Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Linux nebo windows?

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: ne 2. duben 2006 12:15
v kde sem si nastavil moji grafiku, linuch to zřejmě nepobral,takže mi kde nenajiždí Mr. Green jak z toho ven? zkoušim suse live 8.1
Veselé Vánoce!

tpikalek (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 618

10 215,- VK
Zasláno: ne 2. duben 2006 12:19
Hmm, jestli máš live, tak to stačí restartovat. Jestli si to Live ukládá nějaký config soubory, tak je smaž (budou ve win někde na cSmile
Zasláno: ne 2. duben 2006 12:23
2Ricky:
http://kiwablog.ic.cz//clanek.php?id=22 - tam je článek, jak nastavit to připojení. Je to pro Mandrivu, ale na SuSE to bude stejný Wink
Druhá možnost je koupit si modem s DHCP routerem. Nevím, jestli se pro Eurotel CDMA dělá, já znám pro ADSL. Je to pro víc PC a mělo by to jet hned po připojení do síťovky.

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: ne 2. duben 2006 12:28
tpikalek napsal:
Hmm, jestli máš live, tak to stačí restartovat. Jestli si to Live ukládá nějaký config soubory, tak je smaž (budou ve win někde na cSmile

Jo uklada, zkusim smaznout..ale stejne to nejak nechtelo detekovat grafiku, a na 60Hz nepojedu:-/ zkusim nejakej jinej linux asi...
Veselé Vánoce!

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: ne 2. duben 2006 12:29
tpikalek: jsem začátečník, ale kompilovat chci a dokonce i MUSÍM, jak už jsem napsal, bez toho ten net nerozjedu. Těžko poznat v takovém množství balíčků, které budu potřebovat a které ne... Diky moc za link, někdy se na to kouknu a zkusím, pak dám vědět... Wink

btw. Prosím už mi nenabízejte nic co bych si měl kupovat, nechci do toho investovat ani korunu, to raději zůstanu u WXP PRO Wink Hand Whistle Angel
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

tpikalek (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 618

10 215,- VK
Zasláno: ne 2. duben 2006 12:32
jj, SuSE 8.1 je fakt dost starý, na nových PC to asi moc dobře nepojede (má to starej kernel).
Dobrých Live distribucí je hodně, koukni na http://www.distrowatch.com a něco si vyber něco si stáhni.
60Hz? Pro moje starý 17'' LCD je to akorát Laughing Když dám 75Hz, už to trošku bliká a blbě se to čte. Ale pro CRT by 60Hz bylo fakt málo...
Zasláno: ne 2. duben 2006 12:34
Ricky napsal:
bez toho ten net nerozjedu

Ale rozjedeš Wink Všechno potřebný je v základní instalaci

//EDIT: Když si nainstaluješ základní balíčky, časem zjistíš co ti chybí a kdykoliv to můžeš přez YaST doinstalovat z instalačních CD nebo si stáhnout novější verzi z netu jako RPM balíček

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: ne 2. duben 2006 12:39
Podle tohoto a dalších rad lidí, co v tom dělají ne. http://dastych.sh.cvut.cz/~jtra/stuff/anydata/index.html d'oh!
Nejlepší by bylo něco jako je PnP we Winech, prostě si to samo najde, nakonfiguruje a ty dáš jen dvakrát klik na ikonku připojit, ale v linuxu jsem zatím ještě ani nepřišel na to jak a pomocí čeho se budu připojovat, pokud se mi to vůbec podaří... Anxious Brick Wall Rolling Eyes
Podle spousty článků, co jsem našel na portálech o SUSE apod. SUSE 10.0 modem Anydata nezná, nebo pro něj nemá ovladač či jak se tomu tam nadává... Mr. Green
Těžko říct, ale jestli to fakt jde bez té kompilace jádra, tak tos mě nepotěšil, já ho včera celý den kompiloval a nakonec prej úspěšně, ale nakonec jsem ztroskotal na tom, že nevím, jak iniciovat připojení... Embarassed Anxious
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: ne 2. duben 2006 12:42
Na CRT ja 60Hz horší než se dívat na estrádu na nově Slinták Mam 100Hz a je to akorat..
Mam v planu normalni instalaci,ale nemam disk rozdelenej,tak se mi ted nechteji delat pokusy s dělením... A když mi ted řikal kamoš, že se 3hod bezúspěšně pokoušel nainstalovat v linuxu kDevelop: "je to prostě něco ve stylu, že balíček A potřebuje pro svou činnost balíčky B a C, balíček C chce balíčky D, E a F a balíček F se po čtvrthodinové kompilaci nenainstaluje protože..." zlatý wokna... Pray
Veselé Vánoce!

Ricky (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 1087

10 100,- VK
Zasláno: ne 2. duben 2006 12:46
busch napsal:
Mam v planu normalni instalaci,ale nemam disk rozdelenej,tak se mi ted nechteji delat pokusy s dělením... A když mi ted řikal kamoš, že se 3hod bezúspěšně pokoušel nainstalovat v linuxu kDevelop: "je to prostě něco ve stylu, že balíček A potřebuje pro svou činnost balíčky B a C, balíček C chce balíčky D, E a F a balíček F se po čtvrthodinové kompilaci nenainstaluje protože..." zlatý wokna... Pray

Na to mám jen jednu radu, udělej to jako já: Na konci disku si vyhraď asi nejméně 8.5 GB, a tam odstraň všechny oddíly. Nainstaluj SUSE 10.0 on si to tam sám naformátuje, pak vyber úplně všechny balíčky, sice budeš instalovat třeba 3 hodiny, ale máš jistotu, že máš vše a nebudeš muset pak doinstalovávat a je to... Mr. Green
Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž! Pak kousej...

Aj spýk engliž velmi gut! Very Happy

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 10 z 13




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna