Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Názor: Vzkaz potrefeným husám novinářským

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK

Názor: Vzkaz potrefeným husám novinářským

Zasláno: út 17. únor 2009 22:33
V poslední době se ze všech médií ozývá bytí na poplach, před omezováním svobody slova. Po přečtení dalšího názoru pana Fendrycha z magazínu Týden mi to už nedalo, abych napsal i já svůj.

Arrow http://www.vysemnesmite.cz/nazor_vzkaz_potrefenym_husam_novinarskym/clanek-c366/
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: út 17. únor 2009 23:00
Jako velký problém vidím v tom, že odposlechy a celé stránky z vyšetřovacích spisů unikají před začátkem, nebo v průběhu soudního řízení. Když novinář vyberete z 900 stránkového spisu jeden odstavec a ten zveřejní, je to naprosté popření základů nejen novinářské práce a slušného chování, ale je to předvším útok na jeden z nejdůležitějších pilířů demokratického státu: práva na spravedlivý proces.

Ve Velké Británii je takovéto zveřejňování přímo trestné, u nás se naštěstí budou trestat alespoň ty odposlechy.

Mohl bych tu nadávat na české novináře, ale myslím že to nemá cenu. Měl jsem možnost strávit nějaký čas v Číně a číst China Daily, což je v podstatě vládní deník vycházející v angličtině. Musím říct, že MFHeute nesahá ani po kolena. Při návratu do ČR jsem poprvé za celou dobu utrpěl "kulturní šok" a to když mi letuška na palubě ČSA dala tenhle svazácký plátek. Kdyby se úroveň demokracie měřila kvalitou novinářské práce, byli bychom hodně vzadu. Myslím za tou Čínou.
Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: út 17. únor 2009 23:10
Je Čína opravdu dobrý příklad? Think
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

BunGee (+16)
Komeťák rakeťák
VIP Kořeň
Kořeň


Příspěvky: 4034
Bydliště: Brno
71 265,- VK
Zasláno: út 17. únor 2009 23:20
ja myslim ze jo, uz jenom kvuli tomu ze jim nevladne demokracie
Lidé o mně říkají, že jsem flegmatik. Ale víte co? Mně je to jedno.

Obrázek


Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: út 17. únor 2009 23:23
No, já bych nerad, aby nám zase vládla Strana (s velkým S), která mnohem líp než já, bude vědět, nejen co potřebuju, ale i to, co chci... Think
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

inana (+21)
Lola Croft
VIP Ženská
Ženská


Příspěvky: 2172
Bydliště: Mšeno
27 334,- VK
Zasláno: st 18. únor 2009 08:20
vzhledem k tomu, co jsem zažila - jsem pro absolutní svobodu slova v míře slušnosti - nejsem idealista a vím, že je to těžko dodržovatelné. Pravda je, že novináři v honbě za senzací a zvýšením prodeje jsou schopni napsat leccos. Sama jsem byla svědkem nehody, kterou novináři viděli, okolnosi věděli, ale výsledek v novinách byl o něčem jiném...
Každý z nás je anděl s jedním křídlem.
Abychom mohli létat,
musíme se obejmout.

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: st 18. únor 2009 10:57
Mám také osobní zkušenosti s novináři, kteří si upraví zprávu tak jak potřebují. Mělo by se trestat jak kradení tak zveřejňování kradeného. U zastaváren je to složitější dokazovat zda je to kradené či ne, ale pokud je něco jako Tajné a unikne to ven, tak je to blbě a je je to jednoznačné. Problém nastává v době kdy se jedná o velký státní podvod na občanech a ti naši dementi tam nahoře si tak budou moci beztrestně dělat co chtějí. Vše má svůj rub a líc. Bohužel něco jako novinářská etika je zde neznámý pojem. Zase i sebevětší průser nikoho nedonutí k odstoupení a žere u koryta dál a je opět v dalším období zvolen. Začarovaný kruh. Posílat do dolů a střílet. Wink
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: st 18. únor 2009 11:53
Když budou dál unikat policejní odposlechy, ale nebudou se smět zveřejňovat, tak to aspoň bude stačit, aby novináři o těch případech věděli a mohli hledat jiné důkazy - své vlastní. Novináři sledují jen své zájmy - mít co nejsnadněji co největší senzaci. Pravdivost a etiku příliš neřeší.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

jirkacv (+24)
Real pussy
VIP Řízek
Řízek


Narozen: 24.1.2007 (17 let)
Příspěvky: 6736
Bydliště: Praha
400 990,- VK
Zasláno: st 25. únor 2009 01:35
ted sem koukal na anotaci k tomu clanku.. a ozyva se byti na poplach? Smile
Obrázek

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (50 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: st 25. únor 2009 18:50
zveřejňovat odposlechy by se měly až po ukončení šetření. jestli-že někdo někoho tajně natočí, jak porušuje zákon, tak by za to měl být odměněn. ale pokud to někdo udělá jen proto, aby se mu zvýšil náklad výtisků, tak by za to měl být trestaný a při opakování by to mělo vést až k zákazu vydávání toho či onoho plátku. tím tuplem, pokud nějaký bulvár zostouzí nějakého člověka. papparazi a bulvár bych střílel jen proto, že neumí dodržovat soukromí
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
Strana 1 z 1




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna