Hlavní stránka Přidej se FAQ Mužstvo Hledat Nastavení Skupiny Zprávy SZ Přihlásit se

Paroubek vetuje Topolánkovy ministry

Jdi na stránku První  Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 [vše]
Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Politika
romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: ne 4. leden 2009 01:50
V této souvislosti jsem zveřejnil starou, ale podle mně velice moudrou pohádku.

Arrow http://www.vysemnesmite.cz/pohadka-o-(ne)spravedlivych-danich-c120/

Tímto zvu všechny, kdo s ní nesouhlasí, do diskuse pod článkem.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: ne 4. leden 2009 11:00
Asi jsem omezený.

a) Tahle věta svědčí o tom, že vůbec netušíš, jak takový státní zaměstanec vypadá. Langrova reforma vyhnala od policie stovky nejzkušenějších policistů. Člověk s 15 odslouženými léty, bral stejně jako jeho kolega, který nastoupil před dvěma lety a byl o čtyři hodnostní stupně níže. Přesčasy, svátky, výkendy nikoho nezajímají. Škoda, že jsi nešel vysvětlovat policisům a hasičům, co demonstrovali za zachování svých platů, že se "pro ně nic nemění".
Zaměstnanci v civilním sektoru si značně pohoršili: placení výpalného lékařům, lékárníkům. DPH na potraviny se zvedlo z 5 na 9%. Zrušení nemocenské (ještě že máme Ústavní soud), drastické navýšení cen energií.
Učitele raději nebudu zmiňovat.

e) Chceš vážně říct, že jsou na tom lidé finačně lépe? To si děláš srandu. Jenom minulý rok tři moji známí živnostníci skončili na pracáku.

Navíc k tomu co jsem napsal výše: Při průmerných odpočtech na daních(stavební spoření, důchodové spoření, hypotéka) průměrného zaměstnance, tento tratí ročně několik tisíc.
Snížení příspěvků pro rodiče na děti.

Nesmysly o tom, že tahle deforma nechává lidem více peněz a tím zvyšuje HDP můžeš jít vykládat těm drobným živnostníkům na pracák.

Vůbec se nebudu rozepisovat o tom, co s tímhle vším udělá ekonomická krize, o které prohlásil náš moudrý premiér že: "žádná není, to si jenom některé západní státy na ní hrají". Takový blb řídí tuhle zemi.

Občané s nejnižšími příjmy si na daních polepšili o stokoruny, které jim ale stejně nezůstali díky nárustu cen. Ve výsledku platí víc. Střední vrstva si na daních značně pohoršila. Platí mnohem víc. Lidé s nejvyššími příjmy díky deformě ušetří desetitisíce, které se do oběhu nevrací ani náhodou. Jsou investovány na burzách, případně leží na zahraničních kontech.
Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: ne 4. leden 2009 12:06
K bodu a) jsem psal jen o daních. Vyhánění nejlepších policistů nesouvisí s daňovým systémem, ale služebním zákonem a zárodky začínají už u vlády ČSSD.
Najdi mi jediného člověka, který si značně(!) pohoršil placením u lékaře. Rád si s ním popovídám a nechám se přesvědčit.

Až budu mít chvilku, zkusím najít kolik lidí vrátilo ŽL za vlády ČSSD a kolik za vlády ODS. Někde o tom statistiky jsou. Mimochodem kdo vymyslel nesmyslnou minimální daň? To není výpalné za to, že Ti leží v šufleti nějaký papír? Tady po ústavním soudu nevoláš?

Živnostníci, které znám se v posledních letech mají líp, pokud se podnikání odpovídajícím způsobem věnují. Pokud houpají nohama na židli a čekají, že jim zakázky přiletí samy, nebo pokud firmu podfinancovali nákupem zbytečností, pak mají problémy. Pokud mají zaměstnance, je situace špatná, ale nezhoršila se za současné vlády.

Nevím jestli premiéra cituješ přesně, ale ta věta je opravdu nesmyslná. Ale stejně nesmyslný je rozsah bytí na poplach před krizí a svalování všech problémů dneška na krizi. Opravdu Škodovka omezuje výrobu kvůli krizi? Opravdu české sklárny krachují kvůli krizi?
Americká krize je o tom, že banky neustály množství nesplácených úvěrů. Do ostatních oborů se to promítlo zprostředkovaně a z velké části právě kvůli nevhodným opatřením. České banky dluhy klientů položit nemůžou. Už si tím prošly za Klause a každý (včetně mě) mu to vyčítal.

O tom, co dělají bohatí lidé s penězi můžeme jenom spekulovat, pokud nemáme údaje, které má k dispozici rozpočtový výbor. Nejzajištěnější (nevím jestli už patří k těm s nejvyššími příjmy) lidé z okruhu mých známých především investují do své firmy a nemovitostí.

Edit: ještě k těm policistům. Neověřoval jsem to, ale něco jsem četl o tom, že se Langrovi nějakým zázrakem daří nové policisty zase verbovat a stavy se lepší.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: ne 4. leden 2009 18:47
Já píšu celkově, o systému.

Člověk který si značně pohoršil? Náhodou jsem narazil na otřesné svědectví invalidní důchodkyně, která si díky deformě zdravotnictví může vybrat mezi tím, jestli bude do konce života trpět bolestí, nebo půjde na operaci a stane se z ní bezdomovkyně.

První část: http://www.blisty.cz/art/38145.html
Druhá část: http://www.blisty.cz/2008/3/27/art39798.html

Určitě si s tebou ráda popovídá.

Že Škodovka neomezuje výrobu kvůli krizi? Tak je možné, že to manažeři dělají jen tak z plezíru. Ty čísla o klesajícím prodeji aut jsou zřejmě jenom nějaká novinářská kachna. V Británii jsou už statisíce nezaměstnaných, ale za to jsou zodpovědné zřejmě skvrny na Slunci. Krachující podniky si za to můžou samy. Kdyby jejich manažeři neseděli s nohama nahoře, určitě by nějaké zakázky sehnali.

Já jenom lituju, že marníš svůj čas takhle po fórech. Tebe měl Topolánek udělat tím vicepremiérem pro ekonomiku, to bychom se všichni měli úplně jinak...
Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: po 5. leden 2009 00:30
Jestli paní nepomůže toto:

http://www.mpsv.cz/cs/5

tak bych hledal chybu v tomto a ne v poplatcích v nemocnici. Nikde jsem tam nevyčetl, jak dlouho měla v té nemocnici být a kolik ji stojí jídlo a elektrika doma.

Neřekl jsem, že Škodovka omezuje výrobu jen tak pro zábavu. Ale má za sebou neobvykle dobrá léta, která jednou musela skončit. Bez krize třeba o dva tři měsíce později. Škodovka teď nekrachuje, jen se dostává do tempa, které odpovídá jejímu výrobnímu sortimentu. A třeba sklárny byly dávno předlužené a nebyly schopné konkurovat laciným čínským šuntům. Netvrdím, že krize neexistuje, ale u nás je to v první řadě vítaný klacek na odbory a berlička pro dávno neschopné managementy podniků.

Jinak na fórech asi trávíš času víc Ty, než já, soudě podle toho, jak o všem máš aspoň nějaký přehled.

Tak a teď to trošku otočím. Nemíním ztrácet čas nikam nevedoucí hádkou. Máš v mnoha věcech pravdu a věřím, že mně taky nebudeš odporovat ve všem. Demokracie je, nebo by aspoň měla být o kompromisech. Já jsem pravičák bez ohledu na to, kolik jsem vydělával, vydělávám, nebo doufám, že v budoucnu budu. Je to o přístupu. Rád se se svou situací snažím něco udělat a chtěl bych pro to jen co nejlepší podmínky. Nechci natahovat ruku pro nějakou pomoc a už vůbec pomáhat někomu, kdo to nepotřebuje, ale zvolil si to jako jednodušší způsob života. Nejsem rozhodně fanoušek ODS, jen mi program, ani prosazované kroky žádné jiné strany bohužel nejsou blíž.

Jestli chceš se mnou dál diskutovat o politice, tak leda tím způsobem, že se budeme snažit najít rozumný kompromis aspoň my, když to neumí vláda s opozicí. Kopírovat tu šaškárnu z parlamentu dál nehodlám.
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

quab (+1)
Bažant
Bažant


Příspěvky: 250

27 880,- VK
Zasláno: po 5. leden 2009 18:49
Za osobní útoky se omlouvám.

Ten odkaz mi nejde rozkliknout, co tam je?
Nejsem schopen říci, nakolik sortiment Škodovky odpovídá tempu výroby, ale za snížení prodeje jednoznačně stojí hospodářská krize.
Kompromis samozřejmě hledat můžeme, ale nejprve musí docházet ke střetu… Smile
Obrázek

romulus (+28)
Občasný energit
Šéfík


Narozen: 1974 (asi 50 let)
Příspěvky: 3776
Bydliště: Jižní Morava - jak jinak...
60 434,- VK
Zasláno: po 5. leden 2009 21:25
Ten odkaz je na "Systém pomoci v hmotné nouzi" České správy sociálního zabezpečení. Od kterýho bych čekal (možná naivně), že by měl takové případy řešit.

O snížení prodeje zatím nic nevím. Ještě jsem neviděl zveřejněné statistiky prodeje v posledním čtvrtletí 2008. Zajímalo by mě, jestli kvůli krizi méně prodává například Kia, nebo jestli se prostě zákazníci přesouvají k výhodnějším nabídkám.

Jinak střet bychom měli, tak můžeme zkusit ten kompromis. Bohužel to teď máme nějak rozpolcený do dvou diskusí, ale snad to nebude tak vadit. Jdu teď napsat do druhého...
Nemám problém uznat cizí názor. ...ale pravdu mám stejně já.

Jsem proti jakékoliv diskriminaci, hlavně diskriminaci slušných, poctivých a pracovitých lidí..

Beat (+31)
Eiffelovka
VIP Pravá ruka
Pravá ruka


Příspěvky: 7410
Bydliště: Již Praha
36 408,- VK
Zasláno: út 6. leden 2009 08:38
No o pomoci v hmotné nouzi mám svoje zkušenosti, ale jisté řešení to je. Tyhle debaty jsou k prdu, spíše vhodné do hospody po pár pivech. Jsme evidentně každý na jiné straně politického spektra a zastánci jiného přístupu. Vyjádřit názor ano, ale dělat z toho agitaci Shame on You Shame on You Shame on You Shame on You Shame on You
Jen žádnou paniku!!!!
Humor nesmíme ztratit ani na šibenici

Jezdím se svým Beatmobilem za: Již je ve šrotu Sad((

Odpovědět
Obsah fóra VySemNesmíte » Politika
Strana 21 z 21




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127

www.elektrocigler.cz | Tisk v Brně | Barel Rock | Bejci.cz | Dětská lékárna