalací Linuxu (Red Hat nejlépe 6.1 cz)?Chtěl bych vyzkoušet Red Hat,ale nějak se mi nedaří nainstalovat.Všechno vyplním podle pokynů...ale pak při vlastní instalaci se nic neděje. Sad Mám dva HDD 80GB a starej 1,5GB a chci ten Linux nainstalovat na ten 1,5GB.Poradí někdo?

pecanz (+21)
Hodný chuligán
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Věk: 33 let
Příspěvky: 6656

132 719,- VK
Zasláno: út 8. listopad 2005 07:32
No řekl bych že Linux se ti ani za ho*no nevleze na 1.5 GB hadr... Wink

sap (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 282
Bydliště: Brno - Olomouc
10 000,- VK
Zasláno: út 8. listopad 2005 09:38
Podle teto prirucky http://www.linux.cz/redhat-cz/prirucka/ je mozne Red Hat Linux 6.2 CZ na ten disk nainstalovat. Pro typ pracovni stanice je potreba 850MB. No je potreba taky myslet na odkladaci oddil, ktery by mel byt dvakrat velikost RAM. Typ server potrebuje 1.7GB a to taky plna instalace. Ja osobne pouzivam Danix http://www.danix.cz/ a diky nemu jsem tak trochu pochopil o co vlastne jde. Je to Live distribuce (startuje z CD), nebo je mozne ji nainstalovat na HDD. Instalace bezproblemova.....

Norton (+8)
VIP Chlapík
Chlapík


Příspěvky: 1000
Bydliště: Brno
10 895,- VK
Zasláno: út 8. listopad 2005 10:22
Právě,že Red Hat se na ten disk vleze bez problémů,ale při instalaci prostě nic nedělá.Ještě mám Slackware 9.0,ten by se tam měl asi taky vejít,ale vůbec ten menší disk nenajde.Kubuntu vím,že se tam nevleze,to už jsem zkoušel taky.Potom mám ještě Live Slax,ale live distribuce se mi nezdá jako to pravé ořechové. Think

EDIT: Podle té příručky se dostanu k bodu 7.9 a dál se to ani nehne. Sad

sap (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 282
Bydliště: Brno - Olomouc
10 000,- VK
Zasláno: út 8. listopad 2005 14:18
Tak tohle by mohlo souviset prave s tim mistem. Je to ale jen dohad. Neutral Nasel jsem toto http://usenet.jyxo.cz/cz.comp.linux/0307/redhat-9-0-problem-s-instalaci.html kde to nekdo resil, ale reseni tam neni. Mas tam misto na swap? Asi bude nejlepsi Vyhradit misto na tom velkym disku. 3+1GB a zkusit to tam.
Co se tyka te LIVE distribuce, tak pri instalaci na HDD uz je to potom plnohodnotnej system. Ja mam ten Danix na notebooku a vse funguje bez problemu.

CrazyCZ (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 377
Bydliště: Roudnice nad Labem
10 050,- VK
Zasláno: út 8. listopad 2005 17:40
1. Linux se v pohode vejde na jednu disketu
2. Tech duvodu proc ti nejde instalace muze byt asi vic, takze by se hodilo vic informaci, treba jak mas ty disky zapojeny
3. Pokud mas moznost, tak bych doporucil stahnout nejakou novejsi distribuci. RedHat 6.1 je sakra starej.
4. Pokud se na to chces jenom podivat, tak bych opravdu doporucil jenom nejaky live distro.
5. Doporucil bych si o tom aspon trochu precist jeste nez se pustit do instalace, vyhnes se tak zbytecnym problemum.
A pokud chces linux uvest do aspon trochu pouzitelneho stavu(ikdyz ty dnesni distra uz jsou skoro jako windows - vsechno si najdou a nainstaluji samy), tak se priprav na tuny precteneho textu. ;))
Obrázek

Norton (+8)
VIP Chlapík
Chlapík


Příspěvky: 1000
Bydliště: Brno
10 895,- VK
Zasláno: út 8. listopad 2005 20:06
No právě,že na ten velkej se mi to moc strkat nechce,ale jelikož budu muset stejně přeinstalovat Windows,tak asi na nějakou dobu zkusím Linux.

ad 2. Ten větší HDD je zapojenej jako master na IDE0 potom DVD na slave na IDE0 a ten menší jako slave na IDE1

ad 3. Vím,že 6.1 je stará,ale novější se mi nechce zhánět (resp. většina nových distribucí se mi na ten HDD nevleze...viz Kubuntu).

ad 4. Nechci se na to jenom mrknout,máme Linuxy ve škole a já se na nich chci trouchu naučit pracovat,takže Live CD opravdu není to pravé ořechové.

ad 5. Mimo jiné i právě proto jsem si zvolil Red Hat,protože má jedno z nejlepších instalačních prostředí (prostě tě vším provede).

manas (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1698
Bydliště: Štatl - Königsfield
10 025,- VK
Zasláno: st 9. listopad 2005 18:22
ad2: SATA?

ad3: To se ti vleze máloco, a i když se ti vleze instalace, pak tam nedáš nic jinýho

ad4: OK

ad5: Stejný instalační prostředí (Anaconda) má i Fedora Core 4 - používám já - myslím že se to vyplatí sehnat (1DVD :) ale s tím místem je to bída
Obrázek

CrazyCZ (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 377
Bydliště: Roudnice nad Labem
10 050,- VK
Zasláno: čt 10. listopad 2005 11:05
1) A ten bod 7.9(vyber balicku) jeste zvladnes nebo se to sekne pred nim?
2) Jak jsi rozdelil ten disk na ktery budes instalovat?
3) popis presne po jakym ukonu se to sekne a co presne vidis, kdyz se to sekne.

Jo a pokud je ten velkej disk SATA, tak se muzes rozloucit s tim ze ho z RH6.1 uvidis. To by opravdu potreboval novejsi distro.
Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 1 z 1




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna