Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Nechali byste se očipovat?

Jdi na stránku 1, 2  Další  Poslední
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika

Nechali byste se očipovat?

Hlasování není časově omezeno.
Jasně!:
11% 11% [ 1 ]
Je to k ničemu!:
33% 33% [ 3 ]
Je to nástroj k zotročení lidstva!:
55% 55% [ 5 ]
Celkem hlasů : 9 / Hlasujících: 9
p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK

Nechali byste se očipovat?

Zasláno: út 5. prosinec 2017 23:42
Tak jsme se dneska u oběda bavili o NFC/RFID čipech vpravitelných pod kůži. Určitě jste o tom už slyšeli...
jestli ne, tak třeba 

Nechali byste si takový čip vpravit pod kůži?
Já myslím, že super kdyby se to víc rozšířilo, neustále totiž zapomínám ty všemožné kartičky na otvírání dveří atd... (a taky mám milion kartiček v peněžence... no sice je z nich víc jak polovina hloupých bez čipu ale i tak...)

Ale jako přiznám se, že dneska to je k ničemu... Pochybuji, že by na to šla třeba nahrát kartička, kterou si otvírám kancelář atd. (nebo číslo implantovaného čipu přidat do databáze... hmm... spíš takhle to funguje, ne?)

No a hlavně kdyby tím jednou šlo platit i v obchodě, ale na to asi banky nikdy nepřistoupí, protože by do čipu pod kůží by šlo minimum lidí (takže by se to nevyplatilo) a protože mnoho lidí by bylo proti... protože čipování lidí = ještěři z vesmíru = nepřátelé Aštara Šerana... Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: út 5. prosinec 2017 23:44
Ať nejdřív udělají proof of concept na ten způsob, že budu mít jednu univerzální kartu, do které budu moct nahrát průkazku do práce, kartu od banky atd... Pak se uvidí. Laughing
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: st 6. prosinec 2017 14:34
No k tomu vlastně směřuje NFC v mobilech... Už se s tím dá prý platit i u nás (android pay)... všechno to je jen o vůli to implementovat... Bylo by fajn, kdyby to vzali na vědomí i mhd, české dráhy, zaměstnavatelé atd... ale v mobilu to je furt nepraktické, ten mám věčně vybitý, nebo ho zapomenu doma nebo v kanceláři... Very Happy Čip bych měl u sebe i kdybych se probudil někde mimo civilizaci a netušil jak se tam dostal... Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Zasláno: čt 7. prosinec 2017 11:26
Koukám že v anketě nahoře hlasoval jeden člověk že to je nástroj k zotročení lidstva.... nechce ne náhodou podělit proč si to myslí? Think
Zasláno: ne 24. prosinec 2017 00:48
Tak jako správný spammer si napíšu tři posty po sobě.. Very Happy
Osobně se nějaké čipové totality před kterou varují vesmírní lidé nebojím. Tenhle čip má dosah jen 10 cm takže tím člověk moc sledovat nejde... navíc úplně stejně vás už teď můžou sledovat pomocí platební karty... kartu sice můžete zahodit, ale kdyby po vás šla policie nebo tajné služby, tak si ho můžete vyříznout... je to jen kousek pod kůží a stačí na to ostrý kuchyňský nůž... Very Happy Navíc existují daleko lepší metody jak člověka sledovat - od mobilů po bezpečnostní kamery na ulicích... Rolling Eyes
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: ne 24. prosinec 2017 00:59
Jo, lidi by se nenechali očipovat, že by je údajně mohli sledovat, ale Tesco kartičku si klidně založí... Smile
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: ne 24. prosinec 2017 22:44
Tak tu nemám taky Very Happy
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 29. březen 2020 23:43
Koukám, že už existují chytré prsteny s možností platit přes NFC... tedy vlastně jsou to jen platební karty ve formě prstenu...

https://payspacemagazine.com/tech/smart-rings-with-nfc/

Nabízejí to už i některé Ruské banky:
http://pay-ring.com/payring-payment-rings-can-now-be-purchased-at-moscow-credit-bank-offices

Jinak v Moskevském metru se už 3 roky dá pořídit "lítačka" i ve formě prstenu...
http://pay-ring.com/troika
https://www.mos.ru/amp/en/news/item/30579073/
Dokonce znám i pár lidí, co to mají..


Fajn, teď to zmenšit a integrovat do čipu velkého jak zrnko rýže a hlavně spojit do jednoho (aby to umělo i jiné věci) a jdu si stoupnout do fronty na očipovní...

V Ostravské MHD zase místo jizdenek používaji rovnou bezkontaktní platební karty... Unifikace tedy nějak postupuje...

Snad to někdy udělají i ve formě implantovatelného čipu... Prsten pro mě nemá žádné výhody. Podle mě je daleko náchylnější ke ztracení než karta nebo mobil (sundávání při umývání rukou, nemůžeš s tím do sauny...)

Mimochodem Google Pay je celkem ultimátní věc, doufám, že tam někdy přidají i karty s NFC, ne jen ty hloupé s čárovým či QR kódem... Smile
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Elephant (+10)
Žůžouškové kopečky
VIP Chlapík
Chlapík


Narozen: 2. srpen
Příspěvky: 7111
Bydliště: Praha
371 046,- VK
Zasláno: po 30. březen 2020 00:04
Prsten jako průkazka je zajímavý nápad Thumb up! jen aby se člověku nazačaly hromadit tuny různých prstenů Very Happy
NoArtist / NoName

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9082
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 30. březen 2020 00:40
Tak máš 10 prstů... hmm... vlastně 20... Think
» Mobilní verze Příspěvek byl poslán z mobilního VSN
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 1 z 2




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna