Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Jaký máte počítač?

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33, 34  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: po 12. leden 2015 14:16
13.5k, levnější už to asi nebude.
Obrázek
BTW na hraní bych se vykašlal teď na dual channel pamětí a časem přidal druhaj 8GB modul.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 12. leden 2015 14:38
Tak ta pětistovka už to asi tak moc nevytrhne, ale máš pravdu s tim dualchannelem, díky.
Já asi nechápu ty základní desky. Jak se koukám na ty různý sestavy a diskuse, tak si všichni dávají základovku třeba za 2500 a já nějak nemůžu přijít na to, jakej je rozdíl oproti tý mojí za 1500. Tedy až na jiné počty portů a možná o něco vyšší takt paměti Laughing Nedělají se levný základovky bez zvukovky? Zvukovku si dám svojí nejlevnější creative, která má lepší zvuk než nejdražší integrovaná. Mr. Green

Ta sestavu by měla být nastavena tak, že je procesor "hrozně" nadupanej a grafika tak nějak normální. Takže tam snad bude nějaká možnost pro budoucí upgrade - přidat RAM a lepší grafiku a stávající procesor bude pořád stačit.
Ale stejně mě ten procesor štve - to čtyřjádro je dražší než dvě dvoujádra. Laughing d'oh!

Nerad bych za 4-5 let byl v situaci jako teď, kdy celou sestavu brzdí procesor a na jeho výměnu se musí vyměnit půl počítače, protože jiná patice a jiná verze DDR. A nový procesor by byl zas tak nadupaný, že to zas brzdí stará grafika s DX10. Mr. Green

Mimochodem, když to chci mít (mimo hry) tichý, má cenu do case dávat takovou tu tlumicí hmotu? V diskusi půlka lidí píše, že je to skvělý, půlka, že je to k prdu, že to hoří, že tam stačí nalepit koberec... Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: po 12. leden 2015 14:41
Ad desky: Třeba napájení nebo chlazení desky. Ale tyhle levný jsou na tom všechny skoro stejně, takže tam nemá až tak úplně smysl to řešit.
Ad hmota: musíš mít pořádnou tichou case, pak to smysl dává. Jinak bych se na to vykašlal nebo tam třeba dal ten koberec, případně bych si vyžebral někde pěnu z matrace (z nějakýho vzorku, ne z použitý Mr. Green ). BTW nvm, kolik má ta tvoje deska slotů na paměti, ale ta "moje" má jen dva, tak proto jsem to zmínil.
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 12. leden 2015 14:52
No, možná si vyřežu case z kartonu, ve kterým to přijde. To bude aspoň pevnější než to, co mám teď. Mr. Green Jenže nová case, to je minimálně 1500 navíc. Koukám, že ta moje stála 1000 a je to stejně jak z papíru. Rolling Eyes
Tyhle levný desky mají asi všechny jen 2 sloty na paměť.
Koukal jsem, že napájení CPU mají některý desky 4pin, něco 8pin, ale prý je to zaměnitelný a na i5 stačí 4pin, takže to nemusím moc řešit.
Ale ta tvoje deska nemá PCI, tak bych nedal zvukovku. Smile //To je ale doba, PCI je historický hw a je jen na "historických" deská s LPT a COM. Shocked
Zasláno: st 14. leden 2015 11:47
Objednal jsem si upgrade. Zatím jen část té sestavy - grafiku a SSD. Zbytek po výplatě. Hand
A hlavně si musím rozmyslet tu základní desku. Ta mnou vybraná vypadá fakt jako nějaká pro počítače s historickým příslušenstvím. Jenže ty desky do 2 tisíc jsou všechny na jedno brdo.
Ta deska Gigabyte se mi nakonec docela líbí, akorát ještě musím na Hanky počítači zkusit, jak moc dneska šumí integrovaná zvukovka. Smile
Zasláno: čt 15. leden 2015 19:16
Tak nová grafika i SSD přišly. Zatím jsem do počítače dal jen tu grafiku, ale dobrý. Dokonce jsem pak znova lezl dovnitř, jestli se točí větráky. Je to strašně tichý, když na sobě grafika má 12cm větrák a ne maličký fén. Mr. Green
No a hry, co jsem zkoušel, s R7 260X jdou skoro stejně jako se starou 9800GTX+. Akorát třeba v GTA IV můžu vytáhnout všecko na maximum a jede to dál pořád stejně. Mr. Green Očividně nestíhá procesor. Ale ten už je objednanej taky. Smile

Akorát nastal problém. Nějak blbne zvuk, chrchlá to při hlasitých zvukách. Přitom zvukovka je pořád stejná a nic se s ní nedělalo. Přeinstaloval jsem ovladače, tak je to o trochu lepší, ale pořád chrčí. //já to tady nenapsal - to chrčení bylo způsobeno tím, že jsem připojil audiokonektory vpředu na skříni. Po odpojení dobrý. Ale nevim, proč se to děje. Uvidím, co na nové sestavě.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)
Celkově zprávy v multipostu upravil 1× jenda^^, naposledy po 19. leden 2015 22:55.

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: po 19. leden 2015 22:28
Po dlouhý době jsem oživil starej notebook s celeronem a pařím na tom NFS:U2 Mr. Green
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: po 19. leden 2015 22:56
A na novým notebooku NFS U2 nejde? Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: út 20. leden 2015 00:00
2 jedna: ti nic neříká souhra softwaru s hardwarem? to musí být v rovnováze... Wink
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: čt 22. leden 2015 13:37
Nakonec mám (kromě jiné RAM a SSD) takovou sestavu, co dával LivArt.
No, a ta základní deska (Gigabyte GA-H81M-S2H) má problém v tom, že se nedají rozumně řídit otáčky větráku. Jsou tam volby "Max rychlost, hlučný, tichý, manuální". No a u manuálního se vybírá ze seznamu nějakých voleb na způsob "PWM 0,75", kterým vůbec nerozumím. Ve speedfanu nebo utilitě od výrobce to ovládat nejde. A konektor SYS má umístěný tak blbě, že přední větráček má napnutý kabel jako strunu. Smile

U toho MSI H81M-P33, které jsem koupil Hance, se to dá pěkně nastavit způsobem: 40°C - rychlost 25%, 70°C - rychlost 100%
Asi jsem si měl koupit stejnou... Smile
Ale tak dobře, je to jen o tom, že rád nastavuju, jinak to jede tiše i na vestavěnou volbu. Smile
Fascinuje mě, že tou novou grafikou jede počítač docela tiše i při hraní.

romulus: ale nemusí, já třeba hraju Zeldu ze starýho Nintenda na mobilu... Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 31 z 34




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna