Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Jak předělat el. rozvody v panelákovém bytě podle norem

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
otesánek (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 344
Bydliště: Plzeň
10 000,- VK
Zasláno: st 7. září 2005 15:35
Robert Rorýs napsal:

Pokud budete tahat kompletne nove rozvody, tak se vykaslete u osvetleni na prepojovaci krabice s veneckem. Dnes se to uz moc nepouziva.
Sikovnejsi je pouzit pod vypinac hlubsi krabice a naspojkovat to vago svorkami pod vypinacem. Je to sikovnejsi, rychlejsi, levnejsi. Ale hlavne nemate v byte spousty vicek od krabic a pokud potrebujete najit kde je vypinac napojen, mate to bez hledani. Vite ze je to vzdy pod vypinacem.
No a pak kabel 2A nepotrebujete. Jen na tlacitka v pripade pouziti impulsniho rele,ale to v byte vetsinou nema duvod. Nebo 3A pro prepinace.


Odkaz pro ty co nevědí jak Wago svorka vypadá:
zde

Až ji půjdete kupovat dělají se na různé průřezy drátu Pro vaši bežnou instalaci stačí svorky do průřezu 2,5 mm2. Dál se dělají se dvěma nebo třemi otvory buď jen jako spojka nebo pro rozbočení.
Nikdo není tak chytrý aby věděl všechno. Jedině dohromady víme víc. A nejvíc prý víme u piva.

Robert Rorýs (0)
Myš
Myš


Příspěvky: 5

10 000,- VK
Zasláno: út 13. září 2005 09:02
Otesanku.
Neber moje predchozi pripominky jako tvrdou kritiku. Tak jsem to nemyslel.
Jen jsem se chtel vyjadrit k tvym prispevkum, se kterymi jsem nemohl souhlasit.

Tak ze vse v dobrem.

p.s.: wago svorky se delaji ve vice variantach nez uvadis, ale to stejne neni podstatne. Podstatne je upozornit ze jsou i jine moznosti montaze, nez stara klasika na venecky v krabicich.
RRorys

otesánek (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 344
Bydliště: Plzeň
10 000,- VK
Zasláno: út 13. září 2005 09:37
Kritika nekritika pořád lepší než aby to někoho zabilo. A jeden nikdy neví úplně všechno.
Nikdo není tak chytrý aby věděl všechno. Jedině dohromady víme víc. A nejvíc prý víme u piva.

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: út 13. září 2005 09:50
Robert Rorýs napsal:
Otesanku.
Neber moje predchozi pripominky jako tvrdou kritiku. Tak jsem to nemyslel.
Jen jsem se chtel vyjadrit k tvym prispevkum, se kterymi jsem nemohl souhlasit.

Tak ze vse v dobrem.

p.s.: wago svorky se delaji ve vice variantach nez uvadis, ale to stejne neni podstatne. Podstatne je upozornit ze jsou i jine moznosti montaze, nez stara klasika na venecky v krabicich.
Pokud máš jakékoliv zpřesnění Otesánkových informací, tak se neboj a piš. On to nebude brát osobně (viz jeho podpis).
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Anonymní (0)





0,- VK
Zasláno: čt 22. září 2005 21:16
Zdravim pánové.Chtel bych rict ze clanek je psan zpusobem co doma najdes to tam dej, nebo usetri co nejvic a mozna se ti nic nestane.Radil bych kdo nevi co dela,nevi nic o elektrice at se do toho nemota.A hlavne se nevyplaci setrit.Pac to ze nekde natahnu kousek novy instalace,nekde necham starou(TN-C a TN-S).Nedela se to a ani se to nesmi.Elektroinstalace delam profesionalne tak vim o cem mluvim.Radsi si pozvete firmu.Pic

unknown (0)
Anonymní




0,- VK

machři na všechno

Zasláno: ne 18. prosinec 2005 17:55
Lidi, ten link odsud dám jako výstrahu na elektrika.cz.
Když na to nemáte papír, tak se do elektriky neserte. To abyste prachy co ušetříte hned dali na pojištění, až vyhoříte nebo někoho zabijete. Tuhle to nějaký blbec dělal podobně jako vy tady a zabil si dítě, když si sáhlo na sporák.

takhle dopadnete (0)
Anonymní




0,- VK

Brouk Pytlík

Zasláno: ne 18. prosinec 2005 18:12
http://www.elektrika.cz/data/clanky/clanek.2005-03-19.2378395483

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK

Re: machři na všechno

Zasláno: ne 18. prosinec 2005 20:08
unknown napsal:
Lidi, ten link odsud dám jako výstrahu na elektrika.cz.
Když na to nemáte papír, tak se do elektriky neserte. To abyste prachy co ušetříte hned dali na pojištění, až vyhoříte nebo někoho zabijete. Tuhle to nějaký blbec dělal podobně jako vy tady a zabil si dítě, když si sáhlo na sporák.
Sice nepředpokládám, že se sem ještě podíváš, ale i tak Ti odpovím.
Já osobně jsem si elektroinstalaci dělal taky sám a před kolaudací ji nechal celou překontrolovat revizním technikem. Řešení se mi to zdá levnější a stejně bezpečné. Navíc spousta profesionálů jsou pěkní vykukové a i když si je někdo pozve a nechá si instalaci provést, tak by o tom měl taky něco vědět.

EDIT: a "papír" ještě z nikoho odborníka neudělal...

EDIT2: a pokud jde o ten server elektrika.cz tak by se na něj měl taky podívat odborník, v tomto případě na webové aplikace - 300kB titulní stránka, to se hned tak nevidí... ano, asi by měl každý opravdu dělat jen to, čemu rozumí...
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: ne 18. prosinec 2005 20:56
Jj. Zrovna jsem vyměnil dva klasické vypínače v předsíni, které tady zapojil jeden "jásetímživím" za dva schodišťáky. Ani se neptejte, jak byly zapojený. Další věc, co tady tento odborník zapojoval, byla přípojka pro elektrický sporák. Když sem přišel elektrikář, kterýho jsem si pozval, tak mu vstávaly vlasy hrůzou na hlavě a strašně se divil, že tu nedávno proběhla revize celýho paneláku. Takže, ještě mi nějakej odborník bude radit?
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Anonymní (0)





0,- VK
Zasláno: čt 1. červen 2006 17:28
Pánové již druhé desetileti se živým elektrorevizema.
Zanechte montáž radši odborne elektrofirmě.A páni adminové kdyby ste meli aspon trochu rozumu tak takovato článek vůbec nezveřejníte. Evil or Very Mad

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
Strana 3 z 10




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna