Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Instalace WLAN pod linuxem

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Szkepek (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 803
Bydliště: Bílichov, Kladno
10 050,- VK

Instalace WLAN pod linuxem

Zasláno: st 28. prosinec 2005 15:30
Zdar chlapi, opet mam problem Wink
Temhle vecem zrovna moc nerozumim a kdyz me pred mesicem instaloval chlap WiFi, tak mi k tomu vyklad nepodal, za to ze ho pry neplati. Podobne ho neplatili ani za instalaci pod linuxem. Takze doslo k tomu, ze mam fcni pripojeni k mistni siti pod Windowsem, ale pod Mandrake linuxem 10 to nerozchodim Sad . Dalsi problem je, ze od ISP nemam zadny udaje (ani nevim co potrebuju), mohli by jste mi to teda nejak polopaticky vysvetlit, je taky pravda, ze pod WinXP se vsechno dela tak nejak samo, a ja jeste site na linuxu nikdy nepouzival Sad

Diky vsem
Trance 4ever, není szkepek jako szkepek

CrazyCZ (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 377
Bydliště: Roudnice nad Labem
10 050,- VK
Zasláno: st 28. prosinec 2005 22:55
Nejdriv bych zacal tim, ze si zjistis(ale to uz asi vis, tak to jenom napis sem) jak jsi pripojenej a zkontrolujes nastaveni ve win(jestli mas pevnou adresu nebo dynamicky pridelovanou). Potom zjistit jakou presne wifi kartu mas, protoze podle toho budes potom shanet moduly pro kernel v linuxu.
Obrázek

Szkepek (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 803
Bydliště: Bílichov, Kladno
10 050,- VK
Zasláno: čt 29. prosinec 2005 15:11
CrazyCZ napsal:
Nejdriv bych zacal tim, ze si zjistis(ale to uz asi vis, tak to jenom napis sem) jak jsi pripojenej a zkontrolujes nastaveni ve win(jestli mas pevnou adresu nebo dynamicky pridelovanou). Potom zjistit jakou presne wifi kartu mas, protoze podle toho budes potom shanet moduly pro kernel v linuxu.


No, to jsem se snazil, tam byl ale ten problem. Ja mam DHCP a LANku jsem mel nainstalovanou. Furt mi to tam psalo, ze mam statickou IP a kdyz jsem to zmenil na DHCP, tak se to stejne po (pozadovanym) rebootu hodilo nazpatek.

Kazdopadne, ted uz vam pisu pres Konqueror, vyresil jsem to jinou distribuci linuxu, tam jsem to nakonfiguroval bez problemu Angel [/b]
Trance 4ever, není szkepek jako szkepek

CrazyCZ (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 377
Bydliště: Roudnice nad Labem
10 050,- VK
Zasláno: čt 29. prosinec 2005 18:08
Jo tak tobe v ty predchozi distribuci ta sitovka fungovala? Tak to jsi asi to DHCP zapinal na spatnym miste. Jestli to chces jeste resit, tak mi napis jak jsi to nastavoval.
Obrázek

Szkepek (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 803
Bydliště: Bílichov, Kladno
10 050,- VK
Zasláno: čt 29. prosinec 2005 18:53
CrazyCZ napsal:
Jo tak tobe v ty predchozi distribuci ta sitovka fungovala? Tak to jsi asi to DHCP zapinal na spatnym miste. Jestli to chces jeste resit, tak mi napis jak jsi to nastavoval.


ee, pry ne, jenom to bylo opravnenima (to jsem se dozvedel od jednoho chlapka z madrivalinux.cz )
Trance 4ever, není szkepek jako szkepek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 1 z 1




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna