Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Klaus nebo Švejnar?

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Politika

Tak kdo?

Hlasování není časově omezeno.
Klaus:
70% 70% [ 14 ]
Švejnar:
30% 30% [ 6 ]
Celkem hlasů : 20 / Hlasujících: 20
Máca (+13)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1774

22 625,- VK
Zasláno: so 16. únor 2008 00:15
Plně souhlasím s romulusem, politici by hlavně měli rozhodovat podle toho co oni uznají za vhodné a ne podle toho co chce předsednictvo
Z vědeckého hlediska je to velice rentatibilní a z globálního hlediska velmi subjektivní
Jsem původní Bond

Jezdím za

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: so 16. únor 2008 00:16
2 quab: ten článek si zítra přečtu a vyjádřím se... dneska už mě bolí oči...
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: so 16. únor 2008 10:12
Já se považuji za švejnaristu, to mi težko můžeš upírat. Můžeš mi v Ústavě najít článek o tom, že má prezident v zahraničí hájit naše národní zájmy? Můžeš mi říct co to jsou naše národní zájmy?

Takže Klaus nepopírá GO? Četl jsi tu větu, kterou jsem tu postnul? Když to není popírání, co je to? Ujištuji tě, že Klause poslouchám velmi pozorně.

Poslanec samozřejmě má hlasovat podle svého svědomí a vědomí, ale musí to být schopen vysvětlit. Jestiže se Snítilý jednoho dne probudí a z voliče Švejnara je voličem Klause, má na to právo, ale MUSÍ to být schopen vysvětlit.
Chyba ČSSD je v jejich kádrové politice. Bohužel nejsou schopni nominovat takové lidi, které by nebylo možné zlomit. ODS má pak velmi jednoduchou práci. Ukázalo se to v případě Melčáka a Pohanky, ukázalo se to i v případě Snítilého.
Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: so 16. únor 2008 11:03
Používej správná fakta. Snítilý nehlasoval pro žádného kandidáta načež na něho byl před třetím kolem vyvinutý předem očekávatelný nátlak vedení ČSSD, že musí hlasovat pro Švejnara. To, že nakonec volil Klause, může být klidně jen demonstrace názoru, který mám i já, tj. že Švejnara prostě volit nemusí, pokud mu svědomí říká něco jiného.

Jsi opravdu Švejnarista? Čím Tě přesvědčil? Populistickými řečmi typu "jsem pro, aby se NĚCO dělalo s tím a s tím", když mluví o věcech, o kterých by jako prezident neměl žádné pravomoci nijak rozhodovat? Své věty navíc mistrně doplňuje dovětky "ale zároveň by se mělo", aby si nenahněval ty, co mají názor jiný. Vzorový populismus.

Jak jsi pochopil tu Klausovu větu, kterou jsi sem překopíroval? Četl jsi ten odstavec v článku celý?

A co že to má ten prezident vlastně dělat?
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: so 16. únor 2008 13:02
Máš pravdu, Snítilý se skutečně v prvním kole zdržel. To nic nemění na faktu, že musí být schopen vysvětlit, proč volí Klause. Poslanec levice (ne komunistů) k tomu nemůže mít jediný rozumný důvod. Pokud ho Snítilý má hrozně rád bych ho slyšel.

Kde Švejnar řekl: "jsem pro, aby se NĚCO dělalo s tím a s tím"?
Nejdříve si přečti jeho projevy, zjistíš že mluvil velice konkrétně.
A čím si mě získal? Třeba tímhle:

Budu prezidentem, který nebojuje ani s parlamentem, ani s vládou, ani s mocí soudní.
Budu ctít Senát i při svých nominacích ústavních soudců, nebudu Senátu vnucovat své kandidáty, ale budu již ve svém výběru zohledňovat názor senátorek a senátorů.
Nebudu jakkoli ovlivňovat předvolební soutěž stran. Budu hájit základní demokratické principy, slušnost a smysl pro míru v politickém střetu
Budu ctít moc soudní: pokud by se mi stalo, že Ústavní soud rozhodne pro mne nepříznivě, nebudu jeho rozhodnutí znevažovat a zpochybňovat.


V běžné parlamentní demokracii zcela normální chování prezidenta. Bohužel ne u nás.

O jakých věcech mluví, o kterých nebude moci rozhodovat? Budeš sem muset dávat citáty, protože jinak nemá tahle debata cenu.

Kdy Švejnar řekl "ale zároveň by se mělo"?
Větu o popusilmu nebudu brát vážně.

Ano čelt jsem ten článek celý. Chápu ho tak jak byl vyřčen. Jestli má ta věta jiný význam, rád si ho poslechnu.

Co má prezident dělat? "Zastupovat stát navenek" To znamená vystupovat v souladu se zahraniční politikou země.
Doporučuju přečíst si Ústavu.
Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: so 16. únor 2008 13:31
Postupně, jak jsi psal Ty:

Opravdu neznáš žádného voliče ČSSD, který by za prezidenta raději Klause, než Švejnara? Já ano, takže chápu, že takový názor může mít Snítilý.

O Švejnarově populismu jsem si udělal obrázek jenom na základě sledování "duelu" v senátu. A co jsem "citoval", jsem v jeho projevu slyšel - ne doslova, ale významově.

To čím si Tě získal, je právě vymezení proti předchozímu prezidentování Václava Klause, takže jak už jsem psal - antiKlaus. Respektuji, že přesně tyhle věci lidem na Klausovi mohly vadit. Druhá věc je, jestli to nejsou jenom plané sliby, protože totéž sliboval před prvním zvolením i Klaus v reakci na to, co dělal před tím Havel a bude to více nebo méně asi dělat každý další prezident.

Citovaný Klausův výrok byl vyřčen "nevidím žádné poškozování země", kde jsi slyšel, že řekl "neexistuje poškozování země". Jestli si i to druhé myslí, to nevím, ale myslím, že to nikde neřekl. Potřebuješ to rozebírat víc? Někdo někde publikuje nějaké informace či prognózy (ať už pravdivé nebo ne) a někdo jejich interpretaci může použít ve svůj ekonomický prospěch - "Lidi bojte se, dívejte co se děje, musíme vydat spoustu peněz, ať to zastavíme."

Kdo určuje zahraniční politiku země? Vláda?

Edit: na čtení ústavy nemám čas. Promiň.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: so 16. únor 2008 14:18
Žádného ČLENA strany (původně jsem psal o zákonodárci, teď jsem slevil), který by chtěl volit Klause neznám. Takový člověk, který proto zahodí slibnou politickou kariéru a vzdá se většiny svých přátel je solidní scifi.
O voličích se nebavím, znám podnikatele, který volí komunisty. To neříká nic o ničem.

Pokud jsi slyšel od Švejnara co tu popisuješ, bude někde problém. Nikdo jiný to totiž neslyšel.
Těžko můžu jakkoli argumentovat proti tvým pocitům. Fakta jsou jenom jedna, když si je potom dezinpretuješ do pocitů, nic s tím nikdo neudělá. Vyjma nějakého odborníka.

Odmítám, že totéž sliboval Klaus. To co slíbil Švejnar nikdy Klaus neřekl. To že je jeden prezident mizera, automaticky neznamená že jím bude i druhý. Když Švejnar slíbil to co jsem postnul výše není jediný důvod nevěřti tomu, že by to skutečně splnil.
Klaus líbil, že nebude dávat tolik milostí a že bude používat právo veta jenom v nejkrajnějším případě (čti: budu vetovat jenom zákony co předkládá levice).

Někdo někde publikuje nějaké informace či prognózy (ať už pravdivé nebo ne) Klasická věta, když nemám argumenty, můžu aspoň hanit soupeře. Ten "někdo" je totiž drtivá většina věděcké obce a to "někde" jsou ty nejprestižnější vědecké časopisy a studie.
Nevím co sleduješ tím slovíčkařením o poškozování země. Klaus jasně prohásil, že GO je mýtus. Nevím proč tam pořád pleteš něco o nějaké ekonomice a prospěchu.

Zahraniční politiku určuje parlament prostřednictvím vlády.
Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: so 16. únor 2008 21:21
Všechno k tématu jsem už napsal. Dalším rozebíráním Tě stejně o ničem nepřesvědčím a Ty se nesnaž přesvědčit mě. Hand
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: so 16. únor 2008 21:23
Dneska ten předseda KSČM řikal něco o klauzulích... To mají pak těžký, když se to jmenuje podle prezidenta... Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: so 16. únor 2008 21:25
No, Švejnarule bych si představit nedokázal... Mr. Green
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Politika
Strana 16 z 17




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna