Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Jak předělat el. rozvody v panelákovém bytě podle norem

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
sidbin (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1271
Bydliště: Lipov 48°54'18.26"N,17°27'42.89"E
10 000,- VK
Zasláno: st 6. září 2006 06:46
JJ zlaty panelak a 16A Mr. Green Mr. Green

No Ale v panelaku zase nemuzes mit hoblvacku, cirkulu a podobne...takze 25A a rodinny dum

//jj je to hnus....si postavim nejaky nizkonakladovy baracek....zacinam setrit Mr. Green Mr. Green

platit 25000...bleee uz staci ta materialu

Kazdy at si to prebere sam....vsechno je jen o uspechu a moci
Kennedy rekl: "Odpusť nepřátelům, ale pamatuj si jejich jména..."
www.sidbin.wz.cz
Je me 23,70 ... jsem uz stary sakal...Smile

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (50 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: st 6. září 2006 16:56
Mad Mad máš pravdu, je to hnus, ale SME tak raychle mění předpisy, že po novém roce to už nemusí platit Mad Mad
na rekonstrukce se to nevztahuje
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: pá 8. září 2006 19:32
Pěkný povídání, chlapci. Wink Dost mi to připomíná moje zaměstnání. Všude se jede podle stejných předpisů, ale každej si je vykládá jinak. Mr. Green
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Anonymní (0)





0,- VK
Zasláno: pá 28. prosinec 2007 10:07
Vážený pane Kutile Time,
z profesionálního pohledu po přečtení Vašeho článku na Vás zvažuji podání trestního oznámení pro obecné ohrožení. Má úcta.

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: pá 28. prosinec 2007 13:38
Já bych ho rovnou zastřelil. Má úcta.
Veselé Vánoce!

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: pá 28. prosinec 2007 14:22
Já to ani nečet, páč je to moc dlouhý, ale zajímalo by mě, co tam je tak zlýho, že to všechny tak pobuřuje Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: po 31. prosinec 2007 16:32
Páni elektrikáři se bojí o práci a svádí to na starost o zdraví a život prostého lidu.

Tak tedy: Páni elektrikáři, napíše nám sem některý z vás konečně, co je špatného na tom, že si někdo sám zapojí elektriku v bytě s tím, že pokud něčemu nerozumí, zeptá se odborníka, nakonec si nechá udělat revizi a teprve pak to začne používat?
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Anonymní (0)





0,- VK
Zasláno: út 12. únor 2008 11:56
K tomu zapojení svítidla:

Ke světlu se tahají taky 3 dráty (fáze, nulák a zemnící) z důvodu toho, že pokud je svítidlo kovové, musí být uzemněné.

BTW: žlutozelený drát není nulák, ale ochranný vodič. Nulák je pracovní vodič.

Anonymní (0)





0,- VK
Zasláno: ne 1. červen 2008 20:16
romulus napsal:
Páni elektrikáři se bojí o práci a svádí to na starost o zdraví a život prostého lidu.

Tak tedy: Páni elektrikáři, napíše nám sem některý z vás konečně, co je špatného na tom, že si někdo sám zapojí elektriku v bytě s tím, že pokud něčemu nerozumí, zeptá se odborníka, nakonec si nechá udělat revizi a teprve pak to začne používat?


Tak tak, panove se boji o praci, jak taky obecne ohrozeni, kdyz si ve smev panelaku 2+kk opravim elektriku ze? Smile)

Jinak jsem videl, jak elektrikar zapojil fazi na konstru lustru a kdybych si to nezkontroloval vadaskou tak jsem mel ranu Very Happy

A nabidka ceny asi 35000 za vymenu za medene vodice v 3+1 bytu me dostala, od nymandu co neumeli ani zpracovat nabydku Smile

Panove, pokud mate technicke nadani a talent, tak si to s klidem muzete udelat sami, co se tyce norem/barvicek, je treba nastudovat normy, take nemam rad nestandardni veci...

Pokud ale nemate (znalosti a talent), tak pravda je, ze nejhorsi je iniciativni blbec, zaplatte nekoho, kdo vam k tomu da papir. Takove ty "odborniky", co to udelaji bez dokladu a levne, radeji vynechte.

Co se tyce zapojeni koupelny, tak to je sakra draha vec, ja to udelal pri rekonstrukci vse na plastove pripojky, plastovou vanu a zasuvku nechal tana na 2 dratovem vedeni.

A kdyz spadne fen do vany tak mam hold smulu Smile S tou ochranou by to melo vyhodit jisteni.

Fakt myslite ze vas to zabije? Nevim dostkrat jsem se v mladi dotknul 220V (dnes 230V) a ziju Smile

Jinak obcas nestacim zirat, co obcas v zasuvkach a prodluzkach a ruzne, vidim za vynalezy a radeji si vse promerim multimetrem a vadaskou a ze ma byt faze vlevo v zasuvce snad vi dnes kazdy, kdo do zasuvky a rozvodu zasahuje. Na narocnejsi rekonstrukce a rozvody anebo novostavby si to necha alespon zrevidovat...

ps: Pry jeden borec chtel nulak pracovni tahat pres topeni a chtel to takhle nechat zrevidovat Smile)

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: ne 1. červen 2008 20:32
To musel být vykastrovanej býk s tím topením... Mr. Green Doma použiju topení leda jako anténu..
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
Strana 6 z 10




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna