Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

klikací človek

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika

máte rádi tzv. KLIKAČE?

Hlasování není časově omezeno.
ano:
0% 0% [ 0 ]
ne:
72% 72% [ 8 ]
mám je RATH:
27% 27% [ 3 ]
Celkem hlasů : 11 / Hlasujících: 11
sidbin (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1271
Bydliště: Lipov 48°54'18.26"N,17°27'42.89"E
10 000,- VK

klikací človek

Zasláno: po 22. květen 2006 22:44
Popis situace:
Sestra pise nejakou blbost na PC,chce to ulozit a vytisknout.
Protoze mam v PC OpenOffice tak prvni vec co udela je,ze to ulozi jako xxxxxx.odt,proc?protoze je prvni na vyber a ona si s tim nedela hlavu.
Protoze u sestrenky na PC je MS office tak to ten format nevezme.
Nakonec jsem rozchodil tiskarnu doma....

zaverecne shrnuti:
Tak snad kdyz neco ukladam,tak to ulozim v rozumnem formatu,ktery druhy precte (normalne pro sebe ulozim v ODT,pac je to ISO standart)

Jeji vymluva znela takto:VE SKOLE NAS TO TAKTO UCILY !!
-klikneme sem,napiseme,ulozime....
-ano ucit mohli,ale pro takove lidi existuje jen WINDOWS a MS office,ICQ 5,IE 6
-a pokud je neco jinak,tak je takovy clovek v prdeli,protoze nevi co a jak
-klikani degraduje lidi...

Kazdy at si to prebere sam....vsechno je jen o uspechu a moci
Kennedy rekl: "Odpusť nepřátelům, ale pamatuj si jejich jména..."
www.sidbin.wz.cz
Je me 23,70 ... jsem uz stary sakal...Smile

manas (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1698
Bydliště: Štatl - Königsfield
10 025,- VK
Zasláno: po 22. květen 2006 23:42
já si s tím hlavu nelámu. až se mě zeptají proč jim tohle nejede tamhle tak jim řeknu, jinak se o tyhle lidi nestarám. ať se obklopují svými internet explorery a icq, já mám svůj svět.
Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 23. květen 2006 07:51
Přesně takovýhle výtky jsem měl, když nás začali ve škole učit s MS Office. Všude přece nemusí mít MS office, ale třeba openoffice.. A když začali s windows, tak všude taky nemusí mít Windows ale třeba linux.. Já s tim nemam problém, já si zvyknu na všechno, protože se nebojim v těhle systémech hrabat, ale co ty holky a lidi, kterří tomu nerozumí?
manas: Vždyť jim ani neřeknou, že nějakej OO nebo dokonce Linux existuje. A to většinou nejsou lidi, kteří by si řekli, že je divný, že by existoval jenom jeden windows a nic jinýho a zeptali se na to atd... Jestli mi rozumíš.
sidbin: Chybí mi tam možnost: „Mám je JANDÁK” Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

sidbin (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1271
Bydliště: Lipov 48°54'18.26"N,17°27'42.89"E
10 000,- VK
Zasláno: út 23. květen 2006 12:01
Tady jde i logiku.....ne hned na vsechno kliknou,ale precist si to.
To me vytaci... kazdy by chtel MS office...
Stejne v roce 2010 se bude pouzivat k ukladani format ODT ... v uradech,ve firmach a podobne...tak snad by meli ucit nastupujici generaci,ze neni jen format DOC.
No o holky tady nejde...tady jde spis o to,ze jdou podle postupu co je ucily,udelej,pak to a nakonec toto.Pokud se clovek trochu podiva,tak napise nazev dokumentu,a dole ma format...rozumny clovek si rekne:"aha toto je neco jineho..musim to ulozit do jineho formatu..vybere a ulozi"
Jde o to,ze trochu uvazuje,ze pouziva jinou aplikaci,takze nemuze je na 100% podle urciteho NAVODU,ale trochu uvazovat.

To stejne Win Vista:
pepa: hele jirko,jak to pekne vypada.
jirka: a co z toho mas,ze to pekne vypada?
pepa:nic,ale dobry pocit.

Kazdy at si to prebere sam....vsechno je jen o uspechu a moci
Kennedy rekl: "Odpusť nepřátelům, ale pamatuj si jejich jména..."
www.sidbin.wz.cz
Je me 23,70 ... jsem uz stary sakal...Smile

manas (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1698
Bydliště: Štatl - Königsfield
10 025,- VK
Zasláno: út 23. květen 2006 15:31
2sidbin: tebe taky nauci ve skole napriklad prirodopis a nezabejvas se detailama. proste tebe to nezajima, stejne tak jako je nezajimaji pocitace a delaj jen to nejnutnejsi s cim se jim to naserviruje. ty taky v laboratorkach pouzijes co ti daji a nezacnes polemizovat proc to pouzivaji, ze ty mas doma elektronovej mikroskop...

lehce sem to natukl tady.

jen sem se na to podival z druhe strany, samozrejmne stojim na druhym brehu :)

k tomu cteni: je pravdou, ze 99% lidi si necte readme, coz je obrovska chyba. nescetnekrat sem neco hledal na netu a pak sem to nasel krasne popsany v readme. k tomu tu dokumentaci autori pisou. (pravda, ve windows je napoveda k nicemu ;) --)
Obrázek

sidbin (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1271
Bydliště: Lipov 48°54'18.26"N,17°27'42.89"E
10 000,- VK
Zasláno: út 23. květen 2006 15:55
o readme nejde,jde o to podivat se do jakeho formatu to ukladam,a nedelt vsecho automaticky kdyz delam v mě nezname aplikaci. Wink

Kazdy at si to prebere sam....vsechno je jen o uspechu a moci
Kennedy rekl: "Odpusť nepřátelům, ale pamatuj si jejich jména..."
www.sidbin.wz.cz
Je me 23,70 ... jsem uz stary sakal...Smile

Ex_Bill (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 26
Bydliště: Most
10 000,- VK
Zasláno: út 23. květen 2006 16:34
Asi takhle:
O laboratorních pracích z chemie po vás profesor bude chtít důkaz glukózy v nějakém rozktoku. Váš spolužák hbitě smíchá Fehlingovo roztoky, nalije je do roztoku s glukózou, kde pozoruje změnu barvy, zatímco vy nezúčastněně kopírujete jeho postup.
O hodinách IVT.. počítačů...nevim jak se tomu říká jinde... vás profesor vyzve k vytvoření grafu třeba exponenciální fuknce. Vy, jakožto zběhlí uživatelé PC hbitě vytvoříte tabulku, s povzdechem, že je Office drahý svinstvo, a následně se na monitoru zobrazí tabulka za úžasu spolužáka, od kterého jste kopírovali postup při chemii.

Jasné? Každý má přeci zájem o něco jiného... Rolling Eyes

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: út 23. květen 2006 21:44
Jenže má to jeden háček. Svět počítačů se nedá srovnávat s chemií, biologií etc. Pokud chceš dokázat, že je v něčem např. přítomen hliník ( Mr. Green ), tak provedeš určitý postup, protože to jinak nejde. V počítačích je ale obrovská variabilita. Ani Windows (MS Office) nemusí na jednom počítači vypadat stejně jako na druhém. Jenže ve školách bývají většinou velice líní učitelé, kteří se vůbec nesnaží naučit něco nového. Potom je těžké jejich žákům vysvětlit, proč je na jednom PC Windows XP, na druhém Windows 98 a na třetím Linux.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Ex_Bill (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 26
Bydliště: Most
10 000,- VK
Zasláno: út 23. květen 2006 22:08
Mě šlo hlavně o to, že každý může být zaměřený na něco jiného. Chemii absolutně nechápu (i kdybych měl jeden zaručený postup jak dokázat hliník, stejně se mi to nepovede). Ale když jsem u počítače, nemusim hledat žádný postupy a přijdu na to sám.
Jenže jsou lidi, co prostě o počítače zájem nemají... A právě proto profesoři neučí, že existuje spouste verzí různých systémů s různými vlastnostmi, že existuje nějaký jiný formát dokumentů než .doc a .xls... Pro ty lidi, co se na počítač kouknou jednou za rok, je to zbytečnost, která by byla pro ně moc složitá na pochopení (vysvětlit mým spolužákům jak třeba připojit jednotku v Linuxu by byl nadlidský úkol pro většinu profesorů)....
Takže asi tak k tý lenosti, no.... oni nejsou učitelé líní. Základní ovládání počítače naučí, když budou žáci pak pracovat někde v kanceláři, tak tam stejně budou mít Office, popř. program vyrobený na zakázku, kde by ani učitel nepomohl....

A ještě teda jednou k té chemii - vezmu ten přechod z MS Office na OpenOffice.... je to jako kdybyste měli postup na důkaz hliníku, ale v nějakém bodě by bylo potřeba postup malinko pozměnit, aby se dal pokus použít i v jiné laboratoři... ( Mr. Green ) blbost, ale názorný vysvětlení Mr. Green Mr. Green
Zasláno: út 23. květen 2006 22:14
A ještě teda dodatek, abych tu nevypadal že tu ty lidi nějak moc hájím - nemám rád, když někdo bezhlavě odklikává veškeré hlášky, které mu vyskočí na monitor.
Ovšem když se jedná právě o ukládání dokumentů, jsou tam volby, o kterých ty lidi nikdy neslyšeli a nejspíš jsou rádi, že soubor hodí do dokumentů, naklovají nějaký název a zmáčknou tlačítko uložit. Už tak měli určitě dost práce vůbec něco napsat Mr. Green

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 1 z 3




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna