Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Jak Komerční banka věřila IE6 a ActiveX

Jdi na stránku 1, 2  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika

Věříte internetovému a mobilnímu bankovnictví?

Hlasování není časově omezeno.
Ano, používám ho běžně:
50% 50% [ 6 ]
Celkem ano:
16% 16% [ 2 ]
Nepoužívám ho, bo nemám konto:
25% 25% [ 3 ]
Nepoužívám, ale věřím mu:
0% 0% [ 0 ]
Nevěřím mu, ale používám ho:
0% 0% [ 0 ]
Nevěřím a nepoužívám:
8% 8% [ 1 ]
Celkem hlasů : 12 / Hlasujících: 12
Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK

Jak Komerční banka věřila IE6 a ActiveX

Zasláno: st 23. srpen 2006 19:57
ObrázekAno, je to tak. Komerční banka donedávna věřila, že IE6 je nejbezpečnější webový prohlížeč na PC a proto se rozhodla, že ostatní prohlížeče bude ignorovat. Jelikož jediný, kdo podporuje ActiveX, je IE, musí být logicky také bezpečný.
Jaké to pro ní překvapení, že tohle jejich zákazníci nechápou a chtějí přejít k těm zabugovaným FireFoxům, Mozzilám či Operám! Vždyť jsou to jen další aplikace, které se musí instalovat do systému (rozuměj Windows) a tím oslabují jeho bezpečnost a stabilitu! To my nemůžeme dopustit!
A další překvapení! Šok!, jak se určitě bude psát v nejmenovaných bulvárních plátcích. Někdo se jim do systému MojeBanka.cz naboural a vytuneloval několik kont jejich klientů.
V Komerční bance všichni pláčí: "Co budeme dělat?" A tak jako další krok k vyššímu zabezpečení zavedli sms kódy.
Pokud už si někdo dá tu práci, a nabourá celý bankovní systém, tak pro něj nejspíš nebude problém změnit v databázi nastavené telefonní číslo. Nebo ne?
Jsem klientem Komerční banky, v bezpečnost aplikace moc nevěřím, ale používám ji a používat budu. Jsem toho názoru, že je o dost bezpečnější používat digitální podpis, než jen klasické přihlášení (Klientské číslo + heslo) jako třeba u Servis 24.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Ena (+10)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 905
Bydliště: Jeseník
11 075,- VK
Zasláno: st 23. srpen 2006 20:29
Každý ochranný systém je nabouratelný. A tak se celkem nedivím, že jim pár peněz zmizelo. Teď to zrovna byla KB. Za měsíc to bude GE a za týden ČSOB. Otázkou je, jak je v těchto případech ochráněn samotný zákazník potažmo majitel vytunelovaného konta. Kdybych já přišel o úsory co mám na kontě, tak to pro mě určitě nebude životní ztráta, která by mě položila. No a asi pro hackery jsem nezajímavý. Co to ovšem udělá s člověkem disponujícím několika milióny, si nedokážu představit.
V životě jde o to, aby se člověk naučil plavat ve sračkách. Nejlepší školou je politika. Tolik času však nemám ...

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 23. srpen 2006 20:33
Tátovi taky děsně vadí, že mu MojeBanka (od KB) nejede v Opeře. Mně to taky vadí, protože tohle je jedinej důvod, proč jsem ještě neodinstaloval IE.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

FOXXX (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 110

10 000,- VK
Zasláno: st 23. srpen 2006 20:39
Já e-bankovnictví úplně nevěřím, ale používám ho pravidelně a s absolutním klidem... Hecker by tak maximálně na mém účtu mohl doplatit kontokorent Mr. Green

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: st 23. srpen 2006 20:43
Tak to by mohl i na mým kontě. Mr. Green
2 Ena: Podle toho článku, co jsem ho tady nalinkoval, KB uhradila poškozeným škodu. Vždyť to byla jejich chyba. Nejdřív jsem si myslel, že se prostě někdo naboural do špatně zabezpečenýho PC a přes něj ty prachy vybral, ale nakonec je to jinak. Odpovědnost je zcela na straně banky.
Vůbec si nemyslím, že by zrovna Komerčka byla nejhůř zabezpečená. Není ani první v CZ, které se to stalo. Mám ten dojem, že ČS a ČSOB se to už taky stalo. Ale to si nejsem jistej.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

sidbin (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1271
Bydliště: Lipov 48°54'18.26"N,17°27'42.89"E
10 000,- VK
Zasláno: st 23. srpen 2006 22:39
Mam ucet u KB..a jsem spokojeny Wink O sve prachy nemam strach

Kazdy at si to prebere sam....vsechno je jen o uspechu a moci
Kennedy rekl: "Odpusť nepřátelům, ale pamatuj si jejich jména..."
www.sidbin.wz.cz
Je me 23,70 ... jsem uz stary sakal...Smile

lukenet (+16)
plastová kytara
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 3072
Bydliště: Kousek od krrttka
15 825,- VK
Zasláno: čt 24. srpen 2006 10:17
Whistle nám naštěstí nic ukrást nemůžou Slinták (ledaže by kradli v mínusu Mr. Green )
http://www.stephenking.com/darktower/ | http://www.darktowercompendium.com/ | http://www.thedarktower.net/
Obrázek
Stop using stupid userbars... Start using smart userbars... Mr. Green

krrttek (+24)
vynálezce vybrátoru
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 5344

25 450,- VK
Zasláno: čt 24. srpen 2006 11:14
sem v klidu, nemám účet Whistle jinak za chvíli někdo vymyslí jak krást v mínusu (nějak předělá mínus na plus Laughing )

sidbin (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1271
Bydliště: Lipov 48°54'18.26"N,17°27'42.89"E
10 000,- VK
Zasláno: čt 24. srpen 2006 11:19
kdo rekl, ze do minusu nemuzes jit?(krast) normalne precerpas ucet....i tak Wink

Kazdy at si to prebere sam....vsechno je jen o uspechu a moci
Kennedy rekl: "Odpusť nepřátelům, ale pamatuj si jejich jména..."
www.sidbin.wz.cz
Je me 23,70 ... jsem uz stary sakal...Smile

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (50 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: čt 24. srpen 2006 15:49
Question to : krrtek :: ty nemáš účet? tak to jsi buď nemakačenko nebo máš měkkého zaměstnavatele. dneska všechny zaměstnance nutí aby měli účty. je to sice nezákonné, ale je to tak Mad Mad
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 1 z 2




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna