Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Lisabonská smlouva

Jdi na stránku 1, 2  Další  Poslední
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Politika

Má Klaus podepsat Lisabonskou smlouvu?

Hlasování není časově omezeno.
Ano:
19% 19% [ 4 ]
Ne, nikdy:
28% 28% [ 6 ]
Zatím ne:
52% 52% [ 11 ]
Celkem hlasů : 21 / Hlasujících: 15
romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK

Lisabonská smlouva

Zasláno: so 20. červen 2009 13:01
Toto asi nebude moc navštěvovaná diskuse, ale to podceňuju. Co si myslíte o Lisabonské smlouvě? Předem se přiznám, že jsem ji nečetl, ale jen několik jejích rozborů, takže pokud mě někdo ví víc, může mě poučit.

Já jsem jednoznačně proti LS v této podobě. Vadí mi:
- zrušení práva veta a naopak povinnost implementovat automaticky do právního řádu rozhodnutí Evropské komise
- naopak dává možnost čtyřem největším zemím EU jakékoliv rozhodnutí Evropské komise zablokovat a zájmy těchto zemí se se zájmy malé země jako je ČR určitě nebudou příliš shodovat
- členské státy nemají mít komisaře ve všech komisích

Přijde mi podivný i způsob ratifikace. Když se v Irsku v referendu vyjádřili proti LS, tak se občanům slíbí zvláštní doložka, která jim dá zvláštní výhody a celé referendum se zopakuje? Kolikrát? Dokud se to nepovede?

Argument, že Klaus LS nechce proto, že chce bránit prosazení evropských norem proti klientelismu v českém právním řádu mi přijde slabý. Ty normy by si měli prosadit občané ČR, na to by jsme žádnou Evropskou komisi potřebovat neměli. Shame on You
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: út 23. červen 2009 11:19
Pořád nikdo, co? Smile

Ta anketa je kravina. Klaus smlouvu podepsat musí, jinak by to byl z jeho strany ústavní puč.

Budoucnost je ve federální Evropě, národní státy jsou přežitek. Smiř se s tím.

Ano, irské referendum se bude opakovat tak dlouho dokud jim dohodnutý kompromis nebude vyhovovat.
Obrázek

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: út 23. červen 2009 11:33
Nevěř že ji podepíše! Ten si dělá co chce a kecá do všeho, přestože tomu prd rozumí, asi jako já. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Puč již nastal kydž prase bradavičnaté svrhlo vládu. Měl spíše svrhnout Klause.
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 23. červen 2009 11:44
to příjde a dosadí tam sebe za své zásluhy Slinták stejně jako klaus za své transformační (dosti pochybné)
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 23. červen 2009 12:41
Já furt nechápu, k čemu je to dobrý, ale na EU se mi líbí snad jenom to cestování bez hranic a to euro z pohledu, že při cestě jinam nemusim rozměňovat. Jinak to zatim spíš přineslo věci, co mi vadí...
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: út 23. červen 2009 16:51
Budoucnost ve federální Evropě možná je, ale v současnosti je to utopie. Státy se musí napřed ekonomicky, kulturně a jazykově(!!) sblížit. Udělat to násilně Lisabonskou smlouvou hned nejde. Federace je z hlediska celosvětové politiky pěkná věc, ale menší evropské národy nyní nepřijmou, že by tu federaci v podstatě řídili Francouzi a Němci.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Moucha (+32)
... bzzzz!
Šéfík


Věk: 31 let
Příspěvky: 10109
Bydliště: Budějce, tam by chtěl žít každý :)
226 096,- VK
Zasláno: út 23. červen 2009 17:07
Taky tomu prd rozumim, ále taky mi vadí pár věcí. A Ani nevím v čem by mi LS pomohla nebo co by mi zvýhodnila.

Nevim proč, ale předevšim mi vadí to, že si Němci s Francouzi dělají s EU co chtějí a prosazují tam především svoje zájmy... Výhody v EU vidim stejný jako Jenda a takový podobný výhody by se tam měli dosazovat. Akorát to € mi trochu vadí, sice vidim strašnou výhodu v tom, že kam bych v Evropě přijel, platil bych stejným platidlem, ale je tady rozdíl, že třeba Němci mají ve svých peněženkách papírový eurobankovky, já bych tam přijel leda tak s měšcem na drobný Think

Určitě by EU neměla do všeho kecat a už vůbec ne do zájmů lidí v tý zemi, tim myslim, že Evropa je prostě multikulturní a tudíž by se v těch zemích neměli měnit některý věci,... věci, na který jsou ty lidi v tý zemi zvyklý.

Podle mě Evropa nikdy nemůže být jako jeden celek a k tomu dosvědčuje i její historie. Nikdy se celá Evropa neshodne na jedný věci a už vůbec né na tom, že Francouzi s Němci by tomu měli vládnout. A já bych LS jako Klaus taky nepodepsal. Mmch, v historii už tu taky pár smluv bylo....

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (50 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: st 24. červen 2009 02:43
ani nevím co v té smlouvě je. jediné o čem vím, tak to je to, že větší státy chtějí mít větší pravomoce. a to se mi nelíbí. má to být tak, že jeden stát je jeden hlas.

pokud je to všechno pravda, tak tohle mi stačí, abych lisabonskou smlouvu odmítal. společná evropa má být o spolupráci všech evropských národů a ne o tom aby jeden rozkazoval druhému co může a co ne
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: st 24. červen 2009 08:48
Lisabonská smlouva chce v podstatě z Evropy dělat federaci podobnou USA. Myšlenka, že společně, s centrálním řízením (lepší výraz mě nenapadl), dokáže Evropa víc. Lidem v postkomunistických zemích ale tato myšlenka připadá jako rudý hadr býkovi. Kdo jsme zažili centrální plánování z Prahy a i to ještě centrálně řízené z Moskvy víme, co to může způsobit. Brusel je přelobovaná organizace a dát jí ještě větší pravomoce je podle mě nebezpečné.

2 quab: jakou federaci jsi měl ve svém příspěvku na mysli? Národní státy jsou přežitek včetně svých tradic a úředních jazyků? Francouzi nikdy nepřijmou angličtinu a ostatní státy zase francouzštinu.

EU byla založena na spolupráci svrchovaných států. Nedělám si iluze, že někdo to chce měnit, protože mu leží na srdci blaho Evropanů. A tvrdit, že vstupem do EU jsme se k podpisu smlouvy, která nám dodatečně zhoršuje naše postavení v EU, zavázali, je demagogie.

Co by si o tom mysleli lidi, pokud by jim problematiku někdo dostatečně vysvětlil je další věc. Evropská ústava v referendech propadla, Lisabonská smlouva propadla v jediném státě, kde referendum udělali. Jinde by dopadla podobně.

A co hlavně - Lisabonská smlouva je poslední smlouva, kterou můžeme nepřijmout!! U všech dalších smluv a zákonů už nás větší státy můžou podle svých zájmů přehlasovat, protože se v ní vzdáme práva veta.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (50 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: čt 25. červen 2009 02:34
takže jsem si to myslel dobře. v globálu nás lisabonská smlouva více omezí, než aby nám pomohla Evil or Very Mad
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Politika
Strana 1 z 2




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna