Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Letadla a MLM. Co je a co není podvod?

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: pá 6. únor 2009 22:45
S čím? Že někoho přemlouváš aby do toho šel taky, ale aby zaplatil nehorázný poplatky? To je přece jejich blbost Smile Je to jenom o drzosti, kámoš mně do něčeho podobnýho taky přimlouval Smile Ale na to musí člověk čas a chuť někoho přemlouvat a sry, kdo by kupoval parfémy na průmyslovce Mr. Green Mr. Green

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: st 11. únor 2009 00:46
asi před dvěmi hodinami jsem se vrátil z informativní schůzky, která původně měla být o rozjíždění nějakého e-shopu, ale ukázalo, že se jedná o MLM a prodávání nějaké kosmetiky a drogerie od amway.cz. kdyby na té schůzce, která měla podobu nějakého školení za mnou neseděla hezká blondýna, tak bych snad z té zkoušku odešel rovnou. princip si samozřejmě nechali skoro až nakonec a co prodávají řekli ještě mlhavěji ještě později. s tou blondýnou jsem se neseznámil, takže fakt škoda času. a ještě potom nějaký ten chlápek, co mi volal po mě chtěl jména a čísla 25 lidí (!), co chtějí taky peníze a že jim zavoláme.

Má někdo zkušenosti s amway.cz? Já o tom na internetu cestou domů zjistil, že jsou průměrné a s vyšší cenou než odpovídá kvalitě.

A teď nápad, co si tady na VSM zřídit vlastní MLM - budeme na vrcholu pyramidy a budeme se mít dobře Wink ale co budeme prodávat...? hry, elektroniku nebo co? Twisted Evil a nebo můžeme založit sektu - když seženeme dost lid, budeme dostávat i peníze od ministerstva kultury (tuhle jsem četl článek - nemáte peníze? založte si sektu!)
NoArtist / NoName

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: st 11. únor 2009 01:03
heh, myslim koncem lonskeho roku mi volalo neznamy cislo, ze prej sem programator, jestli bych nechtel byt u zrodu novyho eshopu a tak, ze by ot bylo to samy? Laughing Taky sem mel jet na nejaky skoleni nejdriv Laughing
Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: st 11. únor 2009 01:09
jo, to bude ono. mně říkali, že hledají nějaké manažery, programátory a bůhvíco ještě, že jen záleží na tom, co mě bude bavit a nakonec to bylo toto a s programováním to nemá nic společného - jen ta firma vám dá nějaké ID a otevře jeden z mnoha klonovaných e-shopů na svýcg stránkách a to vlastně ani není tvoje náplň činnosti - tím je obcházením známých a příbuzných a nabízení výrobků z amway.cz.

a zapomněl jsem na to nejdůležtější - neplatíš sice žádný poplatek za registraci (nebo nepotřebuješ ŽL) ale musíš si koupit startovní balíček skoro za 3000 kč, který údajně můžeš vrátit i použitý do půl roku (ale tomu já osobně příliš nevěřím - minimálně budou dělat nohy)
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 11. únor 2009 01:36
Michal: jenom technická: jsme VSN (VySemNesmíte) a ne VSM (Vy Sem Musíte?) Mr. Green
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: st 11. únor 2009 01:40
no jo. jedno písmenko se popletlo a to jsem ještě nic nepil Slinták mohlo by to být taky Vy Sem Můžete (, ale jen když budeme chtít)
NoArtist / NoName

Makavelina (+32)
ZeleNina
VIP Ženská
Ženská


Narozen: 18.3.1985 (39 let)
Příspěvky: 8134
Bydliště: Prahahahaha
62 365,- VK
Zasláno: st 11. únor 2009 08:58
Amway dělával můj taťka když jsem byla malá, nechal toho asi po měsíci Mr. Green byla jsem hodně malá takže nevím na jakém principu to bylo, ale můžu se ho zeptat, ačkoli už to bude takových dobrých 15 let zpátky, od té doby se to asi hodně změnilo...

edit: Co třeba - VSN/JSM Mr. Green Vy sem nesmíte, já sem můžu Mr. Green
Hey, hey apple!

Obrázek

inana (+21)
Lola Croft
VIP Ženská
Ženská


Příspěvky: 2172
Bydliště: Mšeno
27 334,- VK
Zasláno: st 11. únor 2009 10:23
ad Maka - na tom samém blbém principu, věř, mám zkušenosti. Navíc nejsem typ, co dokáže nabízet něco, čemu sám nevěří...
Každý z nás je anděl s jedním křídlem.
Abychom mohli létat,
musíme se obejmout.

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: st 11. únor 2009 12:44
Bláhově jsem si myslel že Amvay již zkrachovali. Asi před rokem jsem se setkal s jejich "náhončím" Oslovují hlavně mladé lidi, kteří ten propadák a počáteční úspěchy a pak velké pády, nepamatují. Měl smůlu že blbě odhadl můj věk Mr. Green Mr. Green Mr. Green Moc kšeftu neudělal, úprotože jsem se do mlaďase obul tak že nevěděl co říci. Na takového "znalce" ho neškolili, ale držel se statečně. Je to dobré jenkdyž chcete kupovat pro vlatní potřebu nebo známé. AVON a ORIFLAME to již pochopili a vstup zdarma a můžete kupovat jak chcete. MLM je dobrý nápad, ale zneužit jako mnohé k jiným účelům.
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: st 11. únor 2009 12:49
jojo. a u těchto firem využívajících MLM dost pochybně to má hlavní rys - někdo tě tam musí "pozvat", ty si musíš něco koupit/zaplatit registraci (což ti samozřejmě v případě potřeby prý vrátí) a školení probíhá tak, kolik si u nich vyděláte + otázky typu, jestli si tuto šanci necháte ujít + trocha druhořadého humoru a až nakonec řeknou o co jde a zapomněl jsem na to nejdležitější - jméno firmy se dozvíte až na tom školení/schůzce (jedno jestli to je OVB, Amway nebo cokoliv jiného).

A u Amway jsem si všimnul dalšího rysu - motali dohromady to, co ušetříte díky výrobkům Amway a ty %, které získáte zpátky a brali to vše jako zisk.

a ještě taková úvaha nad tím, jestli je MLM výhodnější:
zaměstnanec - pracuje na sebe a na šéfe - zpravidla mu vždycky z té jeho práce nějaká ta podstatná část zisku zůstane - zbytek jde vlastníkovi firmy.
podnikatel - pracuje především na sebe, nese riziko
MLM - pyramidovité struktury - na první pohled pracujete jen a jen pro sebe, ale na ten druhý už vidíte, že provize/zisk, co uděláte (pokud nejste někde dost nahoře) jdou v několikanásobné výši těm nad vámi - v případě Amway i 6ti násobek; u OVB klidně i dalším 5 lidem nad vámi.
NoArtist / NoName
Příspěvek upravil 2× Elephant, naposledy st 11. únor 2009 12:56.

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
Strana 2 z 5




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna