Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

kam jedete na dovolenou???

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 42, 43, 44  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Cestování

Kam jedete letošní léto na dovolenou?

Hlasování není časově omezeno.
Do zahraničí:
30% 30% [ 8 ]
Do Česka / Na Slovensko:
19% 19% [ 5 ]
Leda tak do pr*** :):
50% 50% [ 13 ]
Celkem hlasů : 26 / Hlasujících: 26
Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7114
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: st 9. prosinec 2020 19:52
Tak já tam většinou píšu letenky až poté, co je koupím Green
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 9. prosinec 2020 19:57
já to tam teď napsal kvůli VSN... Magor Ale to je přece úplně stejné, i když si je koupíš, tak ti je stejně stornují a dostaneš voucher... Slinták Magor
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7114
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: st 9. prosinec 2020 20:04
Letos a příští rok rozhodně. Dřív to tak nezbývalo Green na příští rok mám slušnou sbírku letů GreenGreen
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 9. prosinec 2020 21:17
uka´ Slinták Magor
Zasláno: čt 25. březen 2021 16:55
Slinták Magor Budeme přejíždět autama po ledu... Obrázek
Zasláno: po 29. březen 2021 09:23
Držte palce ať nedopadnu jak Petr Kellner...
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ap-pri-nehode-vrtulniku-zahynul-petr-kellner-40355367 Slinták Magor
Zasláno: út 24. srpen 2021 16:30
Používáte Kiwi.com? Pár let nazpět kolem toho byl obrovskej hype, jak je to zázračná česká společnost...

Teď koukám, že jim už lidi tolik nefandí...

Až do teď jsem nezušil jaký je problém mezi Kiwi.com a Ryanair... a pořád mi to není jasné...

Letadlem jsem letěl asi tak 50x, ale většinou s normálníma (legacy) aerolinkama, několikrát jsem použil i kiwi.com, ale to bylo dávno... Vždy z toho šlo vykopat kód letenky a udělat si normálně checkin...

Z diskuse k tomuhle článku
https://zdopravy.cz/ryanair-prestane-poustet-na-palubu-cestujici-s-palubni-vstupenkou-od-kiwi-com-89358

jsem se dozvěděl že:
Hlavní problém je, že Kiwi.com mi nedá rezervační kód Ryanairu, kterým byste si vlezli do jejich systému a udělal si checkin...

Že člověk dostane jen a pouze palubní vstupenku od kiwi...

Druhá věc je, že u Ryanairu se platí za checkin na přepážce...

Jestli to chápu správně, tak když si udělám online checkin (nebo ho kiwi udělá za mě), tak nemůžu přijít k přepážce, kde mi jen vytisknou boarding pass? Za to bych taky platil? Normálně to tak dělávám... kdo má s sebou tahat tiskárnu? Very Happy

To je dobré vědět, kdybych s Ryanairem letěl někdy pracovně, protože fyzický boarding pass (ne vytištěný z internetu) potřebuju aby mi letenku proplatili... i když proč bych to dělal, létat na stojáka s Ryanairem, když můžu letět se skutečnýma aerolinkama že? Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7114
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 24. srpen 2021 17:01
Ono záleží, koho se na Kiwi ptáš. Jestli Franty uživatele, tak ti obvykle odpoví, že to je skvělý prodejce letenek. Jestli někoho, kdo častěji cestuje, tak se dozvíš na ně spoustu špíny.

Letenky tam levnější nebývají a obvykle nedostáváš k dispozici údaje, abys mohl rezervaci spravovat na webu aerolinky. Takže musíš služby přikupovat s přirážkou přes kiwi. Občas ti jsou schopní prodat batožinu, co byla v ceně už původní letenky. Jindy tě neinformují o změnách letu, nefunguje jim jejich checkin nebo prodají neexistující let.

Dovolat se na jejich podporu prakticky nedá a je neschopná, když už náhodou ano. Koupí kiwi garance se vzdáváš odškodnění za zpožděný let.

Co se týče Ryanairu, tak od Kiwi nedostaneš PNR a pošle ti jejich vlastní PDFko s letenkou. Podle toho to kluci na bráně poznají. Jinak je to možné poznat i z emailů zadaných do rezervace (protože není tvůj, ale virtuální podle určité šablony) nebo z karty použité k nákupu.

Řada aerolinek má jako podmínku předložit na checkinu kartu použitou k nákupu a pokud ji po tobě budou chtít, kartu, s kterou to zaplatilo kiwi, prostě nepředložíš.

Checkin na přepážce Ryanairu možný je, ale zdarma fakt není. Stojí něco kolem 50 €. Na většině letišť po Evropě ti ale stačí mobilní BP, případně PDFko s letenkou v mobilu. Takže není třeba shánět tiskárnu. Většinou.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 24. srpen 2021 17:37
Jo, to jsem četl...

Já přes ně většinou jen vyhledávám, protože přímo od aerolinky to bývá levnější.. alespoň tak to bylo vždy v posledních několika letech... Jednou jsem tam ale koupil letenku levněji než byla na webu aerolinky, ale to bylo už před x lety...

Elephant napsal:


Řada aerolinek má jako podmínku předložit na checkinu kartu použitou k nákupu a pokud ji po tobě budou chtít, kartu, s kterou to zaplatilo kiwi, prostě nepředložíš.


Heh, to jako fakt? A co když mám některé karty jen v mobilu virtuálně? To mi vezmou? A ústřižek z poštovní poukázky nechcou? Very Happy Napadá mě, že jsem třeba kupoval několikrát letenky rodičům, protože oni se bojí platit kartou na internetu (a vůbec by to asi nezvládli koupit)... to by je jako nepustili do letadla?

citace:

Checkin na přepážce Ryanairu možný je, ale zdarma fakt není. Stojí něco kolem 50 €. Na většině letišť po Evropě ti ale stačí mobilní BP, případně PDFko s letenkou v mobilu. Takže není třeba shánět tiskárnu. Většinou.

Aha, takže Ryanairu se vyhnout, protože originál boarding passu by mě stál 50 EUR? Dobré vědět... Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: út 24. srpen 2021 19:47
lietadla su pre deti , chlapi jazdia ! Very Happy

ja som šiel na babette až do grecka .DVery Happy Magor
Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Cestování
Strana 37 z 44




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna