Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Je pevná IP adresa osobní údaj?

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika

Je pevná IP adresa osobní údaj dle zákona?

Hlasování není časově omezeno.
» Není, charakterizuje internetovou přípojku ne osobu.:
72% 72% [ 13 ]
Je, protože umožňuje dohledání určité osoby.:
27% 27% [ 5 ]
Celkem hlasů : 18 / Hlasujících: 18
lion (+13)
pán zvěrstev
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1745
Bydliště: 49°5'51.1"N 16°22'38.8"E 210m
13 320,- VK
Zasláno: út 11. červenec 2006 21:44
Jenom ISP může dohledat traffic. Pracoval jsem jako tech. support u jednoho známého ISP, takže vím, jak to chodí.
Dokonce nám chodily žádosti filmových společností, že uživatel z IP xxx.xxx.xxx.xxx sdílí jejich filmy. Potom jsme museli upozornit onoho uživatele, aby se sdílením filmů přestal, nebo bude odpojen.
A bylo víc podobných záležitostí, právě i s policií, ale o těch psát nemůžu.

westik (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 66
Bydliště: PRAHA
10 075,- VK
Zasláno: út 11. červenec 2006 22:33
Bugi napsal:
Rozdíl je asi takový, že když Ti někdo zavolá z daného čísla, tak ho podle něj jednoduše identifikuješ, protože se ti dle pravidel slušnosti představí. U IP tohle neplatí. Když už tady byla uvedena IP adresa, tak to rozvedu na něm. Je Westík jeho pravé jméno? Lze podle něj jednoduše zjisti jeho identitu? Lze v kombinaci jeho IP a nicku snadno zjistit jeho trvalé bydliště? Ani v jednom případě ne. Z toho důvodu není IP adresa osobním (utajovaným údajem). Mám taky pevnou IP. Klidně Vám ji sdělím, ale stejně Vám k ničemu nebude. Schválně, najděte mě podle ní: 192.168.12.13. Mr. Green Pročpak asi existuje výraz veřejná IP? Víte to někdo? Wink


když už bereš mé jméno do úst , jsem na tomto foru registrován, a jsou jak se můžeš k mání zde moje email adresa i web, taktéž ICQ číslo , i město kde bydlím , v této kombinaci to je osobní údaj, to si myslím, protože tam lze najit i adresa .... a další věci , mimo jiné bývá na forech nick jedinečný, opravte mě pokud se pletu, ( jsem i na javamánii -aplikace JIMM )

pokud bych zde byl westik- anonym tak se domnívám že by se nejednalo o osobní údaj, protože by byla k mání jen nick a IP číslo

, jak ses přesvědčil, našel jsem znění zákona - ten to jednoznačně řeší

kenas (+5)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 912
Bydliště: Brno, Kr. Pole
10 095,- VK
Zasláno: út 11. červenec 2006 22:44
tady mate moji IP Very Happy

Obrázek
Jednoducha dedukce ze dvou premis:
P1: Co je všude - Bůh
P2: Co jiného je všude - prach
Z: Bůh je prach -> kdo nevěří v boha, nemusí uklízet prach, protože neexistuje

westik (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 66
Bydliště: PRAHA
10 075,- VK
Zasláno: út 11. červenec 2006 22:51
to je sice krásné , že ji sem dáváš ale , myslím si , kdybych ji JÁ někde zveřejnil ti tvou IP adresu a ,,něco ,, přihodilo v souvislosti s PC , šel bys po mě, že jsem ji zveřejnil ... Tak je to zde prokazatelné, že si to udělal sám a vědomě... Very Happy Very Happy , opravte mě pokud se pletu

i zde při registraci souhlasíš se zveřejněním
Tyto informace budou veřejně zobrazitelné
ICQ:
AOL Instant Messenger:
MSN Messenger:
Yahoo Messenger:
WWW:
Bydliště:
Povolání:
Zájmy:

IP tam však není
Příspěvek upravil 1× westik, naposledy út 11. červenec 2006 22:55.

kenas (+5)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 912
Bydliště: Brno, Kr. Pole
10 095,- VK
Zasláno: út 11. červenec 2006 22:54
klidne to udelej, me je to jedno, jenom kdybys me napsat presnou strukturu disku nebo kdyby se me disk jen tak nahodou naformatoval, tak bych zacal uvazovat ze po tobe pujdu Mr. Green
Jednoducha dedukce ze dvou premis:
P1: Co je všude - Bůh
P2: Co jiného je všude - prach
Z: Bůh je prach -> kdo nevěří v boha, nemusí uklízet prach, protože neexistuje

lion (+13)
pán zvěrstev
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1745
Bydliště: 49°5'51.1"N 16°22'38.8"E 210m
13 320,- VK
Zasláno: út 11. červenec 2006 22:58
Westiku, myslím že u tebe už je to paranoia. Nesleduje tě taky UFO? Think

westik (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 66
Bydliště: PRAHA
10 075,- VK
Zasláno: út 11. červenec 2006 22:59
kenas napsal:
klidne to udelej, me je to jedno, jenom kdybys me napsat presnou strukturu disku nebo kdyby se me disk jen tak nahodou naformatoval, tak bych zacal uvazovat ze po tobe pujdu Mr. Green


tak vidíš, o co tady jde , ty můžeš , zveřejnit svou , ale cizí můžeš zveřejnit ? sám sis na to odpověděl , šel bys po tom kdo ji zveřejnil
Zasláno: út 11. červenec 2006 23:03
lion napsal:
Westiku, myslím že u tebe už je to paranoia. Nesleduje tě taky UFO? Think


nějak jsem tvou připomínku nepochopil , snažím se přijít na kloub věci, a když se to nehodí - paranoia... , jinak co jsi zjistil k tomu tématu ty?
......................................................................................................

lion (+13)
pán zvěrstev
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1745
Bydliště: 49°5'51.1"N 16°22'38.8"E 210m
13 320,- VK
Zasláno: út 11. červenec 2006 23:05
Kenas ví, že jeho identitu nevypátráš, proto IP zveřejnil. Jediné, co zjistíš je poskytovatel (Kenas má Karneval v Brně) - tohle je osobní údaj? Už je to dohadování směšný...

DavidT (+1)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 282

10 375,- VK
Zasláno: út 11. červenec 2006 23:06
citace:
nějak jsem tvou připomínku nepochopil , snažím se přijít na kloub věci, a když se to nehodí - paranoia... , jinak co jsi zjistil k tomu tématu ty?
......................................................................................................
To jako jestli tě nechtějí náhodou všichni z internetu sledovat víš? Mr. Green

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 5 z 7




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna