Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Monarchie

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Politika

Líbila by se vám v Česku / Slovensku konstituční monarchie?

Hlasování není časově omezeno.
Ano:
13% 13% [ 2 ]
Spíše ano:
0% 0% [ 0 ]
Ne:
53% 53% [ 8 ]
Spíše ne:
26% 26% [ 4 ]
Je mi to jedno / nevím, co je konstituční monarchie:
6% 6% [ 1 ]
Celkem hlasů : 15 / Hlasujících: 15
jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK

Monarchie

Zasláno: út 27. duben 2010 01:02
Teď jsem koukal na Hydepark s předsedou strany Koruna Česká, tak mě napadlo tohle téma.

Byli byste pro zavedení konstituční monarchie do Česka / Slovenska? A koho byste třeba chtěl králem, jakou dynastii atd?
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 27. duben 2010 08:39
jak to tak vidím, tak králem brzo bude Jiří I. z dynastye Paroubkovců... Mr. Green
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: út 27. duben 2010 12:20
Jen, to ne Hand Když si představím Klause, Paroubka nebo Schwarzenberge jako vládce až do smrti (i když by to byla jen ozdoba), tak je mi špatně. Takhle aspoň po pár letech už nejsou premiéři/prezidenti a přijde někdo jiný...
NoArtist / NoName

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 27. duben 2010 14:06
Klaus nebo Paroubek nehrozí, jelikož to nejsou členoévé žádný dynastie. Schwarzenberg jo.
Ale kdybychom se změnili na monarchii, tak si sami v referendu vybereme dynastii. Třeba Habsburky atd.

Já za sebe si myslim, že jde tahle země do s*aček a že by se to mělo všecko změnit od základu. A tohle je docela velká změna, jen nevím, jestli na správným místě. Víc by prospělo prostě vlítnout do parlamentu a všecky je vyházet z okna. No a pak ještě jít vyházet z okna ty, kteří stále dokola volí ODS / ČSSD / KSČM ... a myslí si, že se tim něco změní.
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: út 27. duben 2010 16:40
nemyslím si, že by konstituční monarchie nějak výrazně pomohla...
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Vít Václav Vít (0)
Anonymní




0,- VK

Monarchie

Zasláno: út 15. únor 2011 10:04
dobrý den. Domnívám se, (a historie to tak ukazuje), že monarchie je v mnoha ohledech výhodnější politické uspořádání státu. Při správném nastavení je panovník menší zátěží pro stát než prezident. Navíc panovníky si lidé pamatují a jsou známi i vzahraničí. Prezidenty zná málokdo - pokud se nesnaží zviditelnit za každou cenu... Monarchie je od podstaty stabilnější (např. velká rakouská monarchie existovala po generace, přesto, že v ní žilo mnoho národností, ale malá čsl. republika skončila po 20 letech prakticky ze strejného důvodu. Navíc R-U monarchie se "nerozpadla", jak bývá zvykem tvrdit, nýbrž byla po 1. svět válce vítěznými mocnostmi - předevšíím Francií - "deinstalována" za vydatné podpory Masaryků, Benešů, a dalších) protože panovník představuje živý a přirozený přechod od minulosti, dějin a tradic země, přes přítomost do budoucnosti. To se prezidentům nemůže při nejlepší vůli podařit, prostě proto, že jsou produktem politiků, jsou to jen nejvyšší úředníci. Panovník, v našem prostředí král, není volebním výplodem žádné politické strany, nýbrž stojí nad politikou, je to symbol, proto nerozděluje národ, ale naopak spojuje všechny vsrvty obyvatel, od venkovana po městského intelektuála, Moravana nebo Čecha. Jak řekl náš současný následník trůnu: "jen ten, kdo ví odkud přichází, také ví kam směřuje".

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (50 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: út 15. únor 2011 16:08
já sjem spíše pro monarchii. ale nezačal bych s vyhazováním zlodějských a namyšlených hovad z oken, ale nejprve bych zavedl středověké trestní právo (nebo alespoň něco na ten způsob). tzv. oko za oko, zub za zub. to by se ti paraziti raději sami rychle pakovali z vysokých funkcí, páč by se každý bál, že přijde o ruku. za malé přestupky bych dával jen veřejné zostuzení, ale třeba za takové znásilnění nebo vraždu, bych veřejně mučil nebo popravoval. a ani by nebylo třeba shánět kata, páč by se určitě našlo dost domin ze sado-maso služeb Magor Magor Magor
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: út 15. únor 2011 17:26
v tom případě ti drutku přeju abys byl křivě obviněn a stal se obětí justičního omylu Idea Not Talking

jinak představte si, že by tihle paraziti kterými politiky nazýváte nebyli voleni, ale měli funkce na doživotí a ta se ještě dědila... z historie je také známo, mnoho případů, kdy panovníci byli blázni a nebo tyrani, a jediným způsobem jak se jich zbavit bývala často jen možnost spáchat na ně atentát... představte si, že by takový pan Paroubek, Rath nebo Kalousek byli králové a nebylo je možné žádnou legální cestou odvolat... mimochodem díky domu, že v čele států stáli blázni nebo chamtivci, tak tenkrát válčil skoro každý s každým... středověk byl temná doba, kdy bezdůvodně zemřelo spousta lidí, nechtěl bych se tam vrátit a vámi oslavovaná Rakouská Monarchie bylo jedním z nejtemnějších období v české historii.. styďte se... Rolling Eyes
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 16. únor 2011 00:47
monarchii néé... ale v něčem s drutkem musím souhlasit a to jsou ty tresty za znásilnění a vraždu.... protože teď je i za padělání peněz větší trest...
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: čt 10. říjen 2019 21:33
Tak, i v republice můžete mít panovnické rody... v USA měli dynastii Georgů Bushů a další a pokud to dobře dopadne, tak u nás bude prezident Vašek Klausů II. (chybí mi tu smajlík s křivým ksichtem Slinták Magor )
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Politika
Strana 1 z 1




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna