Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Nová pravidla na silnici? Jak pro koho!!

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům

Neměl by policejní prezident za svou aroganci k zákonu odstoupit z funkce?

Hlasování není časově omezeno.
» Ano:
95% 95% [ 21 ]
Ne:
4% 4% [ 1 ]
Celkem hlasů : 22 / Hlasujících: 19
Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: út 25. červenec 2006 08:42
romulus napsal:
Kurnik, to už je nějaký nový sport tohle???? Brick Wall Brick Wall

Podle TV Nova jel dnes ministr vnitra Bublan se svým řidičem do Prahy 170km/h a více!!!

Fakt už tuhle pakáž vykopat! Tohle je neomluvitelný.



Budeš se divit, ale je to omluvitelné!!! Neřídil Bublan, ale jeho řidič!!! Spěchal na letadlo do Prahy. Řidič je součástí ochranky a ti mají v povinostech se postarat o bezpečnost, včasné příjezdy kam potřebuje apod. Dostal vpodstatě rozkazem! Měl si zapnout maják a byl by klid! Kolik lidí jezdí i víc! Na dálnici mi to tolik nevadí, horší je to v obci nebo v hustém provozu! Nedělejme nové hony na "čarodějnice"! Cizinci se chovaj hůř a jsou klidní, protože nemohou dostat pokutu a to mne sere víc Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: út 25. červenec 2006 11:43
2 beat: nesouhlasím... Bublan jel z domu, tak si klidně mohl přivstat, jako to musí v této zemi udělat každý, když nechce přijet na nějakou schůzku pozdě.
A zvlášť v atmosféře, která teď panuje, si to mohl odpustit.

Nepolemizuju s tím, že na to měl třeba právo. Já to myslím morálně.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: út 25. červenec 2006 16:32
Morálně to neměl dělat, nebo zapnout maják! Jinak v podstatě neudělal ten řidič co by nemohl. Oni ze zákona mohou i bez majáku jezdit vyšší rychlostí!!!

Mluvčí ministerstva vnitra Radka Kovářová uvedla, že ochranná služba má ze zákona právo jet vyšší než povolenou rychlostí při ochraně ústavního činitele a při plnění svých úkolů. Před čím ale řidič Bublana cestou na letiště chránil nebo jaký úkol plnil, se Nově nepodařilo zjistit. "Přesto se řidič ničeho nedopustil, na tom trvám," řekl Nově Kvíčala.

Celý článek http://www.novinky.cz/domaci/bublanova-limuzina-jela-po-dalnici-170-km-h-bez-majacku_91338_ohp9f.html

Může nás to srát, ale krátíme si jen život!!
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: út 25. červenec 2006 17:37
Bublan té ochrance vydat rozkaz nemůže. Přesněji řečeno člen ochranky nemůže splnit rozkaz, kterým by porušil zákon.
Na druhou stranu: mám kamaráda, který jezdí s jedním náměstkem ministra (schválně neuvádím čeho). Má služební Oktavii (nebo aspoň měl, když jsem s ním mluvil před 2 roky). Chlubil se tím, že běžně jezdí něco kolem 200 km/h a děsně ho štvalo, že má to auto omezovač.
Na to, že jednají v zájmu chráněné osoby, se dá svíst opravdu všechno. Po přečtení všech mě dostupných reakcí (např. iDnes.cz) jsem osobně došel k názoru, že tentokrát je v tom Bublan nejspíš opradu nevinně. Navíc si uvědomte odkud tato kauza vzešla. Zdá se vám Nova jako spolehlivý zdroj? O tom bych mohl taky vyprávět.
Teď jsem si vzpomněl: pamatujete si na tu fotku toho policejního auta na místě vyhrazeném pro invalidy v Blesku? Byla pořízena před platností nového sliničního zákona. Znám přesně její cestu do tohoto plátku.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: st 26. červenec 2006 21:40
Viděli jste ve zprávách na Nově další díl seriálu "Jak mocní kašlou na silniční zákon"?

Arrow http://www.nova.cz/tvarchiv/video/?video=40008

Lubomír Kvíčala (ředitel ochranné služby policejního prezidia) zaujal opravdu zláštní postoj k řidiči, který natočil ministrovu limuzínu, jak se bezdůvodně řítí po dálnici D1 vysokou rychlostí - "Měl by být potrestán, protože je nepřípustné, aby za jejich vozy jezdili řidiči a točili je, jak jezdí. Do toho přece nikomu nic není."

Pánové se do toho začínají nějak moc zamotávat. Zaráží mně hlavně:

1) dvojí metr - na potrestání Husáka chyběly standardní důkazy (policejní měření), na potrestání dotyčného řidiče potřeba nejsou!!

2) pánové lžou!! - svěděk, který tvrdil, že vůz měl zapnutý maják, prokazatelně lhal

3) řidič ministra Bublana právo na rychlejší jízdu zneužívá - vůz vezl ministra z místa bydliště, tedy ne z nějakého jednání, ze kterého by nemohl odjet dříve a stihnout letadlo do Bruselu bez porušení předpisů

4) o dálnici D1 se všichni zainteresovaní zhodují, že je nebezpečná i v rychlosti 130km/h, takže řidič jel vlastně nebezpečně a ohrožoval bezdůvodně ostatní účastníky silničního provozu
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: st 26. červenec 2006 21:51
Ad 3) Ministr vnitra je chráněnou osobou i když je třeba v pyžamu v cizí posteli. Wink Prostě po celou dobu výkonu své funkce.

Ad 1) Tady jde zřejmě o to, že vůbec natočil ono auto. Auto ministra vnitra má totiž jistý status utajení. Ten onen řidič porušil a v podstatě se dá říct, že tím narušil bezpečnost chráněné osoby. Tudíž je jeho případ diametrálně odlišný od Husákova.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: st 26. červenec 2006 22:06
2 bugi: díky, tohohle jsem už slyšel dost od pánů... je fajn, že jim občas děláš obhájce, ale jsem přesvědčený, že se Ti jejich chování taky nelíbí... Think
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

weitless (-3)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 594

10 075,- VK
Zasláno: čt 27. červenec 2006 08:27
Další Bublíkova verze je opět rychlá a zběsilá Mr. Green

Prosviští-li kolem vás policejní řidič s politikem, smiřte se s tím, že při jakékoliv následné stížnosti nemáte šanci. Příklady z poslední doby jasně ukazují, že policisté mají vždy možnost se jakékoliv kritice či trestu vyhnout.
Jak je to možné? Stačí, když prohlásí, že museli jet rychle kvůli bezpečnosti.

Přesně tento důvod uvedl ředitel ochranné služby ministerstva vnitra Lubomír Kvíčala, když vysvětloval nedělní jízdu vládní limuzíny s ministrem vnitra Františkem Bublanem. - více zde

"Nově jsme zjistili, že řidič jel rychleji kvůli bezpečnosti pana ministra. Nebylo to proto, že by museli spěchat," sdělil Kvíčala.

Do středy totiž existovala verze, podle které řidič musel s Bublanem spěchat z jeho domova v jihomoravské Veverské Bítýšce, aby ministr stihl odlet z Prahy na důležité mezinárodní jednání.

Jenže pak se ukázalo, že spěch nebyl vůbec důležitý - vládní limuzína dorazila do Prahy v neděli ve čtyři odpoledne a letadlo letělo až o dvě hodiny později.

Jestli auto muselo jet kvůli bezpečnosti ministra opravdu tak rychle, to už nikdo nikdy objektivně nezjistí. Bublan i Kvíčala shodně prohlašují: "Řidič rychlou jízdou žádný zákon neporušil."

Rychle, bez majáčku i bez pásů
Podobně - tedy bezpečností převážených osob - Kvíčala hájil i dalšího svého podřízeného, který jel podle informací MF DNES po dálnici velmi rychle se zapnutým majáčkem, ale nakonec zastavil na odpočivadle a šel v poklidu do restaurace.

"Převážel zahraniční diplomaty, u kterých jsme prováděli vzhledem k událostem na Blízkém východě zvýšená bezpečnostní opatření. Zastávka na odpočívadle byla plánovaná a není na ní nic neobvyklého," uvedl Kvíčala.

V České republice tak existují zákony, které řadě policejních řidičů dovolují takřka cokoliv. Například? Policejní ochranka nemusí dodržovat stanovenou rychlost, a to ani v případě, že má vypnutý majáček, nemusí se poutat bezpečnostními pásy, může za jízdy telefonovat.

Taková benevolentní pravidla mají mimo jiné řidiči, kteří vozí premiéra, šéfy obou parlamentních komor a ministry vnitra, zahraničí i obrany.

zdroj: idnes.cz

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: čt 27. červenec 2006 08:56
Neutekl ani týden a náš seriál může vesele pokračovat...

Arrow iDnes.cz: Policista u obchodu zabral místo invalidům

Nový zákon nám říká, že zabrat místo vyhrazené invalidům, je vážný, velmi vážný přestupek. Nebo snad není? Chvilku, než si nakoupím to snad nevadí? Jak to teda vlastně je?
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Ena (+10)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 905
Bydliště: Jeseník
11 075,- VK
Zasláno: čt 27. červenec 2006 09:45
Mě spíše zarazila obhajoba ve stylu: On nejel 190, ale tachometr ukazoval 170. Takže jel něco okolo 150-155 km/h protože všechny tachometry proměřují. Takže tím chtěl všem řidičům vzkázat atˇ jezdí třeba mimo obec okolo 100-105 km/h aby jeli těch správných 90 km/h! Trošku divný. Ale líbí se mě ten nápis na tom autu Jako debil jezdím od 01.07.2006
V životě jde o to, aby se člověk naučil plavat ve sračkách. Nejlepší školou je politika. Tolik času však nemám ...

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Diskuse k článkům
Strana 4 z 5




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna