Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Jenda mluvčím squaterů ;-)

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Politika
LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: út 7. červenec 2009 20:48
fajn, dobře.. řekněme že to jsou slušní lidé, jen si prostě vybrali jinej styl života...

Ale jak se teda sakra dostali k takovýmu domu jako je milada???
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

pecanz (+21)
Hodný chuligán
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Věk: 33 let
Příspěvky: 6656

132 719,- VK
Zasláno: út 7. červenec 2009 20:49
Arashid napsal:
Kdybys četl pořádně, dočetl by ses, že ti lidé nejsou feťáci ani nic podobnýho. Nepatřím k lidem co by chodili mezi feťáky nebo se jich dokonce zastávali a myslím že tak ani nevypadám.


Četl jsem.. možná máš pravdu, možná ne, nevím. Musím věřit tomu, co vidím v televizi, čtu v novinách, nebo na internetu. Wink

Arashid (+6)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 92

10 700,- VK
Zasláno: út 7. červenec 2009 20:51
Tak jako k nějakýmu jinýmu. Nevim přesně jak, těch lidí se tam otočilo hodně a je to už dlouho. Úplnou historii Milady neznám a ani to netvrdim. Každopádně už by asi dávno schátrala, nebejt těch lidí.
I've got a flame in my heart that never dies,
I got a heart full of pride

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: út 7. červenec 2009 20:52
2 arashid: psal jsem, že jsem si přečetl i co píší squatteři přímo na svém webu! Ne jen co mám z běžných zpravodajských serverů.

Např. toto:
www.milada.net napsal:
A přitom stačí tak málo: mít kolem sebe skupinu podobně smýšlejících lidí a chuť vymanit se ze zažitých stereotypů a začít trochu experimentovat. Zkusit se domluvit s majitelem prázdného domu na jeho užívání za symbolický nájem nebo údržbu může každý a kdo se na to cítí, může tuto fázi klidně přeskočit a do domu se rovnou nastěhovat. O jedno z našich základních práv - právo bydlet - bychom se neměli muset nikoho doprošovat, squatting je při současné bytové politice a v době finanční krize naprosto legitimní.

Mohl by to tak udělat každý, kdo nemůže, nebo třeba jen nechce platit drahý nájem? Bylo by těch prázdných domů pak dost? A když nebylo, tak se o ně bude losovat, nebo bojovat? A co když ho skutečný majitel pak opravdu bude po dlouhé době potřebovat, nebo jeho dědic?
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..
Příspěvek upravil 1× romulus, naposledy út 7. červenec 2009 20:53.

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: út 7. červenec 2009 20:52
ano, mohla bejt dávno zbouraná, nebo spíš rekonstruovaná (protože památkáři by nedovolili ji zbourat) a mohl tam někdo legálně bydlet

milada napsal:
může tuto fázi klidně přeskočit

tohle je pak podle mně jedině vlezlej homeless a patří se ho zbavit..
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Arashid (+6)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 92

10 700,- VK
Zasláno: út 7. červenec 2009 21:00
pecanz: když musíš... tak musíš

romulus: jo, v tom máš zase pravdu a netvrdim že je to fajn styl života. Já bych takhle žít nechtěl. Jen se zastávám lidí, které všichni souděj a nikdo je nezná. Tohleto je už celkovej popis squotingu a já se zastávám pouze obyvatel Milady, nikoliv squotingu, nebo myšlenky anarchismu která s tim řekl bych souvisí. Milaďáci jsou, respektive byli ten případ se symbolickým nájmem a údržbou, to si myslím že je fér, nastěhování se bez vědomí majitele, s tim taky nesouhlasím.
I've got a flame in my heart that never dies,
I got a heart full of pride

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: út 7. červenec 2009 21:05
Fajn, ale proč jsem na webu Milady nenašel o tom (o symbolickém nájmu a dohodě s majitelem) nejen důkaz, ale dokonce ani zmínku?

V podstatě proti Squatterům nic nemám, dokud na ně, nebo na lidi co za nimi chodí, nejsou stížnosti z okolí (což věřím, že nějaké byly) a pokud se nebrání vystěhování na pokyn majitele. Když obsadím cizí dům, vystěhování bez jakékoliv náhrady riskuju. Teď požadují po systému, kterým jinak pohrdají, aby jim zajistil nějaká práva.

Ale jak říkám, jestli majitelem je opravdu nějaký Francouz a ten jim to nechal za údržbu, pak se omlouvám, že jsem mimo.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Arashid (+6)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 92

10 700,- VK
Zasláno: út 7. červenec 2009 21:14
O těch stížnostích pochybuju, lidé z okolí žádní nejsou, ačkoliv se jima oháněj. Pochybuju že si tam študáci z kolejí co jsou vedle choděj stěžovat na akce v pátek nebo v sobotu večer, kdy se většina z nich taky chodí bavit, nebo jede domů k rodinám. Ale možné to samozřejmě je.
I've got a flame in my heart that never dies,
I got a heart full of pride

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: út 7. červenec 2009 21:30
Ty stížnosti mám zprostředkované, takže jim jen věřím, ale netrvám na nich. O těch vlastnických vztazích ale pořád pochybuju... Think
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Arashid (+6)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 92

10 700,- VK
Zasláno: út 7. červenec 2009 21:42
Co naplat, víc toho neřeknu, jen bych se opakoval Shame on You
I've got a flame in my heart that never dies,
I got a heart full of pride

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Politika
Strana 5 z 6




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna