Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Likvidace MegaUpload.com

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika

Byl v pořádku zátah na MegaUpload.com?

Hlasování není časově omezeno.
Ano, byli to překupníci s nelegálními soubory:
12% 12% [ 1 ]
Ne, měli jen promazat nelegální soubory:
37% 37% [ 3 ]
Ne, autoři se s nimi měli dohodnout na provizích:
50% 50% [ 4 ]
Netuším:
0% 0% [ 0 ]
Celkem hlasů : 8 / Hlasujících: 8
romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK

Likvidace MegaUpload.com

Zasláno: so 21. leden 2012 13:23
vCo si myslíte o zlikvidování serveru a provozovatelů MegaUpload.com?

Když se podívám třeba na http://auto.idnes.cz/sefovi-megauploadu-zabavili-auta-za-miliony-mame-jejich-fotky-p6p-/automoto.aspx?c=A120120_174347_automoto_fdv, tak podle mě každý musí vidět, že lidi za hudbu a filmy platit ochotní jsou. To že platí jen za službu (uložení a stažení) soukromým osobám, je hlavně chyba držitelům autorských práv. Tyhle zisky mohly být jejich, kdyby se pořád nedrželi toho, že autorská díla můžou distribuavat jen velká vydavatelství s neuměrnými náklady na distribuci.

To že všechno (hlavně starší věci) se legálně koupit nedá, ani kdybych se rozkrájel, o tom je škoda mluvit.

Nastává čas hledat nové cesty, jak se dostat k multimediím?
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Wojcek (+20)
Emsí_Dabljůsí
VIP Kořeň
Kořeň


Věk: 34 let
Příspěvky: 4529
Bydliště: Kroměříž
132 412,- VK
Zasláno: so 21. leden 2012 14:45
Ono ani současné věci mnohdy nejsou legálně k sehnání. Tak třeba na CD Johna5 jsem čekal víc jak měsíc. Když jsem si chtěl koupit v obchodě CD Dark Gmballe, tak bych musel čekat taky měsíc. Je to tuzemská kapela, takže netuším co by na tom trvalo tak dlouho. Takže jsem to pak vyřešil tak, že jsem si to objednal rovnou od kapely na jejich stránkách. Došlo to druhý den pečlivě zabalený, plno samolepek a ještě mi po mejlu děkovali.
Ale třeba takovou sběratelskou gramofonou desku asi sotva na netu stáhnete Very Happy
Další problémy jsou s originálníma hrama. Myslím, že Jenda tu už něco nadhodil s jakousi strategií.

Takže se vůbec nedivím, že lidi se spíš obrací na tyhle servery. Je to rychlejší, levnější a mnohdy použitelnější.
(_)_)\\\\\\\\\\\\\\\Mr. Green

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 21. leden 2012 14:51
Sad
Zrovna Megauploadu je hodně velké škoda - skoro nikdy nic nemazal a uploady tam zůstávaly několik let, i když to nikdo nestahoval - a na všech ostatních serverech to bylo už dávno smazaný.. Navíc pro free uživatele skoro žádný omezení na stahování jednoho souboru denně, nebo hodinovýho čekání na další soubor... a i rychlost byla pro free uživatele velice dobrá..

Taky jsem nad tím skoro zaplakal - to obrovské množství hudby, co je teď ztraceno... Na Megauploadu bylo strašně moc věcí, co se prostě nedají jinak sehnat - třeba hudba - ať jste fanouškem britské nezávislé scény, českého porevolučního punku, psychobilly z Chile nebo třeba hledáte metal z Papui nové Guinei, tak prostě nemáte možnost to legálně koupit...

navíc Megaupload prý připravoval službu, kde by umělcům co by tam svou hudbu sami nahráli platili nějaké peníze...

No a dál taky co uživatelé, co tam měli legální data? Svoje fotky z dovolené, svoje videa, svoje programy...

Docela by mě zajímalo jak mají právně ošetřený, že Megaupload není ani americká firma ale sídlí v Honkongu (a tamní zákony neporušuje) a lidi kolem něj byli pozatýkáni po celém světě (na Novým Zélandu atd.)... To mě jako američani můžou zatknout, že porušuji jejich zákony, i když jsem nikdy v USA nebyl?

Mno a k majetku majitelů? Myslím, že to není nijak extra moc, když se podíváte, co rýžují mafiánské firmy typu RIAA, BSA, OSA a podobné, které balancují na hraně zákona, přesto jsou zákonem chráněné, tak zjistíte, že na tom vydělávají ještě mnohem víc... Nebo třeba Microsoft, jedna z nejbohatších firem na světě, ten se taky nechová zrovna morálně, když třeba vybírá výpalné za Android a spoustu jiných věcí, co nevyrobil...
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: so 21. leden 2012 15:16
Megaupload byla fajn služba, člověk tam opravdu našel i x let starý uploady. Myslím, že je to pošéfovaný nějakýma nahrávácíma (konkrétníma) společnostma. Viz ta budoucí služba legálního nahrávání hudby přímo umělcema, to se nahrávacím společnostem nemohlo líbit. Navíc spolupracovali a pokud někdo nahlásil zneužití, soubor smazali.

Takový distribuční systém třeba itunes je fajn, ale stáhnout jednu písničku v aac a ještě s ochranou? S tím ať jdou do pryč. To jsem radši vlítnul na megaupload a vzal si to odtamud v mp3 a bez ochrany. Navíc některý raritní věci, co nejsou na amazonu a itunes, to člověk těžko sežene někde jinde legálně.

Američani si poslední dobou s*rou do bot čím dál víc. Celá ta kauza kolem SOPA, teď megaupload, to zavání průšvihem. Not Talking

V anketě mi chybí možnost "Ne, majitel nenese zodpovědnost za nahrané soubory."
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: so 21. leden 2012 16:24
2 LivArt: oni ale prý moc nespolupracovali na mazání souborů ani po nahlášení držiteli autorských práv, takže tím si trošku zkazili obhajobu, že za svoje uživatele nemůžou.

Ale jak už tu padlo - právě záměr spolupracovat s autory možná vyburcoval nahrávací společnosti a autorské svazy k rychlejší aktivitě. V americe se rozjelo plno peticí, které mají oslovovat přímo konkrétní kongresmany, aby se neřídili jen lobbingem, ale hleděli si i svých voličů, kteří s těmito postupy nesouhlasí. Řekl bych, že nikdy nebyl odpor k autorským zákonům tak velký, jako teď, přitom pořád to je jen o mezičlánku (nahrávací společnosti). Autoři jsou spíš na straně uvolnění těchto zákonů (samo, že až na vyjímky).
Zasláno: so 21. leden 2012 16:33
Tak jedna bitva zatím dopadla dobře. Senátoři se o voliče opravdu bojí.

http://technet.idnes.cz/zakonodarci-v-usa-nebudou-zatim-resit-kontroverzni-protipiratsky-zakon-1lk-/sw_internet.aspx?c=A120120_180738_sw_internet_vse
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: so 21. leden 2012 18:22
Ja si myslim, ze skoro ukazkove, jak by to melo byt, to vypada na Supraphonline. Plno zpusobu zaplaceni, jednoduchy, moznost koupit Flac pro radoby audiofily, zadny DRM...
Akorat je to proste jen to, co vydal Supraphon.
Nevim, jak dosli k tomu, žen se jim vic vyplati zalovat megaupload, nez udelat takovej shop.

Kazdopadne ja si vcera zaplatil czshare, nez mi na druhy simce zas propadne kredit, tak doufam, ze neni dalsi na rade.

Co jsem cetl v diskusich, tak ti, co si zaplatili ten tarif na MU za 4000 nebyli moc radi.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 21. leden 2012 23:17
No všechno to vlastně začalo tímhle songem... Mafiánské organizace jej několikrát nahlásily, že porušuje jejich práva a několikrát jej nechaly smazat. Když na ně Megaupload podal žalobu, tak jej zlikvidovali...

Youtube Video
Přehrát video na YouTube
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: ne 22. leden 2012 00:52
STOP SOPA, STOP PIPA Not Talking
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7106
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: ne 22. leden 2012 12:05
Já se spíš hrozím toho, co přijde potom, až kongres protlačí PIPu a SOPu, nebo co projde ACTA... To Anonymous se stáhnou, nebo začnou dělat DNS útoky, hackovat www, klást bomby před ambasády či co...?
NoArtist / NoName

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 1 z 5




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna