Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Net přes PCMCIA

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
pecanz (+21)
Hodný chuligán
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Věk: 33 let
Příspěvky: 6656

132 719,- VK

Net přes PCMCIA

Zasláno: út 15. květen 2007 18:31
Uvažuji, že bych pořídil net u nějakého operátora nebo někde a provozoval jej na notebooku přes PCMCIA kartu, mate nejaky dobry typ na nejaky tarif nebo nejake rady, moc tomuto právě nerozumim..?

Ena (+10)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 905
Bydliště: Jeseník
11 075,- VK
Zasláno: út 15. květen 2007 20:45
Taky o tom přemýšlím. Koukal jsem na stránky všech mobilních operátorů a mám pocit, že cenově jsou na tom stejně. Vysokorychlostní připojení (1024) vyjde na 1188,81 vč DPH. Musíš se ale taky podívat, jakou technologii podporují. GPRS všichni, to je jasný, ale než připojení přes toto, tak raději posílám dopisy Českou Poštou. Pak je EDGE, což je vylepšený GPRS. A nakonec je technologie UMTS, která je nejrychlejší. Asi všichni mají v nabídce datovou kartu, která je tak "inteligentní", že vyhledá nejrychlejší dostupné spojení nebo se to dá i ručně. Záleží na pokrytí. Mapu pokrytí mají taky všichni na svých stránkách. Vodafone nepodporuje technologii UMTS, za což jsem ho musel vyřadit ze seznamu adeptů. Takže tam zůstal jen T-Mobile a O2. Je dobré si také uvědomit, že když budu mít připojení 512, tak to je maximálka, které dosáhneš v mizivém procentu připojení. IMHO to poběží tak okolo 230 a to budeš ještě rád.

Nakonec můj žebříček:
1. http://www.cz.o2.com/mobile/cz/internet/internet4All/index.html
2. http://t-mobile.cz/Web/Residential/TarifySluzby/Internet-a-e-mail/InternetNaCestach.aspx
6. http://www.vodafone.cz/consumer/services/data/pc_datadevice/

Bohužel, toto je jen teorie, čerpající z jejich webů. Vlastní zkušenost zatím nemám. Ani z okolí nikoho neznám (teda jako kdo má bůček napíchlej do sítě). To však nebrání ostatním, kteří tu zkušenost mají, aby se tu o to podělili s námi.
V životě jde o to, aby se člověk naučil plavat ve sračkách. Nejlepší školou je politika. Tolik času však nemám ...

pecanz (+21)
Hodný chuligán
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Věk: 33 let
Příspěvky: 6656

132 719,- VK
Zasláno: út 15. květen 2007 20:57
aha.. díky za vycerpavajici info.. ale teda myslel jsem ze to vyjde levneji.. Smile

tomiklanger (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 151
Bydliště: Prááágl
10 000,- VK
Zasláno: st 16. květen 2007 21:26
Ted sem nekde cetl, ze ten novej Operator (U:fon) ma mit hodne levnej net... Smile tak si pockej...Wink

Ena (+10)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 905
Bydliště: Jeseník
11 075,- VK
Zasláno: st 16. květen 2007 21:47
Ano, ale na pevné linky. Než tu bude v provozu jejich mobilní síť, tak na to si počkáme dlouho. Do té doby se už bude možno připojit rychlostí 2-3 Mbit/s Think Hand
V životě jde o to, aby se člověk naučil plavat ve sračkách. Nejlepší školou je politika. Tolik času však nemám ...

pecanz (+21)
Hodný chuligán
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Věk: 33 let
Příspěvky: 6656

132 719,- VK
Zasláno: čt 17. květen 2007 19:51
tomiklanger napsal:
Ted sem nekde cetl, ze ten novej Operator (U:fon) ma mit hodne levnej net... Smile tak si pockej...Wink


jj na toho jsem koukal.. Wink ale nemaji skoro zadne pokryti..

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Elektronika
Strana 1 z 1




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna