Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Mobilní operátoři, volání, tarify...

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: so 23. březen 2019 23:20
Jo, to by to ten červený operátor nesměl zaříznout pro dualsimy, ačkoliv to z nich fungovalo. To víte, byznys je byznys...
NoArtist / NoName

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: so 23. březen 2019 23:48
myslis pres aplikaci?
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Veselé Vánoce!

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: ne 24. březen 2019 00:04
Jo
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: ne 24. březen 2019 00:25
aha, tak to netusim. Ale to je stejne jedno, appka konci Smile
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Veselé Vánoce!

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 24. březen 2019 01:03
busch napsal:

Rozdil to samozrejme je. kdyz posilas z cr do ruska, tak muzes najit nejlevnejsiho tranzitniho providera, ktery tam tu sms posle. Pokud posilas z ruska, tak uz musis mit dohodu s tim mobilnim operatorem z ruska a tam muze byt problem se domluvit na lepsich cenach. A ver ze ceny v nekterych zemich za data nejaou tak vysoke proto, ze by na tom mel cesky operator takovy zisk.
Jinak pokud mas toho spravneho cerveneho operátora, tak v zahranici je operatorske vowifi nejlepsi volba, volas za ceny jako bys byl v cr. A nemusis resit nejaky saskarny s odorikem atd...


Hele, vždyť s tím internetem to je ještě jednodušší... Přijde mi, že kdyby to bylo na našich operátorech, tak máme jen ČR-Intranet a platíme tisícové částky když přes internet přistupujeme na zahraniční internetové stránky... Proč si nevyjednají lepší ceny? Vždyť všichni naši operátoři jsou součástí celosvětovéch koncernů, které jsou jedny z nejbohatších firem na světě... Mají podle mě mnohem lepší vyjednávací pozici jak nějaká firmička patřící místnímu oligarchovi (na trhu kde podobných operátorů je tak 10)... Navíc vzhledem k tomu, že i v Turecku to stálo stejně (a mám pocit že úplně stejnou sumu ukazoval i elephant někde na FB z nějaké exotické země), tak mi spíš přijde, že mají svět rozdělený na tarifní zóny jak Česká pošta...

Navíc i ten internet je v ČR celkem smutný... u Megafonu mám jako člověk co přišel a koupil si předplacenou kartu balíček dat s 3 GB na měsíc (do FUP se nepočítá právě Viber, whatsapp, facebook a další věci), 300 minutami hovoru, 300 SMSa to vše za 300 RUB (v přepočtu 106 Kč)... Co musím udělat abych měl takový tarif v ČR? Ano chápu že v Rusku je jiná cena práce a že průměrná mzda tam je 2x-3x nižší. Ale to není jen specifikum Ruska, všude jinde i na západě to je podobné... Navíc neříkej že pokrýt zemi jako ČR a udržovat tam síť je o tolik těžší jak pokrýt zemi rozprostírající se přes 11 časových pásem... Laughing

A proč vlastně šaškovat s nějakou VoWifi (kde jsem kdysi ani neměl podporovaný telefon - to se ale možná už změnilo), když si můžu koupit místní SIMku, nainstalovat Viber, whatsapp, skype nebo cokoliv podobného a volat do ČR zadarmo? A když náhodou potřebuju volat někomu, kdo žádnou aplikaci nepoužívá (třeba úřady) tak stačí koupit kredit na Viber či Skype a volat za jednotky korun i z prostřed lesa?
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: ne 24. březen 2019 02:16
Ja netvrdim, ze je to u nas levny, ale zase na druhou stranu, operatori nejsou charita a vydelavat je jejich napln prace Smile
Divil by ses, ale obcas je byt clenem nadnaridni skupiny nevyhoda, protoze treba musis nakupovat za vyssi ceny, ktery dojednala skupina, ac by sis umel lokalne domluvit lepsi. Coz bude podobny i u roamingovych cen.
Vsichni by chteli neomezeny data za 300,to chapu, ale taky ocekavaji vsude perfektni pokryti a kapacitu. A to jaksi nejde moc dohromady. Na co ti bude neomezeny tarif, kdyz budes mit pretizenou sit nebo nebudes mit signal?
A lidi berou dobry pokryti jako standard. A to v jinych zemich neni. Staci se podivat na rozdil cesky a slovensky tmobil
Obrázek
A pokryt CR neni uplne jednoduchy, samy zapadly vesnice v udoli Smile

S vowifi prave nesaskujes, zapnes a funguje a hlavne porad pouzivas svoje cislo i na prichozi hovory. a neresis jakyho kecalka druha strana pouziva.

Ale stejne je to hezka hysterie, vsichni breci ze jsou drahy data jako by to byla ta nejulezitejsi vec na svete. Ze jim babis mele hovna do salamu a zasira zemi repkou lidi nesere, kolik stoji voda a elektrina je nesere, ze mame silnice samou diru je nesere, ale hlavni problem je o par stovek drazsi data a ze jim operatori dali maly darek na vanoce...
Veselé Vánoce!

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 24. březen 2019 05:05
Operátoři nejsou charita, ale mohli by pochopit, že už není rok 1900, že se svět změnil... Já bych jim ty 300 měsíčně klidně za neomezená data platil, ale oni prostě nechtějí...

Hornaté Slovensko je určitě horší pokrýt než rovnou ČR... Navíc T-M je pokud vím na Slovensku nejmladší operátor... A proč porovnávat se Slovenskem? Jsou země jako Rakousko a nebo Švýcarsko, kde mají Alpy a data tam mají presto levná...

Moje číslo i na příchozí hovory na vowifi využiju kdy? Jen když jsem na wifi... Na odchozí hovory to umí Viber taky...

Samozřejmě že tu jsou i jiné problémy - jenže podstatu tohohle argumentu vystihuje jeden vtip: USA: Kolik je v SSSR průměrný plat kvalifikovaného dělníka? SSSR: A vy zase bijete černochy!
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: ne 24. březen 2019 09:30
Kdyby všichni platili 300 mesicne za vse neomezeny,tak mas za chvilku nepouzitelnou pretizenou sit,protoze operator nebude mit penize na zlepsovani. Jenom tak odhadem - kdyby z kazdeho zakaznika byl cisty zisk 300, ta to za rok ani zdaleka nezaplati investice třeba na celoplosne pridani LTE1800. A bez dalsich vrstev jde ta sit kapacitne do... a vim jaky maji problemy s pretizenim jini operatori v ramci VF.

Navic kdyz stat doji operatory treba pres ceny licenci (skoro nejdrazsi v evrope), tak nemuze cekat,ze pak budou levne sluzby. A treba v tom tvem rakousku stat sam stavi vysilace kolem zeleznice a pousti tam operatory. A u nas? SZDC stavi kolem koridoru vysilace na GSM-R. A do sdileni se nehrne, protoze by se taky mohlo zjistit, ze zaplatili za věže, která nic moc víc neunese a navíc je několikanásobně předražená než staví operátoři.
Proste to ma jako vsechno vic souvislosti a nejde rict, ze opeatri sjou u nas zli.
Veselé Vánoce!

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 24. březen 2019 17:27
Zajímavé že jinde přetíženou síť nemají, jen v ČR ano... Kde udělali soudruzi chybu? Podívej se, není potřeba úplně neomezené, jen rozumně velké - třeba takové 3 GB měsíčně jsou už dost a většinou nemám problém... Obrázek
(tedy jak jsem už psal spousta věcí se mi ale do fup nepočítá)
Navíc když člověk vyčerpá fup, tak se mu data jen zpomalí, nevypnou - což je praktika kterou čirou náhodou zavedli ve stejný den všichni 3 čeští operátoři... opravdu za tím není kartelová dohoda...

Ono se spíš stačí podívat na české firmy s největším ziskem - na prvních mistech jsou všichi tři operátoři následovaní bankami... jenže banky nemají moc šancí lidi ojebávat, jelikož je mezi nimi velká konkurence, takže jich spousta nabízí vedení účtu atd zdarma a není problém utéct k jiné bance... bohužel u operátorů v ČR žádná konkurence není a tak to dopadá.
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

busch (+9)
hodná ovečka
VIP Řízek
Řízek


Příspěvky: 1770
Bydliště: 192.168.2.169
36 528,- VK
Zasláno: ne 24. březen 2019 22:15
Naopak-v CR pretizene site zatim moc nemame, narozdil od zahranici (mam k dispozici pravidelne statistiky, takze to vim).

Pokud budeme verit wiki, tak jsi trochu vedle s tim ziskem, srovnej si s bankama. https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Seznam_největších_českých_firem_podle_tržeb

A srovnej jaky maji naklady banky oproti telekomunikacim? Zjednodusene par serveru za desitky/stovky milionu. Ne hw na vic nez 5000 lokalitach, ktery musi navic kazdych par let komplet vymenit, platit najem atd...

A zadna data po prekroceni fup urcite vsichni tri nezavedli ve stejny den, to nam tady nekecej, to ti sezerou mozna diskutujici na novinkach:mrgreen:
Veselé Vánoce!

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 20 z 22




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna