Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Linux nebo windows?

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Máca (+13)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1774

22 625,- VK
Zasláno: so 11. březen 2006 13:22
jooo a že mi teda avg, nod32, avast nic neukazujou
Z vědeckého hlediska je to velice rentatibilní a z globálního hlediska velmi subjektivní
Jsem původní Bond

Jezdím za

Anonymní (0)





0,- VK
Zasláno: so 11. březen 2006 13:31
Ja chodim pouze na takove stranky jako je siemensmania,seznam,nake fora... a sem tam neco vyhledavam tak hned nake viry najdu Twisted Evil to je u windowsu docela blbe. Confused

Tmik (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 100
Bydliště: Frýdek-Místek
10 000,- VK
Zasláno: so 11. březen 2006 13:59
Kde bych sehnal vector linux 5?Vypada dobre.Dik Cool

Szkepek (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 803
Bydliště: Bílichov, Kladno
10 050,- VK
Zasláno: so 11. březen 2006 16:04
Bond napsal:
jooo a že mi teda avg, nod32, avast nic neukazujou


NO, pokud tam mas tyhle tri .......... tak ani nemuzou fungovat protoze se navzajem perou jejich rezidentni stity Slinták Slinták Slinták Slinták Slinták Twisted Evil Twisted Evil
Trance 4ever, není szkepek jako szkepek

sidbin (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1271
Bydliště: Lipov 48°54'18.26"N,17°27'42.89"E
10 000,- VK
Zasláno: so 11. březen 2006 16:07
heh Mr. Green Mr. Green Mr. Green
ja mam NOD32,KPF a sem tam projedu PC adware (jednou za tyden,nebo kdyz neco delam)
a jsem klidny Think Rolling Eyes Wink
jinak mit v PC vic antiviru je opravdu o hubu Brick Wall Brick Wall Brick Wall

// je pravda ze je jeste HW FW v routeru,ale ten ma jen nastavene zakladni automaticke blokovani zbytek obstarava FW na PC

Kazdy at si to prebere sam....vsechno je jen o uspechu a moci
Kennedy rekl: "Odpusť nepřátelům, ale pamatuj si jejich jména..."
www.sidbin.wz.cz
Je me 23,70 ... jsem uz stary sakal...Smile
Příspěvek upravil 1× sidbin, naposledy so 11. březen 2006 16:23.

Szkepek (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 803
Bydliště: Bílichov, Kladno
10 050,- VK
Zasláno: so 11. březen 2006 16:07
Tmik napsal:
Kde bych sehnal vector linux 5?Vypada dobre.Dik Cool


viz : oficiální český vectorlinux web

Ale ja osobne bych ti ho moc nedoporucoval, zalezi kolik bude mit mega, ale pokud by se mel pohybovat v radu GB, tak radsi stahnu openSuSE (myslim cca 1 - 1,5 GB) a nebo freeBSD (necela dve CD - 950 MB) - ale u toho BSD je trosku slozitejsi instalace Angel

EDIT : asi bych mel argumantovat proc se mi nelibi, ze ? Laughing

Jde tam hlavne o to, ze ma i v te nejnovejsi verzi jenom KDE 3.2.1 (KDE je jednoduse receno graficke prostredi, system, ktery se stara o obsluhu oken) pritom, soucastna stabilni verze je 3.5
Trance 4ever, není szkepek jako szkepek

manas (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1698
Bydliště: Štatl - Königsfield
10 025,- VK
Zasláno: so 11. březen 2006 16:32
K bezpečnosti na Win/Lin:
Na windows mám firefox s vypnutým JavaScriptem a dalšíma klientskýma skriptama (VBS, ActiveX), NOD32 a KPF. A jsem naprosto v pohodě! To, že z nějakejch stránek něco stáhnete a je tam trojan nebo virus - to už je vaše vlastní blbost a ta nezávisí na operačním systému! Stejně tak si myslíte, že když na instalujete Kerio tak jste v naprostým bezpečí - blbost - jen správně nakonfigurovaný firewall dokáže něčemu zabránit a i tak není žádnou zárukou bezepečnosti! Musí být kombinován s aktualizovaným anitivirem... Drtivá většina virů je založena na blbsoti uživatele.

Největší hrozbou pro Váš počítač jste Vy sami!


Duel Windows/Linux
Používám oba operační systémy. Na linuxu si nemůžu zahrát Operaci Flashpoint (ostatní mé oblíbené hry pro linux již jsou - OpenTTD, ZDooM). Na linuxu akorát můžu brouzdat po netu, hrát si s bashem případně zkoumat jak linux pracuje. Pro normální užití mi nepřijde příliš vhodný, nevím.

Stejně tak je pro mne v tomhle souboji důležité aplikační zázemí. GIMP se nedá s Photoshopem vůbec srovnat, Macromedia HomeSite pro linux neexistuje, FruityLoops pro linux není, Traktor DJ Studio pro linux není, TheBat! pro linux není. Na linuxu můžu tak akorát používat ICQ, Firefox/Operu, koukat na filmy, poslouchat muziku a kochat se chytrostí samotného systému. Nic jiného tam snad ani dělat nemůžu.

Naopak si tam můžu si pokusovat s různými servery, démony a hrát si se samotným jádrem podstatně jednodušeji než ve windows. Tohle naopak Windows nedokáže.

Proto zatím razím +/- zásadu - linux/unix na server a nutně spolehlivé systémy a dediky, windows na pracovní stanici.
Obrázek

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: so 11. březen 2006 18:31
Szkepek napsal:
Ja doporucuju jedine linux. Na uzivatelske urovni je srovnatelny s windows, navic je rychlejsi. To, ze musis pro uzivani linuxu ovladat prikazovy radek je naprosta fama. Dalsi vyhodou je, ze pod linux je vsechno free, takze kdyz si nainstalujes nejnovejsi SUSE, mas napriklad v zakladni instalaci cele Office (zpetne kompatibilni s windowsowskymi), ICQ klienta, antivir, firewall, eventuelne dalsi veci, tkere si zvolis pri instalaci. Necekaji te hodiny ztravene instalaci Kancelare, antiviru, hudebnich prehravacu, ovladacu hardware a podobnych nezbytnosti, system ma vetsinu potrebnych veci ve svem jadre. Proto, pokud se rozhoduje, zvol jednoznacne LINUX (hlavne doporucuju - pokud jsi zacinajici openSuSE linux, nebo mandrivu 2006)

Kdopak nám to tady zase šíří bludy? Ovládat příkazový řádek je dobrý i ve Windows. Není pravda, že pod Linux je všechno free. Ten Office, který uvádíš, není zpětně kompatibilní už jen proto, že to není MS Office, ale Open Office. Nanejvýš má částečnou podporu formátů MS Office. Jinak pod Windows je samozřejmě taky. Sám ho používám a je skvělý. O délce instalace bych pomlčel. Když jsem se pokoušel rozchodit Linux na svým PC, tak jen instalace samotnýho systému trvala cca 3x déle než u Win XP. Ten dokážu nainstalovat včetně OOo 2, icq klienta, fw i antiviru do 1 hodiny. Pod Linuxem se mi i po několika pokusech nepovedlo rozjet komplet celý počítač. Především připojení na net. Tím pádem je pro mě Linux zatím nepoužitelný. Ale budu ho zkoušet dál. Od toho se odradit nenechám. Wink
A s těmi viry: nevím jak vy, ale já měl od roku 2003 problém s virama jednou. A k tomu to nebyl vir, ale trojan. Povedlo se mi ho odstranit pomocí jednoho online antiviru. Od té doby používám NOD32 a troufnu si na ukrajinský stránky. Pokud někdo na svým PC každou chvíli najde nějakou tu nákazu, tak je to jeho vlastní blbostí. Když budu v Linuxu pracovat s admin právama, s vyplým fw etc. tak mi taky nevydrží.
Počítačová bezpečnost není věc, ale trvalý proces.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

Ginzo (+8)
Odpadlík
Odpadlík


Věk: 33 let
Příspěvky: 4399
Bydliště: KNM-Slovensko
68 462,- VK
Zasláno: so 11. březen 2006 19:56
Za pár mesiacov si idem kupovať nový comp a beriem Linux-už sa mi nechce 10x za deň reštartovať comp
Naviac tá bezpečnosť bez firewallu
Len všetko emulovať sa mi tiež nechce Slinták
G-kulturny gigant; I-toľko IQ, čo Pecanz vypil piv;N-som strašne nadržany na EINEXa;Z-na VSN sa stale za*ebavam;O-neuveriteľná originalita, kt mi ani Jendak nevytuni Twisted Evil

Pato (+3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 1194
Bydliště: SK - Prievidza
10 050,- VK
Zasláno: so 11. březen 2006 20:24
zaujímavý článok http://www.zive.sk/h/Publicistika/AR.asp?ARI=116417

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 2 z 13




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna