Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Mobilní operátoři, volání, tarify...

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
palucko (+21)
The Koza Boy
VIP BigBoš
BigBoš


Věk: asi 33 let
Příspěvky: 6466
Bydliště: Bratislava Slovakia
167 074,- VK
Zasláno: so 17. březen 2018 00:20
ja som menil sim vždy zdarma u nás , stačí ríct že nejdpu odesílat sms nebo se stežovat Wink a že chcete jinou sim protože ta vaše je hodne stará atd, ja mel simku 14 let starou Very Happy.D
Obrázek

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 16. květen 2018 13:08
Hele, už po druhé (poprvé to bylo minulý měsíc) mi přišla SMS od operátora, že mám souhlasit se zpracováním osobních údajů kvůli marketingovým účelům, aby mi mohli ušít nabídku na míru, že to prej vyžaduje EU... (asi tím myslí GDPR) A že mám zaslat SMS s textem SOUHLAS na telefonní číslo 4603... Na to se jim klidně můžu vykašlat, že?
Zasláno: pá 22. březen 2019 12:56
Potřeboval jsem si zavolat do ČR, jelikož naše úřady ještě nedospěly do bodu, že by se vše dalo řešit přes internet...
Takže jsem si koupil kredit na Viber Out (sice není nejlevnější, ale stejně už Viber používám, takže nemusím instalovat novou aplikaci, a navíc celosvětové společnosti věřím víc než nějakým místním VOIP operátorům...)
No a výsledek? 3 minutový hovor mě stál 0,19 EUR. Tedy v přepočtu 5 - 6 Kč - méně, než mě stojí hovor z ČR do ČR (7 Kč za minutu). Kdybych volal přes českého operátora, tak by mě to stálo něco kolem 70 korun za minutu... Smutné, velice smutné... Rolling Eyes

Druhá věc - proč když posílám SMS z Ruska do ČR, tak mě to stojí 15 Kč, když to posílám z českého telefonního čísla - ale pokud to pošlu z ruského čísla na české, tak mě to stojí 10 rublů (3,4 Kč)?? Kde udělali soudruzi v ČR chybu? Think
Neříkejte mi, že mají čeští operátoři tak nevýhodně vyjednané dohody, že jedním směrem to je o tolik dražší než směrem druhým... spíš mi přijde, že na tom mají marži tak 500%... Rolling Eyes
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: pá 22. březen 2019 16:55
SMSka za 3 koruny 40 haléřů ti připadá levná? Very Happy
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: pá 22. březen 2019 18:50
LivArt napsal:
SMSka za 3 koruny 40 haléřů ti připadá levná? Very Happy
pořád lepší než 15 Kč... každopádně to není takový rozdíl jak z ČR do ČR za 2 Kč...
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: pá 22. březen 2019 23:23
p!p@ napsal:

Druhá věc - proč když posílám SMS z Ruska do ČR, tak mě to stojí 15 Kč, když to posílám z českého telefonního čísla - ale pokud to pošlu z ruského čísla na české, tak mě to stojí 10 rublů (3,4 Kč)?? Kde udělali soudruzi v ČR chybu? Think
Neříkejte mi, že mají čeští operátoři tak nevýhodně vyjednané dohody, že jedním směrem to je o tolik dražší než směrem druhým... spíš mi přijde, že na tom mají marži tak 500%... Rolling Eyes

Volání do zahraniční a roaming je rozdíl.
Pokud bys posílal sms do ruska z ČR, taky by to bylo za 2,5 Kč. Schválně by mě zajímalo, kolik by s ruským číslem stálo poslat sms z ČR do ruska...
Veselé Vánoce!

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 23. březen 2019 08:36
Já v tom moc rozdíl nevidím - z technického hlediska je to pořád poslání pár bajtů ze sítě operátora v jednom státě do sítě operátora v druhém státě... Jinak z ruského čísla na ruské je to z česka za 19 rub (10,2 Kč...) A za hovor se platí 89 rub za minutu (31,4 kč), a to stejné jednorázově za příchozí hovor... 50 MB internetu stojí v česku 299 RUB (105 Kč) - naopak je to ale větší sranda - s českou SIMkou zaplatíte za 1 MB krásně kulatých 302,50 Kč to je kráských 302500,- za gigabajt... no neber to... Magor (podobnou cenu mi to psalo i v Turecku)
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: so 23. březen 2019 10:09
To je proto, že to málo využíváš a radši hledáš WiFi a voláš přes VoIP. Kdyby lidí z Ruska volali a surfovali, tak se to operátorům zaplatí a zlevnili by to. Green

Ale taky bych v podobné situaci radši našel WiFi a zavolal přes net. Mimochodem Odorik to má za 59 haléřů za minutu. A v zahraničí funguje. Tedy fungoval mi v Itálii ještě před tím, než EU zatnula operátorům tipec s roamingem v EU. Smile ale kvůli jednomu zavolání je zbytečný to zakládat, řešit přepisování čísla atd. když můžeš využít něco, co už používáš.
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: so 23. březen 2019 12:38
Jo, co jsem četl diskuse na netu, tak Odorik vychvalovalo hodně lidí...
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: so 23. březen 2019 21:51
p!p@ napsal:
Já v tom moc rozdíl nevidím - z technického hlediska je to pořád poslání pár bajtů ze sítě operátora v jednom státě do sítě operátora v druhém státě... Jinak z ruského čísla na ruské je to z česka za 19 rub (10,2 Kč...) A za hovor se platí 89 rub za minutu (31,4 kč), a to stejné jednorázově za příchozí hovor... 50 MB internetu stojí v česku 299 RUB (105 Kč) - naopak je to ale větší sranda - s českou SIMkou zaplatíte za 1 MB krásně kulatých 302,50 Kč to je kráských 302500,- za gigabajt... no neber to... Magor (podobnou cenu mi to psalo i v Turecku)

Rozdil to samozrejme je. kdyz posilas z cr do ruska, tak muzes najit nejlevnejsiho tranzitniho providera, ktery tam tu sms posle. Pokud posilas z ruska, tak uz musis mit dohodu s tim mobilnim operatorem z ruska a tam muze byt problem se domluvit na lepsich cenach. A ver ze ceny v nekterych zemich za data nejaou tak vysoke proto, ze by na tom mel cesky operator takovy zisk.
Jinak pokud mas toho spravneho cerveneho operátora, tak v zahranici je operatorske vowifi nejlepsi volba, volas za ceny jako bys byl v cr. A nemusis resit nejaky saskarny s odorikem atd...
Veselé Vánoce!

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 19 z 22




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna