Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Paliva

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další  Poslední [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Auta

Proč pořád jezdíme na ropné produkty?

Hlasování není časově omezeno.
Protože se to pořád vyplatí nejvíc.:
9% 9% [ 3 ]
Protože alternativní pohony nejsou plně dořešené.:
29% 29% [ 9 ]
Protože naftařské společnosti mají ekonomicky v hrsti výrobce a vlády.:
61% 61% [ 19 ]
Z nějakého jiného důvodu.:
0% 0% [ 0 ]
Celkem hlasů : 31 / Hlasujících: 31
p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: po 3. září 2012 20:15
No šlo.. ale to by pod tím stolem musel mít minimálně pořádnej supravodivej elektromagnet co by dával desítky tesla... a to by ta kamera už tak jednoduše nenatáčela, protože by se to indukovalo i v ní... Mr. Green

Jo, auta na vodík existují... Využívají vodíkové palivové články, kde se normálně vodík slučuje s kyslíkem a vzniká voda a energie ve formě elektřiny. Jenže tyhle palivové články jsou z platiny, takže nic levného a navíc je problém se skladováním vodíku - v příadě havárie je obrovské riziko výbuchu, protože vodík je jedna z nejvýbušnějších věcí na Zemi. Ale jinak v autech na vodík je budoucnost. Narozdíl od klasických elektromobilů s chemickými akumulátory se nemusí dlouho nabíjet a nesnižuje se jim kapacita. Navíc "skladovat elektřinu do vodíku" je poměrně efektivní - mnohem efektivnější, než do chemických baterií...

Jen to co tu drutek ukazoval byla absolutní hloupost ve smyslu: Máme vodu, tu rozložíme na vodík+kyslík a pak zase spálíme a pak zase rozložíme a takhle donekonečna... Tím pádem máme perpetuum mobile. Kde je chyba?

Chyba je v tom, že jedna chemická reakce uvolňuje energii, ale u druhé musíme energii dodávat. Právě v souladu se zákonem zachování energie. Dokonce to, co musíme dodat je více, než získáme. Právě kvůli tomu, že nám uniká energie ve formě tepla... Tudíž o nějaké úspoře paliva nemůže být řeč - právě naopak...
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: út 4. září 2012 08:58
Prostě to je podvrh a basta!

Jinak ten nápad s vodíkem není špatný, ale nikde jsem o tom více nečetl ani se nesetkal. Dělávali jsme přisávání vody do karbecu a to celkem fungovalo, ale spíše to bylo jen zbožné přání. Tam se právě dávala destilka. Jak by to fungovalo na "stříkačce" netuším.
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

drutek (+16)
věčně sprostý vyděrač
VIP Kořeň
Kořeň


Narozen: 23.4.1973 (50 let)
Příspěvky: 6797
Bydliště: Český Těšín, největší město v republice
51 277,- VK
Zasláno: so 29. září 2012 19:29
tak za prvé. nikde jsem nepsal, že vyrábím perpetum mobile. za druhé: proč už se to montuje i legálně (ne v čr) a za třetí. kolik energie se spotřebovalo (z pohledu existence zeměkoule a celého vesmíru vůbec) aby se vodík sloučil s kyslíkem v poměru 2:1? a co když na rozložení této sloučeniny se spotřebuje méně energie než na její sloučení a ten rozdíl se dá právě využít pro "hoření" vodíku? a pořád tu jde o zákon zachování energie Smile navíč čistý kyslík určitě pomůže k lepšímu - účinějšímu spalovaní benzínu než klasický dýchatelný vzduch. možná v tom je ten fígl... Smile

ps: proč to takto fungovalo na klasických stodvacítkách? a to nemám na mysli přimíchávání vody do benálu
Matrix. Že by....?//Starosti o dům a o syna. Krásné starosti...//Kdo je zvědavý, bude brzo chytrý...//Modelky, vzpamatujte se! Štíhlé baby jsou hnusné!!!//Nepotřebuji sex. Mně jebe vláda každá den!//Když husu, tak pečenou, když holku, tak svlečenou...

p!p@ (+13)
🦆🦆🦆🦆🦆
VIP Chlapík
Chlapík


Věk: asi 26 let
Příspěvky: 9088
Bydliště: rozhodnutím strany bezdomovec
861 602,- VK
Zasláno: ne 30. září 2012 09:44
Zaprvé - ty ho ale vyrábíš - perpetuum mobile je stroj, co by porušoval zákon zachování energie - a ten se tu snažíš porušovat.
Zadruhé - legálně se tu montují i plastové rušiče proti uhranutí a lidi si to taky kupují a taky věří, že jim to funguje.
Zatřetí - při chemické reakci vodíku a kyslíku (hoření) se žádná energie nespotřebovává. Energie se uvolňuje. Pokud chceš udělat opačnou reakci (elektrolýzu) tak energii musíš dodat. A musíš jí dodat víc, než jí vznikne při hoření, a to kvůli ztrátám. Zopakuj si fyziku a chemii. A pokud učebnicím nevěříš, protože jsou dílem spiknutí, tak ti nic nebrání změřit si dodanou a získanou energii sám a zjistit, že na elektrolýzu potřebuješ opravdu víc energie, než jí získáš hořením...
Toho čistého kyslíku vyrobíš jen velice málo, a stejně se ti zase sloučí s vodíkem na vodu. On totiž taky platí i nějaký zákon zachování hmotnosti...

Říká se tomu placebo efekt...

Kdybys dokázal, že to funguje, tak tě Nobelovka nemine... Něco takového se všichni snaží vyrobit už od dob císaře Rudolfa II. a furt nic... Very Happy
:ו֥ɾnכַnɹodop ʎʞכַıuɥɔɐʞ♪♫
Dejte si dvě deci vodky na mě! Obrázek

jenda^^ (+36)
Wannabe pussy
Šéfík


Věk: 33 let
Příspěvky: 27846
Bydliště: Schlackenwerth
826 606,- VK
Zasláno: st 30. leden 2013 00:11
Tesla Model S vs Dodge Viper SRT10...

Joo, Teslu bych si nechal líbit, jen nevím, kde bych na to vzal a kde bych to nabíjel. Mr. Green


(Otevřít a přehrát na YouTube)
Moje nejoblíbenější téma (´・ω・`)

LivArt (+23)
Tuňák
VIP BigBoš
BigBoš


Příspěvky: 10732

534 469,- VK
Zasláno: st 30. leden 2013 00:16
Tesla.. To je to auto, jak v topgearu zničili rovnou dvě? Mr. Green
Je-li život děvka, správný muž ji plácne po zadku a jde dál.

Radši se usouložit k smrti, než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy.

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: ne 24. únor 2013 13:08
No tam ji dobře dali negativní reklamu. Pak prý jim ji půjčili ještě jednou ale pro neúspěch to ani nepouštěli a jen to řekli. Elektromobily je slepá ulička s dnešním stupněm technologií. Dokud baterky budou z drahých kovů a těžší než samotné auto tak jen pokusné kusy. Vývoj ba měl jít jinam. No ale kam. d'oh! d'oh! d'oh! Think Think Think Brick Wall Brick Wall Brick Wall
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: ne 24. únor 2013 13:48
Zaujala mě informace o pokusech PSA o hybridní auto, které energii ukládá do nádrží se stlačeným vzduchem místo baterií. Fandím tomu.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Fph (+6)
VIP Řízek
Řízek


Věk: 28 let
Příspěvky: 1318

120 996,- VK
Zasláno: ne 24. únor 2013 14:03
Mna skor zaujalo ukladanie energe do kondenzatorov napriklad tu
kondenzatory maju oproti beteriam veda vyhod

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: ne 24. únor 2013 14:06
Škoda že i vodík má svoje nevýhody, ale v Americe to na mnoha místech slušně funguje. Tady vidím větší možnosti než v elektrice
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Auta
Strana 8 z 11




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna