Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Ocenění pro bratry Mašíny

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Politika

Souhlasíte s oceněním bratů Mašínových?

Hlasování není časově omezeno.
Jistě, jsou to hrdinové:
21% 21% [ 7 ]
Asi ano. Bojovali přece proti komunismu.:
12% 12% [ 4 ]
Rozhodně ne, vražda je vražda.:
66% 66% [ 22 ]
Celkem hlasů : 33 / Hlasujících: 33
Luke (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 76
Bydliště: Brno
10 000,- VK
Zasláno: ne 24. červenec 2005 22:48
Na jejich miste bych asi zabijel taky ac se mi to protivi. Nemam odvahu je odsuzovat.....

Szkepek (+2)
Odpadlík
Odpadlík


Příspěvky: 803
Bydliště: Bílichov, Kladno
10 050,- VK
Zasláno: po 25. červenec 2005 08:50
Luke napsal:
Na jejich miste bych asi zabijel taky ac se mi to protivi. Nemam odvahu je odsuzovat.....


To je ovsem radikalni chyba. Evil or Very Mad
Trance 4ever, není szkepek jako szkepek

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: po 25. červenec 2005 15:36
nosferatu napsal:
To trodas:
Když někoho chci okrást, on na mě vytáhne pistoli, já taky a zastřelím ho, pro koho je to pak "legální sebeobrana" a hra na hrdiny? Kdybys tím okradeným - zastřeleným byl ty, asi by ses moc divil tomu, kdyby o tobě řekli, že sis hrál na hrdinu nebo, nedej Bože ( Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy - tomu se nediv, to je jenom nával smíchu tomu, cos napsal za blbost), že se tvůj vrah "legálně bránil". Kdo spáchá loupež, spáchá loupež (potažmo vraždu) a hotové.
Skoro jsem z tvého příspěvku vycítil (kdyby ne, tak mě oprav, nejsem si tím zcela jistý), že je srovnáváš s odbojem 1939 - 45. To jsme ale úplně někde jinde a to nejen o 10 let dál.
Navíc. Bylo mrtě "kulaků a živlů", kteří utekli a využili k tomu méně drastických prostředků. Pravda, třeba i únos letadla (měl jsem takový spis v ruce), ale žádná loupež a vražda.
Co se týče zprofanování soudobou propagandou, tu bych moc neřešil neboť se v ní hovoří o "protistátní, špionážní, rozvracečské, diverzní, velezrádné atp." činnosti, o tom tu však nikdo nemluví. Každý útěk byl "protistátní, špionážní, rozvracečský, diverzní, velezrádný atp."


Ano odboj let z 1948-1989 je stejně oprávněný a opodstatněný jako ten z let 1939-45.
Komunistický režim vyhlásil třídní boj, tudíž se jednalo o jistou formu války vůči vlastnímu obyvatelstu, v jistém smyslu občanskou válku.
Bratři Mašínové se postavili komunismu se zbraní v ruce, je ostudou tohoto národa, že takových nebylo více.
Mašínové nezastřelili nikdy nevinného člověka, všichni kteří měli po únoru 48 v legálním držením zbraň byli "prověření" a tedy zcela loajální režimu.

Bratři mašínové jsou hrdinové, ale při dnešním marazmu kdy komunisté mají 20% a převlečení komunisté (čti ČSSD) dalších 20% se ničemu nedivím. Brick Wall
Zasláno: po 25. červenec 2005 15:41
Szkepek napsal:
Luke napsal:
Na jejich miste bych asi zabijel taky ac se mi to protivi. Nemam odvahu je odsuzovat.....


To je ovsem radikalni chyba. Evil or Very Mad


To je omyl Shame on You . Postavení se zrůdnému režimu se zbraní v ruce je zcela normální a přirozená věc (alespoň podle mě), kterou bych ve stejné situaci učinil také.

"My, zrozeni ke svobodě,
raději zemřeme ve stoje,
než abychom žili na kolenou".

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: po 25. červenec 2005 16:06
Tohle ale není příklad ozbrojeného odboje, který by se dal obhajovat. Shame on You Pokud by provedli útok na např. ČS Televizi, tak ano, nebo pokud by zaútočili na krajskou organizaci KSČ, pobočku STB, ale ne, že zastřelí doručovatele (byť i ozbrojeného). I pro ozbrojený odboj existují určitá pravidla. Jejich cílem nebylo rozvrátit, nebo nabourat diktaturu, ale dostat se za hranice. Proto jsou to zločinci.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: po 25. červenec 2005 16:35
Bugi napsal:
Tohle ale není příklad ozbrojeného odboje, který by se dal obhajovat. Shame on You Pokud by provedli útok na např. ČS Televizi, tak ano, nebo pokud by zaútočili na krajskou organizaci KSČ, pobočku STB, ale ne, že zastřelí doručovatele (byť i ozbrojeného). I pro ozbrojený odboj existují určitá pravidla. Jejich cílem nebylo rozvrátit, nebo nabourat diktaturu, ale dostat se za hranice. Proto jsou to zločinci.


Zločinci jsou, protože se snažili dostat za hranice???? Jak jsem už napsal, probíhala zde jistá forma občanské války a zastřelení ozbrojeného člověka je tedy zcela v pořádku.
Nezabíjeli děti na školním výletě, ale jen lidi jež sloužili režimu který proti nim vedl válku.

Bugi (+17)
VIP Čestný šéfík


Příspěvky: 3007
Bydliště: Holice
10 175,- VK
Zasláno: po 25. červenec 2005 16:54
Ne, že se chtěli dostat za hranice, ale způsob, jakým to udělali. Kdyby zastřelili předsedu KSČ, tak by byli dnes bez diskusí prohlášeni za hrdiny a nikdo by se nad tím nepozastavoval. Landovský taky utekl a dokonce se i několikrát vrátil (přeplaval Dunaj) a nikdo přitom nezemřel.
"Chvalte Boha a podávejte munici!"
Kaplan Howell M. Forgy během japonského útoku na Pearl Harbor

nosferatu (0)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 39
Bydliště: Pardubice
0,- VK
Zasláno: po 25. červenec 2005 17:42
quab napsal:
Szkepek napsal:
Luke napsal:
Na jejich miste bych asi zabijel taky ac se mi to protivi. Nemam odvahu je odsuzovat.....


To je ovsem radikalni chyba. Evil or Very Mad


To je omyl Shame on You . Postavení se zrůdnému režimu se zbraní v ruce je zcela normální a přirozená věc (alespoň podle mě), kterou bych ve stejné situaci učinil také.

"My, zrozeni ke svobodě,
raději zemřeme ve stoje,
než abychom žili na kolenou".



Správně. Postavit se REŽIMU, ale ne spáchat loupežnou vraždu. Taky je nesmysl, že tehdejší držitel zbraně = loajální (i když v případě pokladníka nebo SNBáka určitě ano).
Mnoho lidí uteklo a bez krve. Že je případ Mašínových promlčen a nejsou souzeni pro vraždy je fakt, se kterým se dokážu smířit (nehledě na procesní chyby při vyšetřování), doba byla taková. Rozhodně ale ODMÍTÁM, aby za to byli vyzdvihováni a uctíváni. Spáchali vraždy a ke cti je jim jen to, že je spáchali z "vyšších" pohnutek než např. Stodolovi.

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: po 25. červenec 2005 20:54
nosferatu napsal:
quab napsal:
Szkepek napsal:
Luke napsal:
Na jejich miste bych asi zabijel taky ac se mi to protivi. Nemam odvahu je odsuzovat.....


To je ovsem radikalni chyba. Evil or Very Mad


To je omyl Shame on You . Postavení se zrůdnému režimu se zbraní v ruce je zcela normální a přirozená věc (alespoň podle mě), kterou bych ve stejné situaci učinil také.

"My, zrozeni ke svobodě,
raději zemřeme ve stoje,
než abychom žili na kolenou".



Správně. Postavit se REŽIMU, ale ne spáchat loupežnou vraždu. Taky je nesmysl, že tehdejší držitel zbraně = loajální (i když v případě pokladníka nebo SNBáka určitě ano).
Mnoho lidí uteklo a bez krve. Že je případ Mašínových promlčen a nejsou souzeni pro vraždy je fakt, se kterým se dokážu smířit (nehledě na procesní chyby při vyšetřování), doba byla taková. Rozhodně ale ODMÍTÁM, aby za to byli vyzdvihováni a uctíváni. Spáchali vraždy a ke cti je jim jen to, že je spáchali z "vyšších" pohnutek než např. Stodolovi.


Oni ty peníze nepoužili k nákupu norkových kožichů, ale k mohli díky nim pokračovat v odbojové činnosti.
Nevím v čem je nesmysl, že držitel zbraně po únoru je jokaj režimu. Takový člověk je zcela legitimní cíl.
Oni nechtěli jen uprchnout, ale především způsobit co největší škody komunistickému hospodářství a ekonomice.

Přirovnávat je ke Stodolovým je opravdu směšné.
"Vražda spáchaná na tyranovi není zločinem". - Doporučuji přečíst Vyšší princip. Nebo byli Gabčík s Kubišem taky vrahy? Podle tvé logiky ano. d'oh!
Zasláno: po 25. červenec 2005 20:57
Bugi napsal:
Ne, že se chtěli dostat za hranice, ale způsob, jakým to udělali. Kdyby zastřelili předsedu KSČ, tak by byli dnes bez diskusí prohlášeni za hrdiny a nikdo by se nad tím nepozastavoval. Landovský taky utekl a dokonce se i několikrát vrátil (přeplaval Dunaj) a nikdo přitom nezemřel.


Znovu opakuji: zastřelili jen ozbrojené pohunky (v podmínkách občanské války = vojáky). Žádné děti na školním výletu.

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Politika
Strana 3 z 11




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna