Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Jak předělat el. rozvody v panelákovém bytě podle norem

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (50 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: ne 4. září 2011 23:19
samozřejmě že je to možné. stačí použít v rozvaděčí proudový chránič a je to. kabel ale musí být chráněn před mechanickým požkozením, což je při přímém položení pod plovoučku nemožné d'oh!
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

koubik21 (0)
Anonymní




0,- VK

velká prosba

Zasláno: pá 3. únor 2012 08:55
Prosím všechny...chci udělat novou elektroinstalaci v bytě panelového domu. Je na toto potřeba stavební povolení? Vše bude vedeno podlahou.
Díky moc za pomoc

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (50 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: po 16. duben 2012 16:30
ne nepotřebuješ. ale připrav si pevné nervy. panelák jsem dělal jednou a už nikdy více Zvracím
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: po 16. duben 2012 17:25
Kámoš natahal rozvody v paneláku pod lišty, že se na to může..... Mr. Green
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (50 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: po 16. duben 2012 17:30
já jsem to dal do okrasných podlahových lemovek, originál vymyšlených pro rozvody, ale několik centimetrů od podlahy chybí beton, takže je hodně velký problém u té podlahy něco přichytit
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

Nestačím se divit (0)
Anonymní




0,- VK

Otesánkovy návody

Zasláno: ne 24. únor 2013 01:15
Pánové....

Jakkoliv se zde někteří členové fóra vydávají za všeználky elektrikáře, mnoho napsaného jsou takové bludy!! Obzvláště na úvodní stránce ty návody Otesánka...

Když je striktně dáno, že se nesmí přeznačovat ochranný vodič, tak otesánek napíše, že to vyřešil tak, že přeznačí černý barevnou izolačkou na zelenožlutý a neporuší tím normu.... To je extrém!

Dále ty bludy o ochranné zemnící nule... Chlape! Co to povídáš? Co to povídáš o přívodech modré nuly na vstup do chrániče a výstup nuly, kterou můžeš dát jen v koupelně, ale už ne nikde v obýváku nebo do zásuvek jinde...

A toho je tisíce... Anonymové a elektrikáři mají naprostou pravdu! Nepleťte se do elektriky. Ten pojem "Vyhrazená elektrická zařízení" něco znamená!

Riskujete jak blázni. A to jištění je taky na hraně. CYKY 3Jx1,5 lze užít i pro zásuvky, ale jištění je 13A (13 Amper - A znamená Ampery, ne charakteristiku). Je vidět, že máte informace jen typu: Kamarád říkal, že 1,5ka =10A a přes to vlak nejede...

Jako majitel elektroinstalační firmy, která zaměstnává lidi, provádí instalace v panelákách, ve společných prostorách, ve firmách a výrobnách bych Vám mohl vyprávět, co jsou kutilové schopni vytvořit metodami pokus omyl a metodou Kámoš, který zná zedníka, co viděl sádrokartonáře zapojit světlo mi říkal, že to tak je dobře... Smile

Chvíli jsem to s údivem četl, včetně vašich reakcí na profíky. To, že něco projde revizí neznamená, že tam není vajgl, který nejste schopni objevit.
A to, že říkáte, že vám někdo dělal elektriku a byl to elektrikář a zfušoval to... Divíte se? Dáte Ferdovi odvedle stovku a pivo a on vám řekne že to udělá, že to už dělal.... a výsledek je jak popisujete. Nebo si zvete hodinové manžely atd. Pořádnej elektrikář s certifikacemi, pojištěním a pod by byl pro vás totiž drahej vydřiduch, který vás okradl. Ale jen pro vás, pojištění elektroinstalatérů je u pojišťoven ve zvláštní rizikové sazbě a platí se ročně za firmu kolem 15 000Kč a za živnosti kolem 5000Kč za pojistku, dále jedny kleště štípací máte kolem 1200Kč, šroubovák za 500 atd... Takže pokud profi, tak kvalitního řemeslníka, kterého holt zaplatíte, ale máte klid.

Nebo to bastlete dál sami, když to nepůjde, tak zavolejte ferdovi nebo Frantovi odvedle, nebo se zeptejte manželky, jestli některá z jejích kamarádek nemá manžela, co si o tom četl něco na internetu Very Happy

Potom si propočítejte, co vás tyhle články, výzkumy, pokusy a kupování špatnách vodičů, vypínačů, jističů... stojí a kolik jste na tom strávili času a zjistíte, že byste to měli hotové od profíka za půlku.

Ale je to bolestné zjištění, když po třech měsících nemáte pořád v bytě nebo na baráku tu elektriku hotovou, a už jste do toho vytekli X tisíc.... A ten tolik nenáviděný profík by to měl za týden hotové se vším všudy a možná i s vyštukováním, a vy byste mohli zatím být na dovče....

Elektrikářům zdar, inteligentním lidem též a bastlířům a kutilům na takto nebezpečných záležitostech přeji dlouhého života a funkčního chrániče.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: ne 24. únor 2013 11:38
Já si ten článek asi budu muset taky přečíst, když vidím, jak to každej půlrok naštve nějakýho elektrikáře. Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: ne 24. únor 2013 12:31
Pro pana elektrikáře
Nutno se podívat KDY BYL ČLÁNEK NAPSÁN, ale hlavně je určen pro zdatnější kutily kteří o elektrice něco vědí. Souhlkasím že tam není vše dle norem, ale pokud se předělává starý rozvod na novější spotřebiče tak to prostě jinak nejde. je tam mnoho rad a upozornění na nebezpečí. Když jsem si opravoval zdevastovyný podnájem, tak mi to moc dalo. Chápu že jako majitel elektrofirmy jste pobouřen jednak nedokonalostí, ale hlavně tím že přicházíte o práci a peníze na chleba. Jenže mnoho z nás si vás prostě zaplatit nemůže. Když mi jeden váš takový kolega přijel zapojit JEDEN drát na noční proud do jističe a účtoval si za 15min práce 2.500Kč tak to oprvdu si nertoufám odhadovat kolik by stála celá rekonstrukce. Tak jsem si ji prostě udělal sám.Již mám potřebné vybavení a znalosti. Ale vždy vím kdy již moje dovednosti nestačí a zavolám si kamaráda co i to udělá za pivo. No a i zkušenosti s "odborníky" co si nechali draze zaplatit jen díky tomu že na to měli papír, ale v hlavě nic by bylo na román. Vše je v lidech a o lidech. A když se ztrácí řemeslniká hrdost a dovednost a převládá jen chamtivost, tak takovéhle články budou potřeba a budou nás varovat před nebezpečím.
Jo a slušností je se aspoň nějak podepsat. Být naprostým anonymem je zbabělé.
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Chose (0)
Anonymní




0,- VK

drážky

Zasláno: pá 14. červen 2013 09:03
Ahoj nejsem elektrikář, ale stavar a článek sopravou v diskuzi se mi líbí a velice za něj děkuji, protože mi plno věci objasnil. Jednu výhradu mám. Že na tom panelové domy nejsou nejlépe vědí všichni, ale když jsem viděl jak celá technologie T08B dostala na frak provedením mám strach tu spát, proto důrazně varuji před drážkou v nosných panelech!!!! Pokud podle článku uděláte 4 cm drážkou (horizontalni) ve střední nosné stěně, tak je super, že vodice nebudou vidět a až to dodelate a bude to hezké, hned to prodejte a odstěhuje se hodně daleko na východ kde vás policie nenajde. Statika na rodíl od elektriky reaguje pomaleji, ale s větším dopadem.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN

Chose (0)
Anonymní




0,- VK

drážky

Zasláno: pá 14. červen 2013 09:42
Ahoj nejsem elektrikář, ale stavar a článek sopravou v diskuzi se mi líbí a velice za něj děkuji, protože mi plno věci objasnil. Jednu výhradu mám. Že na tom panelové domy nejsou nejlépe vědí všichni, ale když jsem viděl jak celá technologie T08B dostala na frak provedením mám strach tu spát, proto důrazně varuji před drážkou v nosných panelech!!!! Pokud podle článku uděláte 4 cm drážkou (horizontalni) ve střední nosné stěně, tak je super, že vodice nebudou vidět a až to dodelate a bude to hezké, hned to prodejte a odstěhuje se hodně daleko na východ kde vás policie nenajde. Statika na rodíl od elektriky reaguje pomaleji, ale s větším dopadem.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
Strana 8 z 10




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna