Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Jak se finančně zajistit a to až do konce života?

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Co se jinam nehodí
romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK

Jak se finančně zajistit a to až do konce života?

Zasláno: so 20. červen 2009 11:59
Nevím, jestli už to tu nebylo. Nenašel jsem to a myslím, že je to důležitá diskuse.

Jakým způsobem je podle vás nejlepší zajistit sebe i svou případnou rodinu až do konce života? Nemám na mysli dědictví, výhry ve sportce apod. Vycházím z toho, že se musíte postarat sami a nemáte nic do začátků na velké investice.

Zaměstnání je ve většině případů život od výplaty k výplatě, vidina důchodu zaměstnance děsí, protože důchodový systém nic neřeší, penzijní připojištění každý vybere a utratí a na úspory nezbývá. Další nevýhoda je malá možnost vlastní pílí získat více peněz a riziko vyhazovu.

Živnost je vlastně to samé, jenom je to maličko vylepšené o to, že prostě pracujete dokud můžete a pak třeba rozprodáte vybavení materiál apod., takže si zajistíte nějaké finance a na rozdíl od zaměstnance neodejdete z práce s holým zadkem. Byrokracie a riziko, že nebudete mít dost práce, nebo způsobíte nějakou škodu, na kterou se vám jak na potvoru nevztahuje pojistka, od živnosti zase odrazuje.

Co velká firma? Tady je naděje, že vybudujete firmu se zaměstnanci, která může fungovat dál, i když si užíváte důchodu. Buď ji jen budete řídit, což fyzicky už není tak náročné, nebo si i na to seženete ředitele, případně necháte firmu řídit svého potomka, který ji následně zdědí. Další možnost je firmu (pokud je úspěšná) celou prodat a získat peníze, které vás nadobro zajistí.

Hloubavější můžou vymyslet nějaký jednorázový dobrý nápad, kde za patentovou ochranu budou dostávat mnoho let slušné peníze, nebo jej jednorázově prodají za peníze, o jakém se normálnímu smrtelníkovi třeba ani nesní.

Umění není pro každého, ale je to také cesta. Aby se ale zajistil na důchod líp než zaměstnanec, musí vytvořit díla, o které bude zájem i po tom, až přestane aktivně působit a bude dostávat tantiémy.

Legální spekulace. I s (relativně) málem, se dá začít spekulovat na burze s akciemi apod. a postupně zvyšovat objem peněz, se kterými můžu takhle pracovat a získat hodně prostředků. U akcií to může znamenat i trvalý příjem z dividend, tudíž vyřešený důchod. Riziko, že jediným "tutovým" obchodem přijdete o všechny, nebo velkou část získaných peněz je ale obrovské.

Podvody a krádeže snad ani nebudu rozebírat. Think

Takže co myslíte? Já jsem zastáncem větší firmy, ale cesta k ní je hodně trnitá a člověk nemusí být před důchodem ještě ani v půli cesty... Think
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: so 20. červen 2009 12:16
založit takovou menší firmi/obchod a postupně růst a růst...
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: so 20. červen 2009 13:41
LivArt napsal:
založit takovou menší firmi/obchod a postupně růst a růst...


nemuze mit kazdy clovek na svete svou vlastni firmu , to by nešlo

niekto ma to štastie ze riske rozbehnut nejaky projekt a niekto podstivy bude cely zivot makat vo fabrike a na dochodku dostane mizerne prachy a umrie hladom ,
Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: so 20. červen 2009 14:04
2 palučko: použil jsi záměrně, že rozběhnout nějaký projekt je štěstí a kdo celý život maká ve fabrice je poctivý?
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: so 20. červen 2009 14:06
palucko: proč by měl ten, kdo dělá ve fabrice v důchodu umřít hladem?
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: so 20. červen 2009 14:12
Třeba to tak dneska na Slovensku chodí... Mr. Green
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: so 20. červen 2009 14:54
romulus napsal:
2 palučko: použil jsi záměrně, že rozběhnout nějaký projekt je štěstí a kdo celý život maká ve fabrice je poctivý?


poznam takych ludi s nizsim IQ , ktory mali zle znamky v skole a vymysleli nejaku somarinu alebo tak a teraz sa topia v prachoch , niekto iny napr. s IQ 130 sa bude bat rozbehnut nejaky projekt lebo si bude uvedomovat problemy a nasledky a ostane otrokom , , ale na to ma asi kazdy iny nazor
Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: so 20. červen 2009 16:31
Nejdůležitější je obrat. Ale ne každý se nechá...
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

BunGee (+16)
Komeťák rakeťák
VIP Kořeň
Kořeň


Příspěvky: 4034
Bydliště: Brno
71 265,- VK
Zasláno: ne 21. červen 2009 00:57
Podle me je to strasne o stesti a o chytrosti, bez obou to nejde. Zit od vyplaty k vyplate se mi neche, muj sen je fotit pro NG, jenze zatim nemam ani love na cestovani, ani zkusenosti z focenim a vybavou. Proste cestovat po celym svete, poznavat novy kultury... Nebo si otevrit restauraci(mam nakej napad v hlave, ale zase nejsou prostredky)
Lidé o mně říkají, že jsem flegmatik. Ale víte co? Mně je to jedno.

Obrázek


Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Co se jinam nehodí
Strana 1 z 1




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna