Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Jak svět promění koronavirus?

Jdi na stránku 1, 2  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Ostatní boxovací pytle

Promění se svět kvůli koronaviru?

Hlasování není časově omezeno.
Nezůstane kámen na kameni:
66% 66% [ 2 ]
Vše zůstane při starém:
33% 33% [ 1 ]
Celkem hlasů : 3 / Hlasujících: 3
Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7114
Bydliště: Praha
371 046,- VK

Jak svět promění koronavirus?

Zasláno: so 28. březen 2020 00:25
Pojďme odděleně diskutovat jak svět promění koronavirus Wink
Zasláno: so 28. březen 2020 00:35
Podle mě nezůstane kámen na kameni a dočkáme se mnoha změn:

1. Především vše se zdigitalizuje, u čeho to je možné. Státní správa, volby i spousta administrativní práce.
2. Normální bude mít homeoffice, nikoliv chodit do kanceláře.
3. Enormně všude naroste rozpočet vynakládaný na zdravotnictví.
4. Přestane se používat hotovost jako nehygienická a lidi už u toho zůstanou.
5. Cestování bude mnohem složitější a zdlouhavější. Při překračování všech možných hranic budou ještě mnoho let poté měřit teplotu, případně provádět zdravotní screening. Letenky zdraží kvůli další letištní taxe "health screening" a čas na odlet se prodlouží o povinný coronavirus check.
6. Ještě několik let budeme zažívat džonglování s pravidly vstupu. Evropská komise uvede v platnost novou regulaci - pasažér odpovídá za podmínky vstupu pouze do nákupu jízdenky/letenky. Když se změní poté, dopravce mu musí umožnit refund.
7. Některé státy zavedou nepodmíněný příjem v boji s vypořádáním se s následky koronaviru.
8. V ruku v ruce s tím půjde možné zkrácení pracovní doby nebo pracovního týdne. Kvůli Blízkému východu, jestli to nastane, další volný den bude pátek a nikoliv pondělí.
9. Globalizace se vydá na ústup. Po drahých pohonných hmotách, celní válce ji do ksichtu plivla koronavirová krize, kdy se mnohé firmy zastavily kvůli nedostatku dílů z Číny, ochranné pomůcky se na Západě nedají sehnat, protože se vyrábějí jen v Číně. A pokud jo, jsou několikanásobně předražené.
10. Časem se začne zkoumat, proč nastala pandemie a hněv se obrátí vůči Číně, protože mlžila. Možná se bude i znárodňovat.
11. V rámci boje s pandemií se zavede plošné sledování občanů. Domov se bude moct opustit jen s mobilem s patřičnou špehovací aplikací. A po odeznění koronaviru se u toho už zůstane.
12. Přestane české zesměšňování rýmičky. Pro první dny nemoci bude 100% příjmu, aby hlavně lidi nikam nechodili. A bude se masivně testovat. Ochotně ti klidně stornují lístky do divadla, hlavně abys jim tam tu rýmičku nepřinesl.
NoArtist / NoName

Makavelina (+32)
ZeleNina
VIP Ženská
Ženská


Narozen: 18.3.1985 (39 let)
Příspěvky: 8134
Bydliště: Prahahahaha
62 365,- VK
Zasláno: so 28. březen 2020 08:49
1. Všechno se zdraží, aby se vyrovnaly ztráty.
....

to je tak všechno co mě teď napadá... Very Happy

Že by lidi začali být opatrnější, to si nemyslím. Že by se do zdravotnictví dávalo víc peněz si taky nemyslím.
Zkrácení pracovní doby rozhodně nepřijde, spíš naopak budou lidi tlačeni do přesčasů.

Divní lidi budou mít víc harantů zase, aby si zajistili co nejvíc příspěvků od státu.

Bude se šetřit na armádě a policii.

Lidi budou obřadně pálit roušky jako znamení znovu nabyté svobody pro nosy. Jakmile to půjde, hromadně všichni pojedou na dovolenou. Možná si lidi budou průběžně dělat zásoby pro případ, že by se stalo někdy něco podobného, hlavně hodně chlastu. Lidi obecně si zdraví a života moc vážit nebudou.

Na Čínu se bude nadávat vice a více, lidi se budou bát netopýrů, zruší se natáčení nového Batmana.
Hey, hey apple!

Obrázek

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: so 28. březen 2020 12:22
Natáčení nového Batmana se už zrušilo (sleduju jednu bývalou Česku co žije v Anglii a podílí se na blockbusterech). Ale po ohlášení UK opatření je aspoň studio od-vyhodilo a dostanou 80% platů.

No ale nemyslím si, že svět je černobílý. TZn ani možnost že se nic nezmění, ani že všechno bude úplně jinak. Cestování bude složitější, to určitě. Bude i dražší, což samo o sobě sníží ochotu/možnost lidí cestovat.

Ale jak se svět změní záleží na tom, jak dlouho tohle potrvá.
Myslím že se třeba ten homeoffice opravdu více rozšíří, že lidi, někteří, začnou mít větší zodpovědnost a při nachlazení budou nosit roušky, a nebude to už za exota.

Ale že by se lidi o sebe nějak víc starali, a že by státy začali dělat razantní opatření a navýšení rozpočtu, to si nemyslím. Pro vlády jsou mrtví jen čísla, pár desítek nebo stovek tisíc nikoho nezajímá. Udělají se nějaká líbivá opatření, ať to vypadá že se něco velkého děje, ale nic se ve skutečnosti moc nezlepší.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7114
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: so 28. březen 2020 14:41
Makavelina napsal:
Zkrácení pracovní doby rozhodně nepřijde, spíš naopak budou lidi tlačeni do přesčasů.
Zkracování pracovní doby je vždycky politická agenda. Politici si myslívají, že když je málo práce a zkrátí pracovní dobu, znamená to potřebu více pracovníků. Krom toho budou firmám masivně subvencovat pracovní místa už i tak.

jirkacv napsal:
Pro vlády jsou mrtví jen čísla, pár desítek nebo stovek tisíc nikoho nezajímá.
To si nemyslím. Volby se blíží a defenestrace a gilotiny zvládne použít i nasraný nachrchlaný dav Mr. Green
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 28. březen 2020 23:38
Já si nemyslim že by se něco změnilo nějak razantně...
1) digitalizace? Nevím, podle mě to půjde stejným pomalým tempem...
2) Minimálně
3) Ne
4) Já sice hotovost moc nepoužívám, ale ne všude se dá platit bezhotovostně - třeba v ČR v hospodách... Navíc spoustě lidí by to vadilo, že je někdo sleduje co kde nakupují atd. Ale hlavně v případě blackoutu si elektronicky nekoupíš ani chleba a byl by to obrovský problém. A že blackout je společně s epidemií další reálná hrozba rozpadu společnosti - dokonce bych řekl že reálnější jak epidemie - hlavně s tím jak teď hazardují v Německu... stačí aby bylo pár dní zataženo, nefoukal vítr a Vladimír Vladimírovič zavřel své kámošce Angele kohoutky a je to v prdeli - za pár dní už hladoví občané rabují obchody. Proto se doporučuje mít doma nějakou hotovost na jídlo, pro případ nejen blackoutu, ale třeba i pro případ výpadku platebních systémů - a ze se i tohle může stát ukazuje zkušenost z posledních Vánoc...
5) pochybuju, maximálně budou měřit teplotu... namátkově...
6) No to by bylo fajn, ale myslím že ne...
7) Myslím že ne, nebo maximálně krátkodobě...
Cool Tomu nevěřím, to by poškodilo ekonomiku.
9) Peníze hýbou světem. Je levnější vše vyrábět ve velkém na jednom místě a navíc na místě kde jsou nižší platy a další náklady (např. ekologické normy...) Státy na tohle kašlou a vlastně ani nemůžou moc zasahovat... Takže se příprav že toaleťák bude chybět i v budoucnu...
10) Myslím že ani Čína ze začátku netušila že to bude takový průser... Znarodňování? Doufám, že tyhle pošahané nápady nikdo neprosadí...
11) To by jistě represivní složky chtěli ale věřím že lidi, co volí vladu ne. Jak sám namítáš, volby se blíží, a jesti by to nepomohlo, tak v ČR máme jednu tradici, která měla v loni 600. výročí. Ano, je to defenestrace...
12) to by bylo fajn, ale bojím se že to taky moc neprojde... ale třeba budou alespoň ti zodpovědní nosit roušky...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7114
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: so 28. březen 2020 23:50
p!p@ napsal:
Já si nemyslim že by se něco změnilo nějak razantně...
1) digitalizace? Nevím, podle mě to půjde stejným pomalým tempem...
2) Minimálně
3) Ne
4) Já sice hotovost moc nepoužívám, ale ne všude se dá platit bezhotovostně - třeba v ČR v hospodách... Navíc spoustě lidí by to vadilo, že je někdo sleduje co kde nakupují atd. Ale hlavně v případě blackoutu si elektronicky nekoupíš ani chleba a byl by to obrovský problém. A že blackout je společně s epidemií další reálná hrozba rozpadu společnosti - dokonce bych řekl že reálnější jak epidemie - hlavně s tím jak teď hazardují v Německu... stačí aby bylo pár dní zataženo, nefoukal vítr a Vladimír Vladimírovič zavřel své kámošce Angele kohoutky a je to v prdeli - za pár dní už hladoví občané rabují obchody. Proto se doporučuje mít doma nějakou hotovost na jídlo, pro případ nejen blackoutu, ale třeba i pro případ výpadku platebních systémů - a ze se i tohle může stát ukazuje zkušenost z posledních Vánoc...
5) pochybuju, maximálně budou měřit teplotu... namátkově...
6) No to by bylo fajn, ale myslím že ne...
7) Myslím že ne, nebo maximálně krátkodobě...
Cool Tomu nevěřím, to by poškodilo ekonomiku.
9) Peníze hýbou světem. Je levnější vše vyrábět ve velkém na jednom místě a navíc na místě kde jsou nižší platy a další náklady (např. ekologické normy...) Státy na tohle kašlou a vlastně ani nemůžou moc zasahovat... Takže se příprav že toaleťák bude chybět i v budoucnu...
10) Myslím že ani Čína ze začátku netušila že to bude takový průser... Znarodňování? Doufám, že tyhle pošahané nápady nikdo neprosadí...
11) To by jistě represivní složky chtěli ale věřím že lidi, co volí vladu ne. Jak sám namítáš, volby se blíží, a jesti by to nepomohlo, tak v ČR máme jednu tradici, která měla v loni 600. výročí. Ano, je to defenestrace...
12) to by bylo fajn, ale bojím se že to taky moc neprojde... ale třeba budou alespoň ti zodpovědní nosit roušky...

Mně se zdá, že z toho může být tak obrovský průser, že si to teď ani neumíme představit. A to ještě ten virus nezmutoval. Současný stav a rychlost rozvoje vypadá na několiksettisíc obětí v UK a několik miliónů v US dřív než bude zárodek vakcíny nebo účinného léku.
3) u nás v TM už je teď důrazně doporučeno, aby do kanclu nikdo nechodil. V jiných státech je i zavřely.
Jsem ale zvědavý, zda i teď budou pokračovat v corona-friendly rekonstrukci dalších pater na čisté open-spacy, co už mezitím vyšly z módy.
4) Je vidět, že pracuješ v Rusku. Ale tady se teď jedou jen karty a některé obchody přestaly brát hotovost kvůli hygieně úplně.
5) Kéž bys měl pravdu.
7) EU je zdrojem mnohých naprosto nečekaných nápadů...
10) Myslel jsem znárodňování čínských aktiv v zahraničí jako náhradu škody. Z Číny jinak nic nevytáhnou.
11) Tady optimismus nesdílím. Volby sice budou, ale každá strana to tu bude ponechávat s odkazem na to, co kdyby se to vrátilo. Za pravdu jim budou dávat ojedinělé případy, co se čas od času vyskytnou.
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 29. březen 2020 00:29
4) asi se budeš divit, ale to jsou zkušenosti hlavně z ČR. V Olomouci vím asi o jedné hospodě (teda vlastně to není hospoda ale pivovar) kam chodím, kde se dá platit bezhotovostně i pivo. Jinak všude řeknou že buď terminál nemají a nebo to lze jen při útratě nad 2000 Kč. Rusko je v tomhle kilometry pred ČR, kde teprve pomocí pazourků zavádí okamžité převody nebo NFC platby. Všechny hospody mají terminál a dá se tu opravdu kartou zaplatit jen jedno pivo. Navíc kolikrát mají možnost platit i bankovním převodem - který tu je samozřejmě zdarma u všech bank a hlavně je okamžitý. A to už od doby co jsem tu byl poprvé tak před skoro 10 lety. A budeš se divit, tyhle služby fungují i uprostřed divočiny. Byl jsem v loni v létě u jezera Bajkal. Ve vesnici Bolšaje Koty, kam nevede žádná silnice. Autem se tam dá dostat jen v zimě po hladině zamrzleho Bajkalu. Vede tudy jen turistická stezka a pěšky to je do nejbližší vesnice 8 hodin chůze (po žebříkách a železných schodech ve skalách). Jezdí tam jednou denně loď, která zajištuje spojení s 87 km vzdálenym nejbližším městem. Tahle vesnice má jen pár desítek obyvatel a obchod je zde jen jeden - spíš než obchod to je taková miniprodejna v chatce o velikosti 2 m x 4 m. A ano, dá se tam platit i kartou i bankovním převodem... Jinak co mě překvapilo, tak celá řeka Angara i břehy Bajkalu jsou pokryty telefonním signálem. Během plavby lodí jsem klidně telefonoval přes Viber s rodiči v ČR... Jinak Google pay, Samsung Pay a Apple Pay tu měli taky dřív. Podporuje vlastně nějaká česká banka Samsung Pay? Hm, ty moje ne... Jinak mobilem se dá platit i v automatech na kávu (to se v ČR pomalu taky zavádí) nebo i u nás v kavárně co máme v laboratoři. Černý čaj ze samovaru stojí 10 rublů (3 Kč) a i to není problem zaplatit kartou... Very Happy Celkově je vidět, že je v Rusku mnohem větší kapitalismus i v bankovním sektoru a hlavně mezi telefonními operátory, kterých tu je tak deset (reálných, ne virtuálních...)
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7114
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: ne 29. březen 2020 00:39
Hele, hospody, co dělaly s kartami problémy, tu jsou zavřené. Tři operátoři nejsou ideální, ale deset taky ne. Pak nemají dostatečně robustní sítě nebo budou mít problémy s pokrytím. Těch frekvencí zas tolik není.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: ne 29. březen 2020 00:42
Krom toho mám pocit, že nám sem kráčí komunismus od kapitalistů. Budou se dotovat firmy, budou se dotovat místa, budou se devat štědré podpory, budou se znárodňovat důležité velké podniky v případě potřeby (např. Francie) Green
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Ostatní boxovací pytle
Strana 1 z 2




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna